Vsem piscem receptov

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

tema odprta - 19. jul 2002 15:46 | ogledi: 1.842 | odgovori: 5

Kuharcki!

Verjetno vecina vpisuje ze v lastni (ali vsaj mamini) kuhinji preizkusene recepte. Zato bi bilo zelo dobrodoslo, da ste pri opisovanju priprave malenkost bolj gostobesedni (kaj kdaj k cemu dodas/vmesas). Se posebej to velja tudi za dodatne informacije glede priprave peciv (priblizna velikost pekaca, trajanje peke, stopinje/segretost pecice, na kateri resetki ponavadi pecete ipd.).

Samo navedba sestavin in kratka navodila, da vse zmesas in speces nekako velikokrat ne pripeljejo do najboljsega rezultata :o)

HVALA in se naprej dobro kuho/peko

Pika

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

22. jul 2002 9:24

Zelo se strinjam. Uradnih receptov na način: sestavine + kratka navodila (saj drugo je tako vse jasno) je v vseh kuharskih knjigah in revijah dovolj. Prednost KulSlo so ravno bolj "domači" poosebljeni recepti. Mimi

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

22. jul 2002 10:43

ZELO DOBER PREDLOG!!! Ce delas neko stvar prvic, nimas blage veze, kako naj bi vse skup zgledalo (najverjetneje). Npr tudi: kako velika skodela riza, vsaj priblizno koliko soli ... itd. Sycia

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

22. jul 2002 14:10

Pozdravljeni!!! Tudi jaz se zelooooo strinjam z malo širšim opisom. Bi pa bilo zelo fino, če bi nam naš urednik ali pa tudi kak avtor recepta nadgradil recepte s kako sliko. Meni bi to pomagalo še veliko bolje (sem bolj vizualni tip, he he) lep dan vsem skupaj, Miimi 1 Sporočilo je spremenil(a) ikulam dne 22. jul 2002 14:10:56

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

22. jul 2002 16:26

Se strinjam z Mimi: to "dajanje recepta iz prve roke" je šarm te naše kulinarike. In pošiljatelji naj le malo bolj obširno opišejo postopke, kar bo pripomoglo k jasnosti recepta. O slikah: RES je fino, če vidiš, kaj naj bi nastalo, pa tudi lažje se človek odloča, kaj bi kuhal... Svoj čas sva se z Jernejem že pogovarjala o tem, ampak to bi stvar zelo upočasnilo, nimajo še vsi ADSLja in najširša dostopnost KulSlo se nam zdi zelo pomembna. Zaenkrat tega nimamo v načrtih. LP, Bojan Bojan

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. jul 2002 22:55

Poleg tega bi tisti, ki recept prispeva, moral poslati sliko... Kje pa bi dobil sliko, razen pri receptih, prepisanih iz knjig. Slike pa so avtorsko zaščitene, kar se tudi hitro dokaže... Skratka, s slikami je poleg razlogov, ki jih je omenil Bojan, kar precej problemov. Ne bom pa rekel nikoli, ker sem že kdaj o čem rekel nikoli, pa se je potem tudi tisto zgodilo... Mislim, a sem leta 1999 rekel, da KulSlo ne bo verjetno nikoli imela baze receptov, ampak jih bomo vedno ročno vpisovali... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti