Maslo ali margarina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

26. okt 2007 13:47

Včasih smo doma uporabljali margarino, sedaj pa izključno uporabljam maslo. marelica

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

26. okt 2007 20:41

Vedno in samo maslo. V seriji oddaj,ki jih je pripravil Dr.Mehmet Oz skupaj z BBC je med drugim prikazano kako margarina deluje na nase ozilje.Posteno jih zapaca in vse se vlece.Margarina je tako predelano zivilo,da ga telo ne prepozna in ga tudi zelo pocasi presnavlja. Ce skrbite zase in za svoje bliznje je najboljsa izbira maslo ali olje. Veliko zdravja daabul daabul

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. okt 2007 21:17

daabul, telo pač ne prepoznava živil, kaj si mislila s tem povedati? Presnavlja pa margarine ne, ker le-ta ne pride v celice. rimljanka

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

28. okt 2007 5:51

http://www2.oprah.com/videochannel/videochannel_pla Tukajle je dobra predstavitev kako se prebavljajo trans mascobe. Preprosto in jasno in tisto,kar je dobro vedeti. Naravna olja so nestabilna po kemijski sestavi.Imajo krajsi rok uporabe in z obdelavo le teh in zaplnitvijo prostih vezi dobimo trans mascobe. Te pa so za nase telo zelo nezdrave. daabul

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

28. okt 2007 7:46

Pri poticah uporabljam izključno maslo,pri drugi peki pa pol margerine pol masla. Meni se zdi pri kremi .če bi uporabljala samo maslo, da ne dobim tako velikega volumna.daje krema bolj ,, rahla,,z mešanjem maščob. miki miška

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. okt 2007 8:34

Kakor nanese. Meni osebno je maslo bolj všeč, še posebej, če je narejeno doma. Na kruh mazati ga je pa težko, zato v ta namen uporabljamo večinoma margarino.

Temu, kaj je bolj in kaj manj zdravo, pa čedalje manj verjamem. Kdo pa garantira, da ne bodo čez nekaj časa, če bo padla prodaja margarine, našli pri maslu še kakšne xy maščobe, ki bodo nenadoma prikazane kot najhujši krivci za probleme ožilja . Potem  bodo   spet maslarji  udarili nazaj in jara kača se nadaljuje. Ni namreč vedno skrb za potrošnika tista, ki sproži objave raznoraznih obvestil o vplivu živil na naše zdravje. Je pa res, da pri margarini malo pazim, da kupim tisto, ki ima manj  transmaščobnih kislin.

Cila

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. nov 2007 20:26

Živ, jaz pa vedno uporabljam le margarino. Katerokoli. Ali Ramo, ali navadno Mercatorjevo, ali Remio, pač tisto, ki je v hladilniku. Masla pa pravzaprav nikoli ne kupim. Kaj pa vem, očitno nimam tako prefinjenega okusa, da bi opazila razliko med pecivom, ki je narejeno z margarino in tistim, ki je narejeno z maslom. LP, Pija. Pingvin

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

20. nov 2007 20:42

Seveda, margarina je cenejsa, se pa nikoli ne ve, kaj je notri. Jaz sem nekaj casa uporabljala margarino (15 let nazaj), sedaj pa SAMO MASLO. Je bila margarina zelo popularna, ker ni imela holesterola, sedaj so pa ugotovili, da holesterol ni tako nezdrav kot vsa tista kemija, ki je v margarini, tako da... Jerneja USA

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. nov 2007 9:21

Maslo, margarine ni v mojem hladilniku nikoli. strelka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

21. nov 2007 11:27

Veverica, namesto masla lahko na kruh namažeš Pomurkino jogurtovo maslo ali masleni namaz, pa tudi krem maslo, vse od pomurskih mlekarn. Vse se lepo razmaže in je zelo dobro, sama pa se moraš odločiti kaj ti bolj paše. Za peko pa pri nas uporabljamo margarino Rama, za boljše pecivo pa seveda maslo. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti