Palačinke

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

24. okt 2007 21:24

Moram napisat,da sem danes na obisku pri sestri na Gorenjskem jedla najboljše palačinke-posebej pa nadev-najprej namažeš nutelo,posipaš kokos,dodaš na kolobarje narezano banano,zaviješ,potem pa dodaš še sladko smetano.... Mogoče vici o Gorencih ne držijo povsem ? Lp tejka77

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. okt 2007 21:31

jade je napisal/a:
Jaz imam najboljš rešitev. Naj si lepo gospidičnica sama speče palačinkice, pa bodo ziher dobre. Pol pa jih ti malo sktritiziraj. jade
Hehe, zelo vzgojno! Jelenckova

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

24. okt 2007 21:43

Jaz jih naredim tudi z Donatom, če drugega ni, pa ni nič narobe. Lahko pa dodaste tudi namesto Radenske, Donata ali malce piva tudi Oro. Pridejo prav finega okusa. 

Seveda mora masa vsaj pol ure počivati.

Mislim, da je veliko odvisno od ponve v kateri pečem. Če je tista teflonska, se mi zdijo palačinke nekako suhe in brez pravega okusa. Najboljša je navadna pehnatna ponev in malce olja, pa na vroče ena zajemalka mase,malo nagneš levo desno in obrneš in evo palačinkice!!!

titta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. okt 2007 23:34

ursa40,

sem vesel, da razumeš da nekateri moramo izkoristit priložnost za hec in se ne jeziš. Povedal bom, kako sem spekel moje najboljše palačinke. Pred nekaj več kot dvajset let, smo šli na morje, v kamp ( se mi zdi " Stela Maris " ) jaz, hčerka cca 5 let, sin ( 9 let ) in sinov sošolec. Žena je bila nekaj s službo zadržana, in se nam bo pridružila čez nekaj dni. Po parih dne, jaz vprašam, kaj bi večerjali, hčerka iztreli: palačinke. Pri nam je bilo tako, da sva z ženo bila razdeljena tako, da sem nekatere stvari delal izključno ja, nekatere izključno žena. Palačinke so bile ženina domena in jaz nisem imel pojma kako se naredijo, pa, seveda na morje nismo vlekli kuharskih knjig. Kaj čem naredit? Naravnost na pošto ( s hčerko ) in poklicat ženo, da mi da recept, in navodilo, kako jih naredit ( ja, tudi taki časi so bili, ko ni bilo mobitelov, in če si hotel telefonirat nekam, si mogel stopit do pošte, se postavit v vrsto..............). recept je enostaven: 2 jajca, 250 g. moke,0,5 l mleka in ščepec soli. zamešana masa naj stoji vsaj pol ure ( če so jajca manjša ,lahko, da je masa rahlo pregosta ( palačinke so predebele ) in je trba dodati mal mleka ). Peči tako , kot je napisala titta zgoraj ( no po tolikih letih izkušnje, lahka dodam, da se lahko v maso doda nekaj olja ali masla, kot je napisala anamarija in se lahko pečejo praktički brez maščobe, vendar jaz tega ne prakticiram ).

Zamešam dvojno merico, otroci zunaj ( pred "baldahinom"), na mizi imajo marmelado in sladkor, jaz pa noter začnem pečt. Ko spečem nekaj, odnesem otrokom da si sami delajo naprej, jaz pa naprej pečem, in mal po mal, meni zmanjka mase. Pridem ven, vprašam otroke a je dovolj, dovolj potrdijo, jaz pa nimam več mase za palačinke, pa tudi palačink ni več nobenih, jaz pa dobesedno nisem niti poskusil. To zgodbico večkrat povem kot moje najboljše palačinke.

ežoj

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. okt 2007 9:37

Veš, Urša, po mojih izkušnjah je tudi odvisno, kakšnih palačink je "ta mala" navajena. Jaz npr. pečem zelo tanke in nemastne, pa sem že imela pritožbe tistih, ki so navajeni debelih in mastnih. Spomnim se svojega brata, ko je še hodil v vrtec in se je vedno pritoževal, da špinača doma ni tako dobra kot v vrtcu. Ko smo to enkrat povedali kuharici v vrtcu, se je smejala in rekla, da njihova špinača gotovo ni najboljša, saj dajo vanjo veliko prežganja! teta torta

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 9:42

Moja mami naredi debele in mastne palačinke, ki ti zapacajo želodec, moj pa naredi take tanke in čisto suhe, pa še malo da sladkorja v maso in so najboljše kar sem jih kje in kdaj jedla. Palačinke so samo njegova domena. Jaz pečem pa vaflje, z onim strojčkom seveda. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. okt 2007 10:12

Ko sem jaz pri kakih petnajstih rekla svoji mami, da en posladek pa ni dobro narejen, da babica pa to čisto drugače naredi, mi je mama dala kraljevski odgovor: "Jaz sem pripravila takole. Stvar ni zažgana, ni surova in v vsakem primeru užitna. Ne bi mi bilo treba tega pripraviti, ker ti od lakote ne bi umrla, če tega ne bi pojdela. Hotela sem ti narediti veselje, mi je žal, če ti okus ni všeč, samo jaz sem tvoja mama in ne šef kuhinje in to je tvoj dom in ne a la carte restavracija, babičine kuhinje pa se itak ne da preseči." Jaz sem se svoji mami takrat opravičila in nikoli več nisem dvigovala nosu nad kuhinjo moje mame (moja mami nekaterih stvari RES ne zna narediti, so what, mislim, da jo imam rada tudi zaradi tega). In mislim, ursa40, da bi se morala tvoja najstnica tudi tebi opravičiti. Ali pa si naj mlada dama izvoli narediti palačinke, je čisto zadosti stara, da se jih nauči delati. To, da ti tule namige iščeš za palačinke, da bo dete zadovoljno in se ne bo frgulilo je pa čisto odveč. Če ne zna ceniti tega, da ji je mama nekaj pripravila (pa ji ne bi bilo treba), potem naj je zažgane palačinke. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. okt 2007 10:16

Uuuu, Vendy, tole bom jaz imela pripravljeno za svoje otroke. Jaz pa moram reči, da moja mami tudi ne kuha preveč dobro, pa ji tega nisem nikoli rekla, ker sem vedla, da bi jo prizadelo. Ker mene bi tudi. Jelenckova

Jassy  

član od: 11.10.2007

sporočila: 25

25. okt 2007 10:25

js delam palačinke takole: jajca moke (pol bele pol ajdove) 1dcl mineralne vode 4dcl mleka. ki ga zmešam z žlico kakava 1 vanili sladkor 1 pecilni sladkor malo soli Jjajca stepem dodam vanili in počasi dolivam kakav. Posebi zmešam moko, sol in pecilni, dodam k stepenim jajcem in prilijem radensko. Zmešam z mikserjem da ni grudic. Spečem in namažem s stopljeno milka čokolado Ta recept mi je zakon in mislim, da sem ga dobila ravno na tej strani. Jassy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti