Maslo ali margarina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. dec 2011 8:40

Pri maslu sploh ne vidim nobenega problema, zakaj ga je pa treba zmehčevat? Vem, da se jutri pripravljam na peko, zvečer ga dam na krožniček in na pult ter je prijetno lepo zmehčan.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2011 9:18

jovita je napisal/a:

Maslo narežeš na čimbolj tanke ploščice (nastrgaš) in daš na sobno temteraturo.Čez nekaj minut normalno uporabiš.

Če nadaljujem temo izpred treh let, maslo je zakon, nadomestim ga lahko s čistim olčnim oljem, kjerkoli razen na kruhu. Margarine v naši kuhinji ni že skoraj 15 let .

Pri kuhi sem se letos vrnila k čisti svinjski masti, ki sem jo sama stopila.

Tudi pri keksih (prečem jih bolj poredko) je zanimiv okus, če dodam mast. Naše babice so jo redno uporabljale.

 



jovita

 

Tudi dunajske pečem v masti, sicer dodam tudi nekoliko olja (2/3 masti, tretjino olja). Okus božanski. Pa za segedin, golaž, joto, ričet - uporabljam znova mast, prežganje za pasulj na masti s pekočo papriko in česnom je pa itak zakon. Pred nekaj meseci se je mast vrnila v naš hladilnik, dolgo je bila izobčena. Po krivici.

Za pecivo pa praviloma maslo, izjemoma margarino, če se po naključju znajde v hladilniku, ali za kakšne večje količinekeksov dal pol-pol (ker pečemo v skupini, pa katera od deklet prinese margarino namesto masla). Na kruh pa mažem samo slano maslo, ni ga boljšega za zajtrk ...).

 

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. dec 2011 11:02

dragička je problem, če se ravno tisto jutro odločiš peči, zvečer pa še ne misliš na to ;)

 

jaz tudi občasno margarino. če mi v hladilniku zmanjka masla, pa tečem v mamin hladilnik, ona pa je iz "margarinskih" časov

www.mojalbum.com/naredilaana

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

4. dec 2011 12:39

Jovita je napisala:

Tudi pri keksih (prečem jih bolj poredko) je zanimiv okus, če dodam mast. Naše babice so jo redno uporabljale.

 

Keksi so še boljši, če del maščobe zamenjam s stopljenim svinjskim salom. Prav tako žlica sala izboljša domač kruh. Oblate za medeno pito pa itak pečem s svinjsko mastjo.

 

Noemi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. dec 2011 12:59

Bannanna, še vedno trdim, da ni noben problem. Maslo daj iz hladilnik in ti trdim, da ga boš za dobre pol ure lepo miksala, margarina rabi malenkost več časa.

Drugače pa, pri meni se uporablja vse - "margarinski časi", maslo, mast, olje... Odvisno za kaj se potrebuje.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti