Palačinke

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2007 21:22

ati zlati, ni je boljše šole za šmorn od moje, hehe...

 

Meni vedno uspe - sočen, na prave kose raztrgan, ravno prav sladek - no vsaj mojim je všeč. Pa tastu sem ga vedno jaz delala, ker je vedno rekel, da naredim veliko boljšega, kot tašča...

 

Ampak res, tele palačinke mi nabijajo kompleks. Ampak zdaj, ko vidim, da imam družbo v iversonki, mi je kar lažje....nisem edina. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 21:24

Ja, nisi ne. Jaz tudi ne znam palačinke pečit. Meni jih je grozljivo obračati, vedno se mi na pol dajo. Pa moj itak najboljše naredi. Se ne sekiram. Jelenckova

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

25. okt 2007 21:31

Ko smo ravno pri palačinkah - kako jih pečete, mislim na ponev. Dokler sem imela štedilnik na plin je ni bilo boljše ponvice od tiste stare zvite in črne. Pa sem si omislila steklokeramično plati in z njo, seveda tefalovo ponev za palačinke. Ampak glej ga šmenta, v tej ponvi palačink ne znam speči. Peka se obnese le v stari ponvici, ampak traja pa malo dlje časa. Poznate kakšno finto, da bo tefalova ponev znala peči? Moycaa

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

25. okt 2007 21:41

Navadne palačinke 3 jajca 25 dag moke 1 dcl piva ali mineralne vode 4 dcl mleka 4 žlice olja ščep soli ALI 120 g moke 1 veliko žlico olja 2 cela jajca ščepec soli mala žlica sladkorja 200 ml mleka 50 ml radenske LP panaja

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 7:18

mamamia je napisal/a:
Ampak res, tele palačinke mi nabijajo kompleks. Ampak zdaj, ko vidim, da imam družbo v iversonki, mi je kar lažje....nisem edina. Mamamia

mamamia
Mamamia, mogoče ti bom v pomoč; si poskusila že zamenjati ponev, morda ne uporabljaš "taprave"?! veverica

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

26. okt 2007 9:11

Ponev je ziher pomembna. Ker maščoba škrtno dodajam, pečem seveda v tefalovi ponvi, pa mi krasno ratajo. Mislim, da če bi se lotila peke v kakšni emajlirani ali amc, b morala za vsako palačinko dodajat maščobo pa še trgale bi se. Ko sem bila brez ponve palačinkarce, je bil dober, ne se preveč smejat, tudi tefalov vok. Majčkeno so bile na sredini bolj debele, na strani pa zelo tanke,pa še vedno mehke in voljne, nemastne, skratke zelo dobre. Mamamia, v kakšni ponvi pa ti delaš? LP juma

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 9:20

Teflon je zagotovo ok, vendar palačinke niso čisto prave... Najboljše so, kot so že nekateri napisali, litoželezne ponve... se spomnim, kako smo jih doma vrteli na "šporgetu", obvezno vsaj dve naenkrat... se tako fajn zapečejo!?! A na steklokeramiki vam rata spečt solidne palačinke? Se mi zdi, da je včasih tudi to krivo, ker (vsaj nekatere) plošče ne grejejo dovolj. Pri mami sem včasih komaj spekla palačinke ali jajca na oko (ima eno starejšo steklokeramično ploščo - da ne bom vseh metala v isti koš). veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. okt 2007 9:46

veverica, tudi ponev smo že nekaj menjali...tisto ta pravo litoželezno imam, pa teflonsko, še neko tretjo varianto imam, pa je rezultat vedno enak...

Palačinke mi torej ostajajo neizsanjane sanje, pri biskvitu sem se pa že zelo popravila, nič več se mi ne ponesreči, kot se mi je dogajalo do pred nekaj leti...

 

Mamamia

mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

26. okt 2007 13:26

hehe, mamamia, očitno sva na istem. tudi meni klasične palačinke ne ratajo in ne ratajo. moji poskusi so se končali tako, da sedaj uspešno pečem ameriške ponivčnike, ki so (vsaj meni) še bolj slastni! http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4550 kdo bi si mislil... ;) lep vikend, d.

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

26. okt 2007 13:34

Zakaj pa meni palačinke odlično uspejo, šmorn pa ne? Kadar rečem, da bo šmorn pa kompot, so vedno vsi rekli "aja, palačinke....". Že trideset let ne znam naredit šmorna. Delam samo tistega v pečici. Sem se navadila. Sebi naredim porcijo "mojega šmorna", ostalim jedcem pa palačinke. Lep pozdrav! ovčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti