Palačinke

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

26. okt 2007 13:46

Za šmorn naredim malo gostejšo maso za palačinke in je vlijem malo več v ponev. Potem pa pečem. Ko se spodnja plast zapeče, jo privzdignem, da masa, ki še ni zapečena steče na dno ponve. Ko ni več tekoče mase, "debelo palačinko" obrnem in jo začnem s kuhalnicami trgati. Potem pa še kar nekaj časa pečem.

Sem pa tudi že delala šmorn v pečici. Samo se mi zdi v ponvi boljši. Pa kruhov šmorn z rozinami je  dober

marelica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. okt 2007 15:33

A nismo pridni, sedem strani o navadnih palačinkah, kaj bi šele napisali če bi ursa40, recimo mapisala da išče nasvet za orehovo potico, in pozabila omenit moko ali pa morda kvas ( ali pa morda orehe ).

Mene pa še kar nekaj zanima: kako pečete palačinke na indukcijskih kuhalnikih ( seveda tisti, ki jih imate ).

Zdi se mi, da je Loni nekje napisala o posebni tefalovi ponvi, jaz sem poskusil z navadno emajlirano ponvo EMO Celje ( tako kot jih sedaj prodajajo v Merkurju, kot posebej za palačinke ). Prvih par je bila katastrofa, pol sem se nekak naučil, vendar to ni to. Torej imetniki indukcijskih kuhalnikov povejte............. 

ežoj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 19:53

Pri nas pečemo na teflonki. Sem napisala, da niso čisto prave palačinke (zaradi teflonke), a sama peka je super; hitra, taka kot mora biti. veverica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. okt 2007 20:11

ežoj je napisal/a:

A nismo pridni, sedem strani o navadnih palačinkah, kaj bi šele napisali če bi ursa40, recimo mapisala da išče nasvet za orehovo potico, in pozabila omenit moko ali pa morda kvas ( ali pa morda orehe ).

Mene pa še kar nekaj zanima: kako pečete palačinke na indukcijskih kuhalnikih ( seveda tisti, ki jih imate ).

Zdi se mi, da je Loni nekje napisala o posebni tefalovi ponvi, jaz sem poskusil z navadno emajlirano ponvo EMO Celje ( tako kot jih sedaj prodajajo v Merkurju, kot posebej za palačinke ). Prvih par je bila katastrofa, pol sem se nekak naučil, vendar to ni to. Torej imetniki indukcijskih kuhalnikov povejte............. 

ežoj
Ežoj, nimam sicer tazaresnega indukcijsekga štedilnika ampak samo kuhalnik z eno ploščo, tak model za na njivo. Vse poletje in še zdaj kuham na njem, seveda pečem tudi palačinke. Za ta kuhalnik sem si kupila eno veliko rostfrei ponev, v njej pa pripravljam tako sardele kot tudi palačinke. Ni kot plin, ampak sem se že malo naučila, kastrolo dam na kuhalnik, pa malo masla noter in ko se dobro razgreje, nalijem zajemalko testa. Naprej pa kot običajno. nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. okt 2007 20:19

Sem pa, kar se tiče kuhalnikov, vsega hudega vajena, palačinke smo pekli tudi na čolnih (ma ne na teh novih jadrnicah), v tistih tastarih črnih ponvah, med dva čolna smo dali en tak pekač, čez pa mrežo in nanjo kastrolo, pa bogobvari da je šla mimo kakšna večja barka - addio merenda! nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. okt 2007 21:18

Ej, nola,

pazi kaj govoriš, kakšna njiva neki, jaz sem celo kuhinjo " prebekslal ", osnova je indukcijski kuhalnik z eno ploščo. Če pustim stran detajle, sem vrgel stran stari plinski štedilnik ( 4xplin+2xelektrika+plinska pečica ) in sedaj je " zmagovita kombinacija ": indukcijski kuhalnik na eno ploščo, plinski kuhalnik z dva kuhališča, mikrovalovna pečica z vročim zrakom ( kot sem do sedaj preizkusil zmore vse kar potrebujem ) pa še ena poceni pečica, ki je kupljena " za na njivo ". Poleti namreč v glavnem kuham zunaj, imam žar domače izdelave, ki se ga drži plinski kuhalnik z dva kuhališča, vse je na kolesih, premično torej, in se poostavi tam kje mi trenutno paše. Zato sem kupil poceni pečico v Hoferju, ki je čist uporabna, in  sem poleti marsikaj spekel ( še najbolj so se mi obnesli nekakšni " bureki " od blitve, od kupljenega vlečenega testa to sem imel narejeno " en, dva tri ").

Palačinke lahko seveda naredim na plinu, vendar me zanima kako gre na indukcijskem kuhalniku, zato, ker me kmalu čaka opremanje ene kuhinje. Začetna zamisel je bila seveda plinski " šporhet " vendar ko sem prebral pohvale za ind. kuhalnik, sem odločil, da preizkusim, in sem zato nabavil ta kuhalnik, ki mu ti rečeš " za na njivo ", priznati moram, da me je navdušil in sem potem stari štedilnik dobesedno vrgel stran ( star je bil cca 25 let ).

Pri tvoji varianti pečenja v rostfrei ponvi, ne gre, " naprej kot običajeno ", jaz palačinke namreč obračam v " luftu " in zato mora ponev bit primerna, kar rostfrei zagotovo ni.

Evo, jaz se " opet malo razpričo ",

bodi lepo pozdravljena 

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. okt 2007 21:47

Ja Ežoj, jaz tudi palačinke v luftu obračam, v tej moji novi njivski rostfraj ponvi, gre, kaj naj ti rečem. Te tamale pečke so pa super, pred desetimi leti sem eno kupila v Merkurju za takratnih devet jurjev ker je bila kitajska in ni bila z nami v sorodu smo jo poimenovali Ni Hči. Ma je ta naša Ni Hči spekla dosti dobrega. Lani sem na novo opremljala kuhinjo, pa sem seveda kupila tudi pečico. Ni Hči sem pa postavila zraven smetnjaka, najbrž imate tudi pri vas podoben sistem, da se še uporabne stvari postavijo zraven škavaca, da jih pobere komur koristijo. Nisem imela mira, sem jo šla sredi noči pobirat nazaj. Bo pa za na njivo, zdaj je že NašaHči. nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. okt 2007 21:58

Ja pa še to. Sem se spet odločila za plinski štedilnik, kaj češ, tastari smo tastari. Če bi pa imela solde, bi vzela kakšno Ago, če pa te ne, pa takšen klasičen štedilnik na drva. Za na njivo imam pa NašoHčer pa indukcijski kuhalnik. Za na barko pa tamladi že ku vejo. Lačni ne bomo. Te lepo pozdravim, Ežoj nola

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

8. apr 2008 12:35

A ima mogoče katera recept za palačinke brez moke. lp runo01

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

8. apr 2008 12:45

runo01 je napisal/a:
palačinke brez moke. runo01
Po moje so to potem le omlete in ne več palačinke blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti