Silikonski pekači in istočasno pozdrav ter pohvala vsem

boj_ana  

član od: 15.5.2007

sporočila: 18

tema odprta - 23. okt 2007 13:48 | ogledi: 6.270 | odgovori: 31

Vsem, ki tako pridno sodelujete s svojimi recepti in nasveti na Kulinarični Sloveniji bi se rada zahvalila in vas prav lepo pozdravila. Sem zvesta bralka in seveda uporabnica kulinaričnih nasvetov in receptov od samega začetka, ko se je Kulinarična Slovenija pojavila. Zelo dosti sem se naučila, ogromno spekla, požela veliko pohval in to vse na račun vas, vaših nasvetov in pa seveda ob lepi, pregledni strani, ki jo urejuje uredniški odbor Kulinarične Slovenije.

Opogumila sem se in se odločila, da bom tudi sama sodelovala. Pekla sem že vse mogoče, nisem pa še uporabljala silikonskih pekačev. Vem, da se je o tem že veliko pisalo, vendar pa takrat, ko kaj iščeš ne najdeš vedno. Imam nekaj malo manjših modelčkov: snežaka, zvezdico, neke otroške motive; pa kar nekaj večjih modelov: za torto, šarkelj, podolgovati ozki pekač.

Ker so vsi modelčki še neuporabljeni me zanima, kaj je potrebno narediti z njimi pred prvo peko in pa kasneje.

In pa seveda kakšno testo oz. biskvit je najboljši predvsem pri manjših modelčkih, ki bi jih želela še okrasiti.

boj_ana

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

23. okt 2007 14:49

Jaz sem pekla v silikonskem pekaču samo šarkelj. Čeprav imam kar kakovosten pekač od Kaiserja, sem ga vseeno pred peko še namazala z maslom in posula z moko - za vsak slučaj. Pa je šel lepo ven. Vem pa, da ene nič ne mažejo... No, jaz pravim, ziher je ziher. :) Rokujem pa z njim enako, kot z ostalimi - umijem s toplo vodo, pustim, da se posuši, pospravim do naslednjič. Priporočam ti le, da model, preden ga napolniš s testom, postaviš na rešetko ali na nek drug pekač, da boš lažje dala v pečico, da se ti ne zvijalo. Pa pazi, da ne boš po pečenju šla v model z ostrim predmetom, na primer nožem, da ga ne poškoduješ. Pa uspešno delo še naprej!

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. okt 2007 16:32

Bojana kar pogumno z silikonskimi modelčki.Mazanje silikona z oljem ali margarino ni potrebno,pecivo pa kar "samo zleze" ven.Vsekakor so silikonski modeli neprimerno boljši od klasičnih,zato je tvoja bojazen pred neuspehom odveč. ati zlati

boj_ana  

član od: 15.5.2007

sporočila: 18

23. okt 2007 18:31

Tadeja, ati zlati hvala za odgovor. Vsekakor bom poskusila s pečenjem tudi v silikonskih modelih. boj_ana

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

23. okt 2007 18:44

silikonski modelčki so enkratni. Kot je rekel ati zlati testo kar pade ven. Majda

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

23. okt 2007 23:10

Samo tako v opozorilo - sama sem imela prvi model zgleda manj kakovosten, testo še zdaleč ni padlo ven, temveč smo ga pojedli z žlico. :) Zato zdaj tudi Kaiserjev model prej raje namažem.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. okt 2007 23:35

Jaz se držim nasveta Simone84, izpred nekaj časa: pekač pred prvo uporabo namaži, naslednjič ga ni več treba. Ne smeš ga prati v pomivalnem stroju, ker se izsuši. Atina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

26. okt 2007 13:14

jaz sem včeraj kupila silikonski pekač snežaka. za probo bi rada nekaj spekla v njem. model ni velik je pa nekje 4 do 5 cm globok tako da sam biskvit bi bil verjetno presuh. kaj predlagate? vesela bi bila kake variante kot so medenjaki ali pa karkoli kar bo okusno. kaj pečete vi v takih modelih? nektarina

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

26. okt 2007 14:05

Jaz imam podobna pekača iz Hoferja. Po mojem sta bila uporabljena samo ene dvakrat. Spekla sem pa navaden biskvit, prerezala na pol in namazala z marmelado, pa prelila s čokolado in ni bil suh biskvit. So pa ti pekači raznih motivov dokaj neuporabni. Raje imam silikonski pekač za muffine (rabljen vsaj enkrat na teden), pa podolgovat pekač, ker z njimi lahkoo narediš več vrst biskvitov, pa še razreše se potem enostavneje. LP teacher

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

26. okt 2007 14:06

nektarina je napisal/a:
model pa je nekaj takega, samo da je pač snežak ki se na tej sliki ne vidi. : http://www.lidl.si/slo/home.nsf/pages/c.o.200710 nektarina Sporočilo je spremenil(a) nektarina dne 26. okt 2007 13:15:48
Nektarina, sporoči prosim, kako so se tile modelčki obnesli. Sama sem jih včeraj gledala v Lidlu, pa jih ravno zaradi tega nisem kupila, ker so se mi zdeli prenizki. seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti