Piškotki

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 26. okt 2007 12:39 | ogledi: 2.530 | odgovori: 9

Danes je tak deževen dan, ravno pravšnji za peko piškotov, pa me zanima če imate kakšen dobr recept za piškote? Bi jih delala z modelčki.Pa ne sme biti tak recep kjer mora testo dolgo počivati, ker jih bom delala ko pridem iz službe pa nebi rada da se vse skupaj zavleče pozno v noč. Papa

CARLY

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2007 13:57

Hja, brez vsaj pol ure počivanja testa si piškotov ne znam predstavljati. V bistvu je peka piškotov proces, kjer pacaš testo, pa kjer loviš rutino valjanja, pa vedno znova iščeš tisti grif pri dodajanju moke...in če si za to ne vzameš časa in uživaš v vsakem trenutku, je brez veze, da bi jih sploh pekla. Odkar jih balzen dela, se ji da tudi kupiti... Anyway, jaz v testo dodajam mleti ingver, pečem različne oblike, pečene piškote pa potem bodisi pomakam, bodisi premažem s topljeno čokolado in so prav afrodiziačni. Pa zraven še vroč kakav in je doživetje popolno. Vendelina jr.

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

29. okt 2007 10:17

Sem naredila ene preproste z orehi, pa so bili dobri, je pa res da se testo ni hotel nič fajn valjati, sem se kar namatrala. Bon naslednjič pekla v soboto ali nedeljo, ko bo malo več časa. Bom sprobala recep iz zgornjega linka. CARLY

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. okt 2007 10:32

Da se testo dobro razvalja, mora počivati. Najboljše pa se valja med dvema peki papirjema, gre kot po maslu. katka

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

29. okt 2007 11:46

jaz zamesim več vrst piškotov ,ter dam nato testo v polivinil vrečko ali pa škatlo in pečem recimo drug dan,zamesi zvečer pa potem peci ko bo čas. kuharca37

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. okt 2007 4:07

Koliko časa pa bi vi/ve testo za piškote "prelagala" po hladilniku? Ker meni velikokrat kaj "vmes pride" in ni časa takrat, ko sem si zamislila peči. Lep dan in veliko se smejte

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. okt 2007 8:57

Ni noben problem, če je testo v hladilniku več dni. Samo meni se zdi, da vedno pozabijo povedati, da ga je treba, potem ko ga vzameš iz hladilnika, malo pustiti zunaj, da toliko "odneha", da ga lahko pregneteš. Če je trdo kot kamen, ga ne moreš valjati! Jaz navadno za svoje MIklavževe piškote en dan delam samo testa, ki jih zavijam v folijo in na vsakega napišem, za katere piškote je namenjeno, potem pa jih dam na balkon (živim v 7. nadstropju, tako da ni nevarnosti za kakšne nepovabljene goste). In v naslednjih dneh pečem piškote. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2007 9:52

teta torta, včasih me kar prešine, kako podobno  delava in tudi velikokrat razmišljava. Tudi sama namreč ob peki prazničnih piškotov najprej naredim več vrst testa in jih spravim v hladilnik, potem pa čez dan ali dva, tudi tri, delam piškote. Enkrat sem maso za cimetove zvezdice imela pet dni v hladilniku, pa ni bil noben problem.

Mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. okt 2007 10:01

Počaka kar nekaj dni, če pozabiš, kot se je meni enkrat zgodilo, pa začne testo plesneti.

Teta torta, zunanjemu hlajenju pa ne zaupam več. Sicer smo pri tleh, ne v sedmem štuku. Enkrat sem dala testo na mizo na teraso, pa so prišli kosi,  oglodali alu foljo in si postregli brez povabila.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti