Zajtrk v postelji

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 24. okt 2007 21:47 | ogledi: 4.373 | odgovori: 30

To mi je prišlo na misel, ko sem na hitro narobe prebrala naslov teme Petelinji zajtrk, kot  posteljni zajtrk. V filmih, zlasti starejšega datuma,  včasiih  vidimo, kako možje razvajajo svoje drage z zajtrkom v postelji .

Me prav zanima, ali se do dogaja tudi članicam kulinarike - oziroma, ali člani kulinake tako razvajajo svoje nežnejše polovice  . Pri naši hiši na primer bi to spadalo bolj pod neznanstveno fantastiko.

Cila

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

24. okt 2007 21:50

jaz bi tudi lahko samo rekla: sanja svinja o koruzi a koruze ni in ni :) Marjeta Žniderčič

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

24. okt 2007 22:17

Ali pa v kategorijo ....in pujsi letajo juhica

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

24. okt 2007 22:18

Znanstvena fantastika se dogaja meni že zeeeeelo dolgo! Najbrž je moj mož gledal tiste ZF filme. Zajtrk vedno dobim v nedeljo, ko je doma. Mogoče je ta postrežba malo znak slabe vesti, ker res zelo veliko dela. Ampak nedelja je njegova - najina. Ko še spim, gre v pekarno po sveže žemljice in pecivo, v tem času pa odprejo pri sosedu. Tam kupi nekaj različnih sirov, salamo pa tako lahko jem samo eno vrsto. Potem doma skuha kavo in čaj in vse skupaj naloži na pladenj, ki ga je kupil v Avstriji, ker jih pri nas ni bilo (morda sedaj že so?). Ko sem še kadila, mi je prinesel tudi cigarete in pepelnik. Sam ni nikoli kadil. Potem se "bogovsko" pretegujem na stotih blazinah, malo grizljam, malo pijem čaj (bi raje sadne sokove, pa jih ne smem), malo pijem kavo, on sedi zraven na stolčku, se kaj pogovoriva in mi ni za vstat. Potem jaz še malo poležavam, on pa pristavi za kosilo. Potem pride po pladenj, jaz pa pod tuš in pomagat kuhat. Tega ne bi povedala nikomur, ki me pozna, ker bi vsi rekli, da sva oba nora, da se on prilizuje, da to dela zaradi tega, ker sem večkrat bolna, ampak to je delal tudi v mojih zdravih časih. Če bi se v nedeljo zbudila brez pladnja, bi gotovo mislila, da ga je v kuhinji kap. Razvadila sem se. Tudi, ko sta bila otroka še majhna, je to delal, samo da je najprej poskrbel zanju. To je bilo božansko razvajanje, brez jutranjih kahlic, brisanja nosov in ritk, počutila sem se kot Greta Garbo. Če si tega želite, vrzite partnerja na kakšno finto, pa boste videle, kako je fajn. Pa ne mi bluzit o tem, da si tega ne želite. Seveda si, samo ne veste. Lepo pozdravljene! ovčka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

24. okt 2007 22:25

Ja, časi se spreminjajo... nekoč smo ženske nergale o nečistoči moških...sedaj je obratno. IZgovor mojega moža, zakaj mi nikoli ne prinese kave ali zajtrka v posteljoje: a) kave ne znam kuhati, ker je ne pijem... Ko mu rečem, da bom zadovoljna tudi s čajem sledi b) v postelji bodo drobtine... Ko mu omenim, da bom s sadnim zajtrkom čisto zadovoljna sledi c) v postelji lahko delava kaj boljšpega... skladno z večno dieto.. potlej pa sledi moj glavobol in raje vstanem pred njim tabina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. okt 2007 22:26

Ja pri nas imamo petelinji zajtrk v postelji, pravega zajtrka pa nikoli. LP! fakin712

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

24. okt 2007 22:42

ovčka je napisal/a:
Znanstvena fantastika se dogaja meni že zeeeeelo dolgo! Najbrž je moj mož gledal tiste ZF filme. Zajtrk vedno dobim v nedeljo, ko je doma. Mogoče je ta postrežba malo znak slabe vesti, ker res zelo veliko dela. Ampak nedelja je njegova - najina. Ko še spim, gre v pekarno po sveže žemljice in pecivo, v tem času pa odprejo pri sosedu. Tam kupi nekaj različnih sirov, salamo pa tako lahko jem samo eno vrsto. Potem doma skuha kavo in čaj in vse skupaj naloži na pladenj, ki ga je kupil v Avstriji, ker jih pri nas ni bilo (morda sedaj že so?). Ko sem še kadila, mi je prinesel tudi cigarete in pepelnik. Sam ni nikoli kadil. Potem se "bogovsko" pretegujem na stotih blazinah, malo grizljam, malo pijem čaj (bi raje sadne sokove, pa jih ne smem), malo pijem kavo, on sedi zraven na stolčku, se kaj pogovoriva in mi ni za vstat. Potem jaz še malo poležavam, on pa pristavi za kosilo. Potem pride po pladenj, jaz pa pod tuš in pomagat kuhat. Tega ne bi povedala nikomur, ki me pozna, ker bi vsi rekli, da sva oba nora, da se on prilizuje, da to dela zaradi tega, ker sem večkrat bolna, ampak to je delal tudi v mojih zdravih časih. Če bi se v nedeljo zbudila brez pladnja, bi gotovo mislila, da ga je v kuhinji kap. Razvadila sem se. Tudi, ko sta bila otroka še majhna, je to delal, samo da je najprej poskrbel zanju. To je bilo božansko razvajanje, brez jutranjih kahlic, brisanja nosov in ritk, počutila sem se kot Greta Garbo. Če si tega želite, vrzite partnerja na kakšno finto, pa boste videle, kako je fajn. Pa ne mi bluzit o tem, da si tega ne želite. Seveda si, samo ne veste. Lepo pozdravljene! ovčka
Ovčka, a ti mogoče poznaš mojega, ker si ga do potankosti opisala?! :) Včasih še kak cvet in svečko priloži na pladenj. Zdaj, ko je na bolniški, pa sploh opravlja vsa gospodinjska dela. seherezada

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

25. okt 2007 4:49

Vedno, ko pri pohištvu zagledam tiste mizice za na posteljo, se mi prikrade tak velik vprašaj o hrani in kavi na neumite zobe. Da o zadahu ne govorim. A to uporabnikov ne moti? Torej, tudi če bi mojemu dragemu prišlo na misel tako razvajanje, bi prijazno odklonila. Ampak to je samo moje mnenje, prosim. mandarinca

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

25. okt 2007 5:28

ebonlass in juhica101 evo še ena , ki sanja o koruzi. gajka

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

25. okt 2007 6:48

Ja ovčka to se pa res sliši kot znanstvena fantastika. V nedeljo uživaj ob zajtrku v postelji še zame. Lp, korosica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. okt 2007 7:35

No Ovčka, ti kar uživaj! Jaz si kaj takega niti ne predstavljam. Oba imava tak delavnik, da enkrat enega ni doma, drugič drugega. Ob 3 uri zjutraj pa mi noben normalni moški ne bo nosil zajtrk v posteljo, ker potrem moram v službo. Če pa sem doma, pa mora on ob 6 uri v službo in to na petek in svetek. No, ko bova v penziji, pa se lahko razvajajva. Pa uživajte vsi, ki lahko. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti