Tasto za kruh v hladilnik?

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 25. okt 2007 12:09 | ogledi: 12.329 | odgovori: 11

Kruh vedno pečem večje količine in ga zamrznem. Zdaj pa razmišljam, da bi bilo fino imet čisto sveže, ne odmrznjeno, za zajtrk čez vikend. Ali bi uspelo, če bi dala na primer oblikovane žemljice na pekač in v hladilnik čez noč, potem pa zjutraj samo malo ven, da se dvignejo in v pečico?

Ali bi sploh še vzhajale ali bi celo v hladilniku prekipnile?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. okt 2007 13:30

Jaz sem na morju zamesila malo preveč testa za pico, višek sem potem dala v hladilnik in naslednji dan spekla "lepinje". Kar v redu je bilo. Za kruh pa ne vem, nisem še poskusila. Atina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2007 14:11

VOblikuj, daj na pladenj in pokrij s kako platneno krpo. Zjutraj direkt v ogreto pečico. Testo ti bo namreč vzhajalo tudi v hladilniku. Pa še to, na tvojem mestu bi testo delala iz solno-kvasne emulzije. lp Vesna

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. okt 2007 15:50

Za tak način priprave žemelj moraš delati hladno kvašeno testo,sicer žemlje prekipijo.Klasično testo ti redko kdaj ravno prav kipi in boš imela preveč ali premalo kipnjene žemlje.Enostavneje ti je,da narediš testo en dan prej,ga hraniš čez noč v hladilniku,zjutraj pa oblikuješ žemlje,kipneš in spečeš.Testo iz hladilnika lahko zagreješ v mikrovalki in takoj začne kipet. ati zlati

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2007 16:00

Če se dela testo iz solno kvasne emulzije ni kaj zgrešit. V hladilniku bo čez noč ravno prav vzhajalo. Jaz bi jih dajala kar na pekač, na katerega bi prej dala peki papir. Testo niti slučajno ne smeš prej ogret, ker potem bo res šla oblika rakom žvižgat. Jaz sem to počela ko sem delala bagelse in so mi zelo dobro uspeli. Bi pa rekla, da je žemljice lažje naredit. lp Vesna

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

25. okt 2007 17:51

Reca jaz sem pa Goljata razumela (bila sem na peki potic), da če delaš s solno kvasno emulzijo, mora iti testo v roku dveh ur kar smo ga zamesili v pečico, saj tako hitro vzhaja! Ali sem kaj zamešala? Simona

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 19:20

Jaz vsak vikend naredim "kao" žemlje (niso ravno take oblike, no) za čez teden za zajtrk ali malico. In sicer: delam po receptu "kruh brez gnetenja", potem oblikujem žemljice in dam pečit v pokrito posodo. Spečem jih samo do 3/4. Potem jih ohladim, zapakiram po 2 v vrečke in dam v skrinjo. Potem jih po potrebi (okoli 10 min) do konca spečem na 200C. Pa imam vsak dan sveže pečen kruh. Jelenckova

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

25. okt 2007 21:14

U, super. Ste mi natresle idej. Sama sem že imela idejo, da bi poskusila s to solno kvasno emulzijo, zdaj me je Reca kar prepričala. Bom poskusila. Doban - na toplem solno kvasna emulzija zelo hitro vzhaja, če jo imaš na hladnem, pa kolikor jaz razumem, naj ne bi vzhajalo. Sporočilo je spremenil(a) Tadeja L dne 25. okt 2007 21:15:23

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2007 22:07

V hladilniku vzhaja točno toliko kot je treba in tako kot je treba. Probajte. Ste že kdaj delale hladno oz. nočno potico in to s solno-kvasno emulzijo? lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. okt 2007 22:26

Samo Reca, Goljat je zadnjič na tečaju rekel, da s solno kvasno emulzijo potica v hladilniku vzhaja 2 uri, amlce več, potem je za v peč.

Z navadnim kvasom pa se jo da v hladilnik za celo noč.

Nimam časa probat ne enega ne drugega. Bom pa enkrat...

 

Čau bau, l 

lidka

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

26. okt 2007 9:53

Tudi jaz sem Goljata razmela tako, kot piše Lidka, bo treba probat ali pa na naslednjem tečaju še 1x vprašat Goljata. Ampak Reca, če sem te prav razumela, si ti testo za kruh oz. potico, narejen s solno kvasno emulzijo, že imela čez noč v hladilniku, pa je bilo na koncu vse OK??? Prosim razložite mi še izraz "hladna potica". Zadnjič pri Goljatu nisem čisto dobro razumela: testo naj bi bilo hladno (vzhajano v hladilniku ???), pa tudi nadev naj bil bi hladen, namažemo testo, zvijemo in takoj v pečico, ali kako ????? Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti