Maslo ali margarina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. okt 2007 7:12

Jaz najbolj pogosto uporabljam pol/pol, pa brez kakšnega posebnega razloga, včasih se mi pa zdi , da če bi uporabil le maslo, bi okus po masalu bil premočan.

Ovčka, dej razsvetli me( kot bi una povedala ): kakšna je razlika med navadnim (surovim ) in čajnim maslom .

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 7:23

Kopirano iz strani Pomurskih mlekarn: Surovo maslo delamo iz sladke smetane, ki jo metemo, izpiramo in gnetemo. Pakiramo ga v folijo in PP posodice z aluminijastim pokrovom. Slovensko čajno maslo delamo iz sladke smetane, ki jo metemo, izpiramo in gnetemo. Maslu dodamo specifične mlečnokislinske bakterije, ki podaljšajo obstojnost masla ter mu dajo značilen okus in aromo. Slovensko čajno maslo je pakirano v folijo. MAslo iz fermentirane smetane:Maslo delamo iz smetane, ki smo ji dodali mlečnokislinske bakterije in tako povzročili biološko zorenje. Smetano metemo, izpiramo in gnetemo. Zaradi mlečnokislinske fermentacije smetane ima maslo specifičen vonj in okus, ki se močno razlikujta od vonja in okusa masla, izdelanega iz sladke smetane. Pakira se v folijo. http://www.pomurske-mlekarne.si/sl/informacija.as veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 7:25

Tole pa je kopirano iz strani Radovednega Tačka (dialog med Markom in Tačkom): Ko bom serviral nič ne komentiraj. A misliš, da ne bi dajal nobenih pripomb? Točno tako. Brez skrbi, srebal bom svoj čaj in si mislil svoje. Taček, ti čaj pij ne smeš ga srebat. A jima boš ponudil samo čaj? Kupil sem tudi čajno maslo, čajno pecivo, marmelado. Sprašujem se, zakaj pravimo svežemu maslu čajno, svežim jajcem pa čajna. Veš, čajno maslo je boljše surovo maslo, ki ga uživamo za zajtrk. In ponavadi pijemo zraven čaj. Isto velja za jajca. Kaj pa čajna salama, si jo kupil? http://www.rtvslo.si/odprtikop/radovedni_tacek/caj veverica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. okt 2007 7:52

veverica, hvala, nisem vedel, mislil sem, da so to le komercialni nazivi ( za naivne ). Evo, nenehno se neki učimo. ežoj

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

26. okt 2007 8:06

Ko še ni bilo teh modernih mlekarn in ko si še nismo želeli, da bi maslo skoraj "preživelo" gospodinje, smo surovo maslo delali iz kisle smetane, ki smo jo posneli s kislega mleka, čajno maslo pa smo delali iz smetane, ki smo jo zajemali s surovega mleka. Nič dodatkov, nobenih folij, iz lesenega modelčka na krožnik in v par dnevih ga ni bilo več. Tega, naravnega čajnega masla ni več, surovega mleka za delanje masla pa tudi ne. LP! ovčka

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

26. okt 2007 8:14

Tudi jaz, pri peki, vedno uporabljam maslo Pomurskih mlekarn, saj imamo v Ljutomeru, pri tovarni "industrijsko" trgovino, kjer so vsi izdelki občutno cenejši. Nič pa nimam proti pecivu z margarino, posebno če mi ga kdo speče. Tu bi vstavila smeška, pa tega še ne znam. Lp Talija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2007 8:47

Maslo. Če pa se le da dam raje smetano. Potem je pecivo res rahlo in mehko. Tudi v tortne kreme dajem smetano. Margarine nikoli. Margarina v pecivu mi daje nek cenen okus in me spominja na cenene torte iz otroškega vrtca... Imam pa rada kakšno kvalitetno margarino na krekerjih.... Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. okt 2007 9:37

Pred leti sem veliko pekla, opazila sem, da z uporabo margarine so slaščice bolj mehke kot z maslom, sicer sem vedno uporabila Ramo. Glede okusa, kaj pa vem, nisem opazila bistvene razlike. Anamarija

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

26. okt 2007 10:13

Maslo,redkokdaj margarina z jogurtom...za manj kalorij Lp tejka77

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

26. okt 2007 11:05

Nekoč margarina "Zvijezda", potem "Smanta", zadnje čase tudi "Rama". Še nikdar mi nihče ni rekel, da imajo moje sladice "cenen okus".

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti