Laneno seme

upa  

član od: 14.9.2005

sporočila: 3

26. okt 2007 16:53

Celo laneno seme ureja prebavo, zmleto pa deluje kot hranilo. Celega semena telo ne prebavi in zato cisti prebavni trakt. upa

neznan uporabnik

28. okt 2007 17:07

laneno seme ob menjajoči situaciji za prtje driska ni priporočljivo,ker deluje odvajalno, za ureditev prebave poiskusi rapsovo olje --oljna repica-- vsako jutro na tešče ena žlička.industrijsko ni uporabno , mora biti nerafinirano hladno stiskano. dobi se na kakšni koroški hribovski kmetiji in je kar drago. ne more škoditi,velja poiskusiti.lep pozdrav. wran Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 28. okt 2007 17:08:27

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. okt 2007 17:55

Celo laneno seme namočeno skupaj z raznimi kosmiči (ne musli) zjutraj v mleku, pa mogoče še s kakšnimi oreščki, seveda po želji, je super zajtrk. Prebava enkratna. Odvajanje zagotovljeno že čez kakšno uro. Poskusite. oliva

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

5. nov 2007 9:46

Jaz uživam laneno seme zmleto v kavnem mlinčku zjutraj, zmešano med sadjem in včasih dodam še malo jogurta. Sedaj so kakiji; je fino. Dodam sok ene cele limone. Narediš lahko malo mletega in malo celega semena. Zelo pa pomaga tudi čaj iz kombuče. Vsaj meni, saj imam že nekaj časa prebavo dva do trikrat na dan. Frino pa tudi jaz prosim za navodila kako si masiramo črevesje. A bi napisala kar na forum? potem bi dobile znanje vse bralke. L.P. muraj Sporočilo je spremenil(a) muraj dne 05. nov 2007 09:52:38 muraj Sporočilo je spremenil(a) muraj dne 05. nov 2007 09:56:07

OnlyMe  

član od: 14.9.2009

sporočila: 4

20. jan 2013 18:52

Pozdravljeni, 

zanima me, s čim si laneno seme zmeljete oz sekljate? Omenjeni so sicer kavni mlinčki, vendar me zanima ali vsak kavni mlinček zmelje laneno seme in ali morda obstaja mlinček, namenjen prav temu?

OnlyMe

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. jan 2013 18:56

no. moj mlinček je čisto navaden (ga imam že par let, se pa spomnim, da je bil najcenejši od vseh na polici) in povsem v redu zmelje laneno seme; si predstavljam, da potem to zmore tudi vsak drugi. Uporabljam ga pa za mletje (skoraj) vsega razen kave. 

Sonja

zvonkatus  

član od: 20.1.2013

sporočila: 1

20. jan 2013 20:34

Pozdravljena ,laneno seme poznam že zelo dolgo....potrebno ga je sproti mleti - veliko podatkov o tem semenu se najde v ženska.si ali v moški pika si ali preprosto vpišete v gogl ime laneno seme  - glejte rjavo,prav tako si oglejte vse možne  prispevke v guglu na temo chia semena ,sama jih uživam že več kot mesec dni in to tako , da jih namočim eno malo žličko do eno in pol žličke ,odvisno od telesne teže- v kavni skodelici vode večkrat premešam in če je le možno pustim čez noč ali vsaj od obroka do obroka....moja sodelavka je pa že zelo dolgo govorila o zdravilnosti teh semen,vendar si prej preglejte opcije trgovin,jaz sem jih kupila v Medikem -u sem zadovoljna z količino ,prav tako tudi z njihovo ceno.lp Zvonka.p.s.kar zadeva težave z želodcem in bakterijo heliko bacteri,je  zelo dobro piti aloevera plus od firme gnld.

zvonkatus

OnlyMe  

član od: 14.9.2009

sporočila: 4

21. jan 2013 11:11

Na spletu sem zasledila, da laneno seme oksidira, ko ga melješ s kovinskim rezilom, torej kavni mlinček verjetno ne pride v poštev? 

OnlyMe

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

24. jan 2013 21:12

Moja mama je imela večne težave z želodcem. Pogosto je imela krče, ki pa jih je hitro odpravila ko smo ji zavrele eno pest lanenega semena v 1 dcl vode,  pustile, da se malo ohladi, nato je spila vse skupaj in krči so ponehali. Nato je pričela laneno seme redno piti, vsako jutro in težave z želodcem ter prebavo so minile in to do njene smrti /90 let/.

Zato v laneno seme 100 % verjamem. 

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

25. jan 2013 6:52

Vsa semena sproti trem s terilnikom.

Pred časom sem jih nekaj po zmerni ceni  ( granitne ) kupila v Hoferju in jih skupaj z lanenim semenom poklonila za rojstne dneve, seveda tistim, za katere vem, da ga bodo uporabili.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti