Kakšno rastlinje ob kovinsko ograjo

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

23. okt 2007 16:39

Ob prav taki ograji imajo sorodniki vsajen vedno zeleni spenjavi jasmin. Ko cveti se okrog njega širi čudovit vonj. Po cvetenju pa ga je treba obrezati, da bo naslednje leto spet veliko cvetov. Mislim, da so vzpenjalke bolj primerne kot drevesa, saj jih z rezom držiš poleg ograje, tako, da ne zasedejo preveč prostora. Meni osebno so najbolj všeč vedno zelene rastline , da je tudi pozimi vrt nekako zavarovan. Primeren je tudi bršljan, ki se ga dobi v nešteto različicah, tudi ta je zimzelen.. daga

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. okt 2007 16:44

Mi smo izbirali le med vzpenjalkami (zaradi prostora) in se odločili za bršljan, ker se mi nikakor ne ljubi pometati listja. Kleki pa meni delujejo pokopališko in jih na vrtu ne bi imela... veverica

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

23. okt 2007 20:25

Če bi jaz imela tako ograjo, bi posadila klemantise, kovačnike, jasmin morda vmes kakšen pisanolistni bršljan, pa še kakšno enoletno vspenjalko npr. črnooka suzana ali slak. buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. okt 2007 21:17

jessy6 je napisal/a:
Tale zadeva mi je zelo zelo všeč. Ima kdo kakšne izkušnje? http://www.bakker-holland.si/Catalog/Productdet jessy6

Ta zadeva, jessy6 je seveda vrtnica. Sorta s čudno modro-vijoličnimi cvetovi. menda indigo modrimi.

rimljanka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. okt 2007 21:36

Tako kot Petra 1, bi se tudi jaz odločila za divjo trto. Res lep okras skozi vse leto. Zasadili so jo sosedje in krasi tudi del našega vrta. Hvala sosedje kobra 1

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. okt 2007 22:13

rimljanka, se mi je zdelo No, hvala vsem za ideje. Do spomladi imam čas, da se odločim in pridobim mnenja in izkušnje znancev. Potem pa veselo na delo. Komaj čakam. ;-) jessy6

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

23. okt 2007 22:33

Tezko je svetovati,ce ni osnovnih podatkov ,kot so sonce, senca,ilovnata,pescena tla,tudi smog,itd Mi imamo zeliko veliko prostora okrog hise in smo se odlocili za mesano saditev,ki je cimbolj naravna, pa tudi v sakem letnem obdobju cveti kaj.Trenutno cvetijo Camelie-sasangua -to bi bila lepa a draga resitev.Ali pa poncirus trifoliata,oln lepih nepravih limonov.Pa se photinije z rdecimi listi spomladi, tudi nizka sorta prunus laurocerasus je lepa,pa se cveti belo. Mocnim barvam in prevec disecim rastinam bi se jaz izogibala-,veliko je odvisno tudi od ozadja-ce imas belo fasado, bi bele vrtnice ali snezne kepe ,pa bele medvejke sploh ne prisle do izraza.Skladnost barv- tudi trate in ograje je pomebna, ker le tako dobis neko premisljeno celoto,ki se je ne bos hitro navelicala.Morda vprasas za nasvet v kaki dobri drevesnici,mislim da bi ti znali svetovati.,vendar se ne pust zavesti,rastline morajo biti vsec vam in ne prodajalcu. Bakker poznam, kupujem cebulice tulipanov in se kaj- so izredne kvalitete, barva vrtnice na sliki pa je zagotovo malo bolj bleda...lp lucka52

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

25. okt 2007 22:08

lučka52, hvala za tako detaljne informacije. Kar se tiče osnovnih podatkov, jih še čisto natančno ne vem, ker se selim šele v decembru, če bo posreči. Potem bom čez zimo in v začetku pomladi opazovala, nato pa bom lahko kaj več povedala. jessy6

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. okt 2007 23:23

meni je všeč kovačnik, ali pa kaki sroboti bannanna

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. okt 2007 7:14

jessy6 je napisal/a:
lučka52, hvala za tako detaljne informacije. Kar se tiče osnovnih podatkov, jih še čisto natančno ne vem, ker se selim šele v decembru, če bo posreči. Potem bom čez zimo in v začetku pomladi opazovala, nato pa bom lahko kaj več povedala. jessy6
najbrž že sedaj veš ali je ta del vrta na S, V, Z ali J? Od tega je odvisno kam hiša meče senco... Če pa zraven vkalkuliraš še kakšen sosednji objekt, pa si na konju... veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti