Fruktoza

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 18. jul 2002 12:27 | ogledi: 1.653 | odgovori: 2

V kuharski knjigi M. Montignaca, ki sem jo pred časom listala, sem opazila nekaj receptov, v katerih se kot nadomestilo za sladkor uporablja fruktoza. Zanima me, ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem, kje je fruktozo nabavil in v kakšni obliki (prah, tekočina???). Hvala za morebitne odgovore, lp

Irena

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

18. jul 2002 15:17

Irena, fruktozo (sadni sladkor) dobis v skoraj vsaki samopostrezni, pobrskaj po policah s hrano za diabetike. Uporablja se kot navadni sladkor, pa tudi kalorij ima ravno toliko. Lep pozdrav, Sonja Sonja Lojen

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

18. jul 2002 18:46

Našla. Hvala! Samo v vednost - ne zanimajo me toliko kalorije, bolj mi gre za to, da naj bi bil sadni sladkor, torej fruktoza, bolj zdrav. Ne vem, poskušam se priučiti nekaterih Montignacovih načel in vsaj malo izboljšati svoj prehranjevalni režim. Tudi zato, če ima kdo kakšne izkušnje z Montignacom - ne z dieto pač pa z načinom prehranjevanja po "shujšanju" ali pa z obojim, napišite. Morda bi pravzaprav to morala biti posebna tema... Računam na to, da pravi fanovci teh strani preberete vse teme in morda dobim kak odgovor. (Pač sodim po sebi). lep pozdrav vsem, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti