Palačinke

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2007 15:16

No, jaz sem mojster za palačinke.... Recepta ne bom izdala, ker vi tega tako ne bi zmogli....

Namreč, iz mojih poskusov narediti palačinke vedno rata šmorn. Dobesedno. Včasih tašča ali svakinja uspeta zadevo popravit in potem nekaj iz tega je, ampak praviloma mi uspe edino in samo - šmorn...

ste mi že na Kulslo dajali nasvete, recepte, sem poskušala in poskušala, ampak moja roka je za vse kaj drugega kot za palačinke. Moji doma umirajo od smeha, ko omenim možnost, da se jih lotim, in bežijo k tetam in babicam, ker vedo, da bodo tam dobili res palačinke ne pa gledali obupane matere, ki ne spravi skupaj (baje da) najbolj enostavne jedi pod soncem...

Enrkat mi je sicer upelo, po Ivačičevem receptu, ampak naslednji poskus je že bil spet ena sama nesreča...

 mamamia

 

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2007 15:51

Probajte jih spečt na gheeju, ne bo vam žal. Mamamia, pa poprosi Matjaža da te nauči. V peklu jih je pekel kot za šalo. Mi je pa ušlo iz spomina kdo je bil njegova desna roka. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2007 16:01

Uh, ja, se spomnim Matjaža in palačink v Borovnici. Takrat jih nisem smela jesti, pa tudi desna roka gotovo nisem bila jaz...Mamamia mamamia

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

25. okt 2007 17:21

Reca razsvetli me, prosim. Kaj je ghee? Vida u. oooo tud na Gorenjskem se da najest palačink. Pa še dobre bi ratale pa vseh nasvetih, ki ste mi jih natrosili. Kar prid na naš konc ,boš vidla . ursa40

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

25. okt 2007 17:29

mamamia je napisal/a:

No, jaz sem mojster za palačinke.... Recepta ne bom izdala, ker vi tega tako ne bi zmogli....

Namreč, iz mojih poskusov narediti palačinke vedno rata šmorn. Dobesedno. Včasih tašča ali svakinja uspeta zadevo popravit in potem nekaj iz tega je, ampak praviloma mi uspe edino in samo - šmorn...

ste mi že na Kulslo dajali nasvete, recepte, sem poskušala in poskušala, ampak moja roka je za vse kaj drugega kot za palačinke. Moji doma umirajo od smeha, ko omenim možnost, da se jih lotim, in bežijo k tetam in babicam, ker vedo, da bodo tam dobili res palačinke ne pa gledali obupane matere, ki ne spravi skupaj (baje da) najbolj enostavne jedi pod soncem...

Enrkat mi je sicer upelo, po Ivačičevem receptu, ampak naslednji poskus je že bil spet ena sama nesreča...[joj][obup][solze][ponevnaglavi][zmesan]

 mamamia

 

mamamia
hehe jaz sem tudi ena izmed "mojstric" za palačinke! če rečem da bojo za kosilo palačinke in zelenjavna juha, vsi vejo da bo za kosilo šmorn in zelenjavna juha:) iversonka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. okt 2007 17:48

Preden palačinke pogoltnete jih morajo zobje spravit v obliko šmorna in potem takem ni z šmornom nič narobe.Še več,to je že nadgradnja običajnega kuharskega znanja,obenem pa še zobje ne trpijo po nepotrebnem. Ne glede na zgornje ugotovitve se raje lotim palačink kot šmorna. Žena se pa pripravi šmorna že vrsto let uspešno izogiba. ati zlati

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. okt 2007 18:06

Mamamia, meni pa šmorn nikoli ne rata tak, da bi mi bil dober. Sem sprobala že enih 10 receptov, pa mi pridejo vedno eni suhi jajčni žganci . Tako da ostajam kar pri omletah in palačinkah Cila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. okt 2007 19:14

ursa40 je napisal/a:
Reca razsvetli me, prosim. Kaj je ghee?  .......................................................................................................................... ursa40

Sicer nisem Reca, z razsvetljavo lahko poskusim.  Ghee se po angleški reče clarified butter, to je tista smrdeča zadeva, ki se dobi s topljenjem masla, ko se maslo očisti od vode in morebitnih trdnih delcev in ostane le mlečna maščoba. Hecam se le na pol, za mene zadeva ima premočen okus ( ta okus prenesem le v orientalni sladici, ki se ji reče ružice  " đul pita ", ampak to je že druga zgodba ) 

ežoj

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

25. okt 2007 19:55

Ja ghee je orientalskega izvora, to je maslo toliko časa greto v litoželezni posodi, da se spremeni, mislim da postane na videz podoben olju. Sem rekla da moram enkrat sprobat zadevo, pa se nikakor ne morem lotiti. nalin

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

25. okt 2007 20:12

Ežoj hvala lepa. Zelo si prijazen, ja takoj, ko sem prebrala prve besede sem se spomnila, da sem to že slišala. To moram sprobat ob prvi priliki. Lepo pa radi se imejmo ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti