Grško vino s samosa (sweet samos wine)

roposai  

član od: 25.11.2003

sporočila: 23

tema odprta - 24. okt 2007 13:49 | ogledi: 5.500 | odgovori: 10

Ali kdo ve, kje v Sloveniji (po možnosti v Mariboru ali okolici) bi bilo možno kupiti sladko vino s Samosa, Vin deux ali Anthemis ? Baje se ga da dobit v Metroju v Grazu, a samo po vino tja hodit je pa tudi...

Igor Ropoša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2007 14:49

Če ga ni v Intersparu ali v Qulandiji, potem bo morda treba počakat na Leclerca v MB. V Mercatorju teh vin nisem zasledila, v prvih dveh omenjenih trgovinah pa nisem pogledovala za njimi.

Če me pot zanese tja, bom pa pogledala in sporočim, če kaj najdem, če te seveda vmes kdo ne razveselili s kakšno lepšo novico od te moje.

 

Pa saj Metro ni na koncu sveta, pol ure gor in pol ure nazaj, včasih si prej tam kot skozi gnešo v MB z enega na drugi konec mesta...

 

Mamamia

mamamia

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

26. okt 2007 18:46

V Prekmurju ga nisem zaledil!?? Srečno ... krešimir

roposai  

član od: 25.11.2003

sporočila: 23

28. okt 2007 20:38

Ja, v Intersparu ali Qulandiji ga ni... Na žalost. Zaenkrat žalostno gledam zadnjo steklenico iz zaloge... Ali kdo ve zasigurno, če ga v Metroju imajo? Gledal sem neke slike (ko je kolega slikal z mobitelom) in če je, vse kaže da imajo različne steklenice in nalepke, tako da po sliki nisem bil siguren ali je pravo. Pozna kdo ponudbo Leclerka? V MB še ga ni. Igor Ropoša

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

30. okt 2007 20:19

Koliko kartonov ti ga prinesem, če bom šla jutri v Graz? Javi mi do jutri zjutraj prosim na ZS, pa telefonske ne pozabi napisat. jass

roposai  

član od: 25.11.2003

sporočila: 23

31. dec 2007 15:42

Oj, se ponovno javljam. http://www.griechischer-weinversand.de/product_info.p je opravil svoje, le poštnina je bila 19,5€ preko ups-a. Moram pa povedat, da me je Ups zelo razočaral. sem mislil, da je taka firma fleksibilna in ima izkušnje pri dostavah. Pozabi. Dostavljajo samo do 16. ure, sam pa ne moreš prevzeti drugje, kot na Brniku. Ma ja, po moje bom tudi dopust jemal za eno pofu.ano pošiljko al pa se 150 km vozil ko bedak... Tako sem moral prosi očeta, ki je invalid, da je prevzel pošiljko, nakar so mu pred blokom predali pošiljako in jo je moral sam nosit v tretji štok. Mislim.... kak se lahko taka firma imenuje logistični sistem ? Še otrok ve, da so starši, če hočejo imeti denar, da nekaj kupijo, v službi. Ja valjda je služba ponavadi do 16. ure. S samim prodajalcem sem bil zadovoljen, vse ok, le logistično službo bi po moje morali zamenjat. Igor Ropoša

roposai  

član od: 25.11.2003

sporočila: 23

31. dec 2007 15:43

Jass, hvala za ponudbo, sem enostavno prepozno videl. Igor Ropoša

neznan uporabnik

31. dec 2007 18:02

Roposai, jaz razumem da ti je to vino všečno, ampak a si probal že vse kar v Sloveniji naredijo naši vinarji, ki imajo zlate medalje na svetovnem nivoju (tudi sladka vina), ali ti ni noben tako dober kot tale grški...SREČNO NOVO LETO 2008 in veliko dobrih vin želim !! joze2

roposai  

član od: 25.11.2003

sporočila: 23

24. jan 2008 14:21

joze2, še najslajši muškat, kar sem ga poskusil se ne more primerjat s tem vinom. Seveda pa nisem poskusil vsega kar leze in gre (pravzaprav sem poskusil zelo malo vin, saj nisem nek pivec). Se priporočam za nasvete. A kolikor sem seznanjen, je to vino podobno našim ledenim trgatvam (ki je res še nisem poskusil), a razlika v ceni je baje velika. Pa tudi nekaj je, okus je odvisen od osebne zaznave, kvaliteta vina pa ni vedno vezana na okus. Meni je to vino zelo všeč, boljšega še nisem pil. Nikjer pa ne rečem, da boljšega ni. Glede na napisano, predvidevam da si precej večji poznavalec vin kot jaz, ali si to vino že poskusil? Me prav zanima, kaj poreče kakšen strokovnjak. Igor Ropoša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti