Maslo ali margarina

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

21. nov 2007 11:39

Odkar sem bila prvič na tečaju pri mojstru G. uporabljam smo še margarino Senna, ki jo kupujem v Rams v MB. Kupim eno za kekse in eno za kreme. Meni je všeč. Nočem delati reklame, napisala sem le svoje izkušnje in mnenje. jezek

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

21. nov 2007 18:31

Ma meni je za piškote najboljša margarina Meisterback ali Rama. Za polnila v tortah in pecivu pa ne uporabljam maščobe-če se le da ne. TERRY

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

23. nov 2007 15:26

Testo se lepše dela z margarino, okusno je pa bolj maslo.... Tako da je to stvar osebne izbire. Mora pa imeti margarina za delanje drobnega peciva vsaj 80% maščobe.

peperoncino  

član od: 1.2.2008

sporočila: 38

11. jun 2008 13:52

Uporabljam izključno kakovostno maslo pa tudi olivno olje. Soseda peče slaščice za naročnike samo in vedno zmargarino, velikokrat sem poskusila različne vrste peciva-vsa so imela enak okus. Glede škodljivosti masla pa si oglejmo Francoze, njihova kuhinja temelji na maslu, pa je pri njih obolelost srca in ožilja med najnižjimi v Evropi. peperoncino

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

11. jun 2008 15:17

Maslo, nikoli margarine. Kjer se da, pa ga zamenjam z olivnim oljem. Sovražim pa maslene kreme (margarina + "cuker"), bljak... LP Mac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jun 2008 17:29

Francozi manj kot drugi obolevajo za omenjenimi boleznimi na področjih, kjer prevladuje rdeče vino. Zato pa na teh istih področjih več umirajo za obolenji jeter in ledvic. mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jun 2008 23:12

peperoncino je napisal/a:
Uporabljam izključno kakovostno maslo pa tudi olivno olje. Soseda peče slaščice za naročnike samo in vedno zmargarino, velikokrat sem poskusila različne vrste peciva-vsa so imela enak okus. Glede škodljivosti masla pa si oglejmo Francoze, njihova kuhinja temelji na maslu, pa je pri njih obolelost srca in ožilja med najnižjimi v Evropi. peperoncino
no, to je en francoski paradoks.. naj bi pripomoglo tudi zmerno uživanje vina ob hrani, ker poveča količino HDL napram LDL, pa tud ni čist raziskano a gre za manj stresen način življenja.. tale tvoj zadnji stavek se mi zdi pretirano samozavesten in brez neke podlage.. bannanna

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

12. jun 2008 0:25

Jaz uporabljam vedno samo maslo in sem tudi mamo koncno prepricala, da je presaltala. Res je v maslu holesterol, za margarino pa se sploh tocno ne ve kaj je notri.

Jerneja USA

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

4. jun 2009 0:29

izključno maslo! margarino, bi bilo potrebno zakonsko prepovedati! če ne že zardi škodljivosti zdravju potem zaradi; ja vendelina, celo strinjava se, cenenega okusa! ;) pravzaprav sem listal po receptih in ugotovil, da je ogromno receptov za sladice z margarino in me to strašno čudi, saj če že zanemarimo okus, kje je zavedanje, da so maščobe v margarini veliko slabše kot maščobe v maslu. da so se pravzaprav srčne bolezni množično začele pojavljati skupaj z margarino in da tudi najboljše margarine vsebujejo, barvila, emulgatorje in arome. edine sprejemljive margarine pa so itak skoraj še enkrat dražje od masla. kje je potem računica? zdravje? cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jun 2009 9:03

Glede škodljivosti masla in francoske kuhinje: a nismo nekje prebrali, ( kje že ), da je angleščina tisto kar škodi.

Glede margarine: pa tudi ni treba pretiravat z škodljivostjo, če sem mal žleht, verjetno je margarina bolj kontrolirane sestave kot maslo, glede tega s čim vse futrajo krave, margarina je pa " hidrogenizirano " olje in je cela rastlinskega izvora ( v maslu bi znali bit antibiotiki, hormoni ( lahko vam začnejo rast brki ) pa verjetno še marsikaj ). Meni osebno okus margarine ne paše, za jedi in namaze, maslo mi ima tak bogat okus, je pa ( po moje ) okus v piškotih in sladicah premočan, zaradi tega uporabljam pol/pol.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti