Laneno seme

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. okt 2007 21:59

Meni bi tudi prav prišel! A je v elektronski obliki?

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

23. okt 2007 22:03

Za prebavo je potrebno uživati celo laneno seme. Ker se le-to poveča in postane sluzasto in tako pomaga, da lažje odvajamo. Vendar pa je potrebno ob tem popiti veliko tekočine! Iz izkušenj povem da zelo pomaga pospešiti prebavo Sama ga največkrat jem v jogurtu, ali dodanega kosmičem, lahko ga tudi dodamo soku in skupaj popijemo. Ga pa nikoli ne namakam ...vmešam in pojem. Nike, mletje lanenega semena pa je potrebno, če želimo "izkoristiti" vse njegove dobre lastnosti, ki jih skriva v sebi (omega3 maščobe). Vendar naj bi bil lan sproti mlet in ne na zalogo. V tem primeru je bolje, da kupiš celega in ga sproti melješ in ne tistega, ki se ga lahko kupi zmletega v trgovini. Lp, Maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2007 13:11

Jaz celo laneno seme zvečer namočim skupaj z eno suho figo, tako da se naredi sluz, ta je potem tista, ki vpliva na prebavo. S tisto figo zraven se pa razvajam, čeprav je tudi ta koristna. Loni Makaroni

tamt7  

član od: 17.12.2006

sporočila: 26

24. okt 2007 13:31

Laneno seme je najboljše celo namočit v vodo (najboljše čez noč) in potem je dovolj če spiješ samo vodo, lahko pa tudi seme, seveda. To je za prebavo. Za čim boljši izkoristek pa je najboljše laleno seme tik pred uporabo zdrobit (ne zmlet!) - torej v terilnici, ali v strojčku za mletje zelo kratek čas in potem ga lahko vmešaš v muesli, jogurt, kefir, ali pa ga kar suhega nekaj časa mečkaš po ustih, da se napoji s slino in potem pogoltneš. Sama menim, da je najbolje kombinirat - uporabiš malo celega in malo zdrobljenega; ko se enkrat navadiš na uporabo, ni več problema, saj ga lahko dodajaš praktično kamorkoli. tamč

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. okt 2007 15:40

kakšno pa je razmerje vode in lanenega semena? koliko žlic daste v kozarec vode? nektarina

tamt7  

član od: 17.12.2006

sporočila: 26

24. okt 2007 15:47

nektarina, jaz kr po občutku - npr. 1 žlico na 2 dcl (jaz dam ponavadi 1 čajno žličko na približno 0.5 do 1 dcl., ker jaz te vode ne pijem, ampak jo kar v muesli zmešam, pa nočem, da je preveč te tekočine). tamč

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. okt 2007 16:13

aha hvala, bom tudi jaz tako poskusila. zdaj ga počasi dodajam v razno hrano in vidim da sploh nima nekega slabega okusa tako da bom kar lepo nadaljevala s tem in če bo pomagalo potem itak super. nektarina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2007 16:29

Jaz sem si z njim med nosečnostjo kar fino uravnavala prebavo. Žlico ali dve sem ga vsula v probiotični jogurt ter pojedla. Pomembno naj bi bilo tudi, da ga fino prežvečiš, saj naj bi se takrat izločila olja, ki tako dobrodejno delujejo na prebavo. Jadla sem ga tudi po porodu in mislim, da zaradi tega nisem imela problemov z hemeroidi, ki so pri 1. in 2. porodu tako mučili. LP katjushka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 17:16

Jaz ga redno jem z jogurtom in nimam težav s prebavo. Zaradi okusa pa dam zraven obvezno kako sadje npr. jagode, kivi,... pa žlička semena pa je! ZAČETNICA

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

24. okt 2007 19:00

Jaz sem imela težave s prebavo in seveda s tem posledično povečano težo. Zdaj tega ni več. Vsako jutro pojem jogurt activia. Pogosto pa si privoščim še laneno seme, namočeno skupaj z ovsenimi kosmiči, to pustim čez noč, zjutraj dodam narezano banano, jabolko ...in žličko medu in okusen zdrav zajtrk je tukaj. Pa še pomaga pri prebavi in telesni teži. Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti