Pralineji na kulslo način pod budnim očesom mojstra goljata

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. okt 2007 22:52

stana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

27. okt 2007 23:11

Tole sem morala na hitro poslikat, dokler ne zmanjka. Še dobro, da sem jih imela v prtljažniku, če ne, najbrž ne bi imela kaj slikat

 

Jade, Buba in jaz smo si sicer pred tečajem še malo ogledale okolico   prispele pred Goljatova vrata (hišna) ampak z Lonino pomočjo in mahanjem srečno prispele na pravi kraj. Goljat je en tak fest dečko, družba pa je bila enkratna. Res sem vesela, da sem se udeležila tečaja. Pa tista čokolada povsod okoli mene...... Kot v raju.....

stana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. okt 2007 23:33

uauuu kako so lepi! njam njam katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. okt 2007 6:51

Ejjjjjjjjjjjjjj ženske kdaj ste uspele naštancat 2 strani? Stana ne povedat, da smo se zgubile ene parkrat preden smo sploh našle Škofjo Loko, da se nam cela kulinarika ne smeji.  Malo je manjkalo, da nismo prispele v Maribor k mamamii.  Bilo pa je res super, omamno je dišalo, seveda smo morale vse sprobat. Moji pralineji so še "živi", ker so ostali v avtu, samo zdaj ne vem ali sploh lahko zaupam možu, da jih gor prinese ali bo kar ostal v garaži za ene 5 minut in prišel gor s prazno škatlo. Nasmejali smo se pa res precej, obdelali smo vse sorte tem, od tega, da pridejo tašče nenapovedano v stanovanje, ko gre nekdo pomanjkljivo oblečen izpod tuša  do tega kako se dela SIJAJNI ČOKOLADNI PRELIV. To o prelivu je za Ežoja. Samo zdaj si bo moral nabavit dobra sončna očala, ker se ta preliv baje tako sveti, da ne moreš gledat direkt v njega brez očal.

Bom napisala po spominu, pa upoštevaj, da sem bolj pri tasvetlih. Strokovna zapisnikarica Veri bo pa preverila v zapiskih.

500 g jedilne čokolade

500 ml sladke smetane

150 g kakavovega masla (za tole količino nisem čist ziher, Veri poglej v zapiske)

 

Smetano segreješ na 80 stopinj, in notri stopiš čokolada, primešeš stopljeno kakavovo maslo in eto ga. Baje se sveti ko strela.

Pa kot smo že imeli debato, ni najboljše, da se da v hladilnik, samo, če pustiš na sobni tempereturi je nevarnost, da se kakšen miš gor "ujame".

Evo ežoj, da ne boš mislil, da smo pozabile nate.

Za tiste, ki mislite, da se natečaju sedi in gleda lahko povem, da vsi lahko delajo, če le hočejo. Mi smo bili vsi zaposleni.

 

 

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 28. okt 2007 13:22:32

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. okt 2007 7:43

Ej, punce, fenomenalne ste,

včasih ti je žal, da si nekje manjkal ( tako kot meni sedaj ), posebej mi je lepo pri srcu, da ste se spomnile mene ( in mojega žnaranja okrog svetlečega se čokoladnega preliva ).

Mimgrede, kje se pa dobi  kakav-ovo maslo? 

ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. okt 2007 8:13

Jade, si si kar v redu zapomnila. Ežoj, saj smo vse tako mislile nate, ko smo topile čoolado v pečici. Loni Makaroni

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. okt 2007 8:13

Tam pri temperaturi smetane sem ga pobiksala. Bom popravila, ko se Veri oglasi. Mislim, da si je ona zapisala, jaz nisem melam časa pisat, ker je bilo treba vse sprobat.

jade

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. okt 2007 8:21

Škoda ,da nimamo kaj takega tudi na Štajerskem koncu. Balu balu

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. okt 2007 8:21

Ne, ne, sej se nismo zgubile, samo malo smo si ogledovale okolico...   Aja, pa šle smo pogledat, kje mojster Goljat stanuje, da bomo lahko hodile s transparenti okol, če bo res nehal s tečaji stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti