Maslo ali margarina

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 25. okt 2007 21:21 | ogledi: 15.127 | odgovori: 75

Pozdravljene!

Mogoče je bila tema že odprta - pa je nisem našla. Zanima me, kaj dajete v pecivo ali maslo ali margarino? Kjer je napisano, seveda, da mora biti maslo (ali margarina)? In kaj se vam bolje obnese?

Sama delam piškote (roko na srce - delala sem jih samo 4x), in marmornati kolač izključno samo z maslom. Se mi pa je že zgodilo, da pecivo narejeno z margarino ni bilo "tisto pravo".

Lep večer vam želim!

Moycaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 21:23

Hja, jaz načeloma samo z maslom. Če pečem večje količine sem pa bolj škrt in uporabim margarino. Meni je maslo boljšega okusa. Na kruhu margarine sploh jest ne morem. Jelenckova

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. okt 2007 21:41

V keksih ali pecivu,ki nimajo dosti dodatkov,maslo izpopolni okus,dočim ga preveč dobrot skoraj popolnoma pokrije.V šarklje,marmorne kolače,kekse,ki jih pozneje lepiš z marmelado ali oblivaš z čokolado nikoli ne dajam masla.Tudi v vse brizgane piškote ga ne dam vedno.Menjavo masla z margarino prakticiram samo tam,kjer sem mnenja,da se na okusu ne bo preveč poznalo,drugače je zame maslo okusnejša sestavina od margarine. Vsak naj sam presodi kdaj maslo,kdaj pa margarina.Res je,da je margarina znatno cenejša od masla,vendar ni vedno zadovoljiv nadomestek le temu.Marsikomu okus masla ni všeč in naj naredijo po svoje,jaz delam tako kot sem zapisal. ati zlati

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

25. okt 2007 21:58

Delam tako, kot jelenčkova. Itak ne pečem tako veliko, z možem sva skoraj sama in v poštev pridejo bolj piškoti, torte in ostala peciva pa samo občasno. Zanima pa me nekaj drugega: ali se slovenskim mlekarnam ne ljubi več delat čajnega masla, ali pa jih predrago pride in potem tudi nas kupce? V trgovinah je surovega masla kolikor hočeš, čajno pa dela samo ena mlekarna in skoraj ni razlike s surovim: ni preveč dobro. Ali ste to že opazile, ali pa jaz živim v totalni provinci in nam čajnega masla razen ene vrste ne dostavljajo? LP! ovčka

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

25. okt 2007 22:00

Jaz največkrat uporabljam margarino rama, ker mi je zelo dobra, je pa tudi res cenejša kakor maslo, vendar tudi maslo se najde v moji peki. stani

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. okt 2007 22:02

Mnenja so zelo deljena.Po setavi naj bi bila margarina bolj zdrava kot maslo.Čeprav vsi mislimo drugače.Margarina je rastlinskega izvora,maslo živalskega. Meni osebno maslene kreme sploh ne teknejo,pa če je maslo ali margarina. Res ,pa je da so te margarine nižjega cenovnega razreda zelo čudnega okusa. Pa še ena zanimiva ,večina kupljenih keksov,ki jih tako z užitkom pojemo so kar z margarino narejeni. Jaz mislim,da je pri odločitvi stvar presoje,pa tudi počasi bo tisto kar bo ceneje.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. okt 2007 22:25

balonka, naj bi bila, tudi o tem so mnenja zelo deljena. Trans maščobne kisline so trenutno zelo v nemilosti. rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. okt 2007 23:14

Profi peki uporabljajo posebne margarine za piškote, pa ostale sladice tudi čisto drugačno. Pa maslo baje ni tako dobro za pripravo sladic, ker vsebuje preveč vode. Vse to je povedal mojster, saj veste kateri na tečaju, vse je tudi pokazal... Pa nekaj je govoril o peki s tisto rastlinsko mastjo namesto masla. Sama nisem še nikoli probala, se mi je pa že naredilo čigumasto testo za piškote, po moje zaradi masla ipd.... Margarine pa sploh ne uporabljam. 

Jaz za peko vedno uporabljam maslo, olivno olje, kokosovo maščobo. Bom pa poizkusila s tisto rastlinsko mastjo, samo še vsebnost aditivov moram preverit, če jo bom sploh lahko kupila.

Iz masla delam tudi ghee.

 

Nobena od teh stvari ni zdrava. Ampak pri saldicah pogledamo skozi prste, tako ali tako nimamo problemov s holesterolom ali čim podobnim. 

lidka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. okt 2007 23:40

Jaz sem zvesta uporabnica Rame. Upam da se bo počasi začela nagradna igra za ramino knjižico, jaz sem kar čez leto spravljala kode. Čajno maslo pa imama mi (sem iz murske) iz pomurskih mlekar, to pa rada dam v ameriške ponvičnike pozdravček, pinka

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

25. okt 2007 23:46

Jaz pa dam margarino v biskvite in kekse, maslo pa v razne kreme. Pecenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. okt 2007 3:48

Vedno in izključno maslo. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti