Aleluja s krompirjem

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

tema odprta - 27. okt 2007 2:01 | ogledi: 5.033 | odgovori: 5

Rada bi pripravila Alelujo s krompirjem, pa je v knjigi Stare slovenske jedi recept napisan nerazumljivo in iz njega ne znam razbrati, ali ta jed pride gosta, ali čista.

Zanima me, če katera od vas pripravlja to jed in kako.

Hvala!

Tatjana

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

27. okt 2007 5:55

Če je tu mišljena Aleluja iz repinih olupkov, mislim,da je jed dokaj gostljata,kot nekakšen "zos". Recept sem našla v knjigi Slovenske postne jedi, kjer je navedeno,da se ponudi kot prikuha.Ker se napravi svetlo prežganje, je po moje podobno kot krompirjev zos, zato takšno mnenje,da je jed gostljata oziroma odvisna od okusa posameznika.Pri nas doma, ko delamo krompirjev zos, je gostota odvisna od ostalih jedi, ki jih ponudimo zraven. Če zraven jemo šnite je zos bolj redek, če pa hrenovko pa gostejši.Ne vem, če sem karkoli pomagala pa vendar. Lp,Tarja Tarja83

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. okt 2007 13:44

aleluja je definitivno gosta jed, mi jo delamo iz repnih olupkov in ješprenja. Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. okt 2007 15:23

Mene pa zanima, kako se repa posuši, da dobiš suhe olupke. Bi nadvse rada probala to skuhat. Hvala. Jelenckova

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

27. okt 2007 15:29

Jaz se te jedi spominjam iz otroških let, ko smo jo morali jesti na veliko nedeljo za zajtrk pred žegnom. Če se prav spominjam, so se posušeni repini olupki namočili kot fižol, skuhali in odcedili, nato pa zalili z juho od suhega mesa za žegen. Zakuhana je bila kaša in zabeljeno z ocvirki - tako nekako, ni pa se dodajal krompir. Kristalka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti