Palačinke

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

8. apr 2008 12:49

Pa mi povej s kom naj nadomestim moko,ker sem enkrat nekje zasledila palačinke brez moke. runo01

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. apr 2008 12:58

Mogoče lahko daš sojino moko? Jelenckova

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

8. apr 2008 13:07

Sem mal pobrskala pa netu in vidla ,da lahko dam sojino moko.Samo nisem še nikoli delala z sojino moko pa ne vem kakšnega okusa je. runo01

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. apr 2008 13:12

V bistvu ni nekega posebnega okusa. No, ima drugačen okus kot pšenična moka. Jaz jo rada dodam, ko pečem kruh. Mislim, da se splača poskusiti, pa tudi preveč draga ni. Jelenckova

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. nov 2010 8:15

mamamia je napisal/a:

No, jaz sem mojster za palačinke.... Recepta ne bom izdala, ker vi tega tako ne bi zmogli....

Namreč, iz mojih poskusov narediti palačinke vedno rata šmorn. Dobesedno. Včasih tašča ali svakinja uspeta zadevo popravit in potem nekaj iz tega je, ampak praviloma mi uspe edino in samo - šmorn...

ste mi že na Kulslo dajali nasvete, recepte, sem poskušala in poskušala, ampak moja roka je za vse kaj drugega kot za palačinke. Moji doma umirajo od smeha, ko omenim možnost, da se jih lotim, in bežijo k tetam in babicam, ker vedo, da bodo tam dobili res palačinke ne pa gledali obupane matere, ki ne spravi skupaj (baje da) najbolj enostavne jedi pod soncem...

Enrkat mi je sicer upelo, po Ivačičevem receptu, ampak naslednji poskus je že bil spet ena sama nesreča...

mamamia

 

Nisem niti jaz kak mojster za palačinke, pa tudi maram jih ne kaj preveč, samo... Ko sem kupovala idnukcijsko plato, se mi je zdelo, da moram nabaviti tudi ponev za palačinke, pa sem v Merkurju staknila eno za normalne solde in jo pospravila v omaro. Včeraj so mi pa zadišale. In sem malo pogledala na forum, se pošteno nasmejala ob tem zapisu. No, posledično sem jaz tudi vzela Ivačiča v roke... In ratale so. Sicer z malce eksperimentiranja, ker sem morala naštudirat zajemalko. Ma... Nobena ni razpadla, ni ratal šmorn. Ajde, morda je bila začetniška sreča. Bomo videli, ko bomo zadevo ponovili.

 

Loni Makaroni

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

17. nov 2010 8:56

Ne vem za recept, ki bi bil popolnoma brez moke. Lahko pa količino moke močno zmanjšaš, če jo nadomestiš s skuto. Palačinke pridejo s skuto zelo zelo rahle, zato jaz delam take majhne, da štiri pečem na enkrat v ponvi, ker velike ne morem obrniti - se raztrga. Nam so takšne palačinke zelo všeč. Recept sem "pobrala" od Nigele. 

helgula

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. nov 2010 10:15

mamamia je napisal/a:
Ampak res, tele palačinke mi nabijajo kompleks. Ampak zdaj, ko vidim, da imam družbo v iversonki, mi je kar lažje....nisem edina. Mamamia

Pa daj no... ne se hecat! Vzrok je lahko samo v tem, da hočeš naredit predobre. Pozabi vse recepte in pojdi nazaj na osnovo. Osnova je pa samo voda in moka. Od 'dobrot' dodaš samo jajca, da ti hitreje veže in ščepec soli, da okus ni preveč beden. To je to in take palačinke so najboljša surovina za lazanjo, kanelone... Pozabi na radensko, mleko, sldkor, olje. To boš dodajala, ko boš osnovo obvladala v nulo. Za začetek naredi maso gostote kislega mleka - torej bolj gosto. Redčila boš lahko kasneje, ko bodo prve uspele. Mase zajameš toliko, da lahko razliješ po celi ponvi. Vedno vlivaš v vročo ponev ki jo pomažeš z oljem - ne zaliješ toliko, da plava. Čeprav to ni katastrofa. Imaš pač ocvrto palačinko. Potem pa pustiš pri miru na močnem ognju, da sama odstopi od ponve, obrneš, še malo popečeš in to je to.

Aja, lahko še to: Za mazanje ponve med zobe vilice zataknem zloženo papirnato brisačo, da dobim nek priročen čopič.

Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 17.nov 2010 10:18

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. nov 2010 14:30

Mamamia, poleg tega, da dobro kuhaš, si še za štose. Sicer težko verjamem, kar si napisala, ampak dopuščam, da je možno. Nihče ne zna vsega in mogoče je to nekaj, kar pa ti ne obvladaš. Nobody is perfect.

naor

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

17. nov 2010 14:38

pa mislite, da se v dveh letih in pol ni naučila peči palačink, od kar je bila tema odprta reza

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2010 16:04

naor je napisal/a:

Mamamia, poleg tega, da dobro kuhaš, si še za štose. Sicer težko verjamem, kar si napisala, ampak dopuščam, da je možno. Nihče ne zna vsega in mogoče je to nekaj, kar pa ti ne obvladaš. Nobody is perfect.

naor

 

 

 

And I am nobody...

 

"pa mislite, da se v dveh letih in pol ni naučila peči palačink, od kar je bila tema odprta?"

terezija, ne nisem se naučila ne v teh dveh letih ne v ne vem kolikih pred to temo. Ob vsem, kar skupaj spravim v kuhinji, mi palačinke res ne gredo od rok, pa naj verjame kdo hoče. Celo na zasebno pošto sem dobivala napotke, poskušala sem, in od recimo petih poskusov so se štije končali neuspešno .... - kako je že naor napisala, nobody is perfect ...

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti