Film butterfly effect

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 25. okt 2007 20:35 | ogledi: 1.694 | odgovori: 9

Mene pa zanima, če je kdo ta film gledal oziroma bolj me zanima, če je posnet po kakšni knjižni predlogi in v kolikor je temu tako, kakšen je naslov knjige in ime avtorja.

 

 

HVALA !!!!

rrr

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 20:39

Iz Koloseja: "Učinek metulja The Butterfly Effect znanstveno-fantastični triler Na sporedu od: 21.7.2005, Kolosej Ljubljana 21.7.2005, Kolosej Koper 28.7.2005, Kolosej Maribor Dolžina: 113 min Leto: 2004 Država: ZDA Režija: Eric Bress, J. Mackye Gruber Scenarij: Eric Bress, J. Mackye Gruber Igrajo: Ashton Kutcher, Amy Smart, Eric Stoltz, Elden Henson, Ethan Suplee, Melora Walters, John Patrick Amedori, Cameron Crigger Povezave: uradna stran, IMDB, uradni napovednik Evan (Ashton Kutcher) je v mladosti doživljal nenavadne izgube spomina, ki pa se mu čez leta, ko prebira stare dnevnike, pričnejo vračati. Toda Evan ugotovi, da lahko v teh sprehodih v preteklost tudi spremeni določene dogodke, kar pa ima za njegove prijatelje katastrofalne posledice v sedanjosti. O zgodbi Evan Treborn (Ashton Kutcher) je izgubil občutek za čas. Še od mladih nog ključni trenutki v njegovem življenju izginjajo v črnih luknjah pozabe in njegovo otroštvo je postalo vrsta grozljivih dogodkov, ki se jih ne more spomniti. Ostali so samo duhovi spomina in koščki življenja, ki ga obkrožajo - življenja njegovih mladostnih prijateljev: Kayleigh (Amy Smart), Lennyja (Elden Henson) in Tommyja (William Lee Scott). Že v otroštvu je za Evana skrbel psihiater, ki ga je spodbudil, da je začel pisati dnevnik, v katerega je natančno opisoval dogodke iz svojega vsakdana. Evan hodi zdaj na univerzo in med branjem enega od dnevnikov se je v trenutku in brez pojasnila vrnil v preteklost. Naenkrat se mu posveti, da so dnevniki, ki jih ima spravljene pod posteljo, orodje, s katerim se lahko vrne v preteklost in oživi izgubljene spomine. Toda z odkrivanjem izgubljenih spominov začuti Evan odgovornost za uničena življenja njegovih prijateljev, še posebej Kayleigh, v katero se je zaljubil kot deček in ki jo še vedno ljubi. Odločen, da bo zdaj ukrenil nekaj, česar takrat ni bil sposoben, se Evan vrne v preteklost, kjer skuša spremeniti ključne dogodke in prijatelje ter ostale, ki jih ima rad, obraniti pred težko usodo, ki jih je doletela. Evan upa, da bo s spreminjanjem preteklosti uspel spremeniti sedanjost. Toda vsakič, ko nekaj spremeni in se vrne v sedanjost, odkrije, da so imela njegova dejanja nepričakovane in pogubne posledice. Koliko se že trudi, nikakor ne more ustvariti sedanjosti, v kateri bi s Kayleigh lahko živela srečno "do konca življenja". " kopi-pejstano:) Jelenckova

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

25. okt 2007 21:28

Meni je bil zelo zanimiv! vanya

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

25. okt 2007 21:28

Gledala oba dela in je res super film!!! tatam

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 7:20

Meni je prvi ok, drugi pa čisto mimo (zelo, zelo slaba kopija prvega dela). Čeprav Ashton ni po mojem okusu, se dobro znajde... veverica

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

26. okt 2007 10:02

Meni je bil prvi del fenomenalen... za drugega pa bi bilo bolje da ga sploh ne bi posneli... evagirl

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. okt 2007 10:18

Ojla, všeč mi je, da vam je bil film všeč, ampak nihče mi pa ni odgovoril, če je film posnet na podlagi kakšne knjižne predloge rrr

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. okt 2007 10:19

Mislim, da ni bil. Jelenckova

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. okt 2007 18:43

Našla sem samo podatek, da sta Gruber in Bress scenarij za Učinek metulja napisala pred sedmimi leti - nič pa ni bilo rečeno o kakšni literarni predlogi.

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti