Maslo ali margarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2009 11:05

Proxy, tole s putrom se zelo seksi bere. Congrats. Sama za sleherniški snack prakticiram tole: dam na kruh kak ne posebej nobl sir, malo pestota, kakšno žličko doma narejene mezge...in to se lepo greje na 220 stopinj 5-7 minut in potem na tako opečeno zadevo dodam maslo in se potem maslo lepo topi. To isto se da narediti tudi s sirom in trufato (samo potem pesto odpade, too much information). Pa prej spijem kozarec mlačne vode. Finta tega opravila je naslednja: če malo počakaš in si medtem napolniš želodec z vodo, potem poješ manj in se ti posledično ni treba vlčaniti v klub Montijevih vernikov. Če bi bilo maslo že mehko, bi človek hitreje mazal in hitreje jedel in bi pojedel preveč. Če pa se z voljo prepričaš, da priprava zahteva nekaj časa, je kasnejši gušt večji, vnos kalorij pa manjši. Vendelina jr.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

5. jun 2009 11:40

z maslom je tako kot z denarjem, če ga ni, ni nič narobe, z njim je vse boljše ;) pa še to glede margarine, zanimivo, da jo priporoča čelo mojster goljat, saj je v resni literaturi za slaščičarje skoraj ni več. edina zadeva, o kateri se preprajo ali je boljša z ali brez je testo za ameriške pite, ki baje ne more brez rastlinske masti. pa še ta je bila v originalu svinjska. ko že pišem o svinjski masti, kdo ve, ali se dobi pri nas kje za kupit res kvalitetno svinjsko mast brez soli in aditivov? cellnet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2009 13:44

Sorči, cellnet, ampak "kvalitetna svinjska mast" to pa tako na en oksimoron zveni.... kot, kaj-pa-vem "coca-cola z zdravilnimi učinki" Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. jun 2009 14:09

aja, za svinjsko mast pa ne vem. Jaz sem jo nazadnje kar sama naredila. Sicer je bil bolj povdarek na ocvirkih, mast je bil bonus. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jun 2009 15:33

proxima, pri šampanjcu (ob lososu in tankih zvitkih masla seveda) bi dodala samo še: da v sobi ali kuhinji malo zapuhti, ko jo odpreš, in se malo zarosi ... Mamamia mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. dec 2011 19:09

hojla. enkrat sem na forumu prebrala kako na hitro zmehčati maslo, da je primerno za stepanje, vendar se drugega kot na drobne koščke narezati ne spomnim :S ima kdo kakšno idejo?

hvala

www.mojalbum.com/naredilaana

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

3. dec 2011 19:38

Maslo daj za ene pol minute v mikrovalovko, na program za odtaljevanje.

peter

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

3. dec 2011 23:23

Maslo narežeš na čimbolj tanke ploščice (nastrgaš) in daš na sobno temteraturo.Čez nekaj minut normalno uporabiš.

Če nadaljujem temo izpred treh let, maslo je zakon, nadomestim ga lahko s čistim olčnim oljem, kjerkoli razen na kruhu. Margarine v naši kuhinji ni že skoraj 15 let .

Pri kuhi sem se letos vrnila k čisti svinjski masti, ki sem jo sama stopila.

Tudi pri keksih (prečem jih bolj poredko) je zanimiv okus, če dodam mast. Naše babice so jo redno uporabljale.

 

jovita

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. dec 2011 0:37

Te tedne sem bila malo žleht in sem v testo za piškote dala enkrat maslo, zdaj nazadnje pa ramo. In so me vsi "masloljubi" pohvalili, da boljših še niso nikoli jedli. Če pa bi videli, da je not margarina, pa bi rekli, da saj se občuti okus in ni tako dobro kot z maslom. Nauk zgodbe: kar ne veš, te ne boli. Res pa je, da sem zmešala belo moko in riževo in dodala v testo še žličko kokosove masti.

bannana, jaz razrežem maslo na rezine in dam na radiator. Ali pa zmiksam s sladkorjem v prahu. V obeh primerih se maslo hitro zmehča.

 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti