Nadomestek tičino mase

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

27. okt 2007 11:37

Ja, rina mora povedati, če je za to in kam bi bila pripravljena priti oz. kje naj organiziramo. Vidim po internetnih straneh, da oddajajo prostore za razna srečanja in sploh ni drago. ZIMA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. okt 2007 12:40

Meni se tudi zdi, da mora rinca povedat...in tudi odkloniti, če ji slučajno tak način ne odgovarja (nekateri smo tudi taki, da nam je to težko, še težje, pa je to povedat, da se ne bi komu zamerili). Sicer pa mislim, da se sama (govorim zase) ne bi ne vem kaj "naučila", pa nobenega ne podcenjujem. Takole razmišljam...s tičino več ali manj "znam" delat, saj je bilo toliko napisanega, rina ima ustrezen pribor za obdelavo in super barve (kar nas večina nima), mislim pa da ne dela nič drugače kot veliko nas tukaj. Le da ima ogromen talent, kar se tiče oblikovanja. Smo ljudje, ki nimamo nič smisla za to in je vedno vse navadno skorpucalo, smo nekateri, ki smo v povprečju ali malo čez in če se pošteno potrudimo, izpade za večino lepo, so pa ljudje, ki majo za to talent, zato tudi postanejooblikovalci, slikarji, kiparji...Mislim, da spada rina v to skupino in da je sama nikoli ne bom dosegla. Sicer kar lepo rišem, če nekaj gledam, tudi oblikco kakšno naredim, ampak res nič posebnega. In taki so pač moji izdelki, boljši ne bodo nikoli, pa če se tako na trepalnice mečem No to je samo moje skromno mnenje, sigurno pa je vsak nasvet in mali trikec dobrodošel, zato podpiram idejo. katka

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

27. okt 2007 18:36

Dober večer punce, Najprej da izpolnim obljubo. Kot sem obljubila, sem pripravila navodilo v sliki , kako nastaja Jägermeister torta. Najdete ga tukaj : http://picasaweb.google.com/rina01si/JGermeisterTorta Zdaj pa še v zvezi s "srečanjem". Moram reči, da se popolnoma strinjam s Katko, ki je kot vidim, opazila, da se je Rinca malce "usrala". Ne me narobe razumet, ni problem v tem, da ne bi hotela deliti svojega (ne)znanja z vami, ampak mi je veliko lažje takole tukaj, kot pa v živo nastopat. Mogoče pa se bom res kdaj upogumila in bomo babnce tudi v živo kaj rekle, nikoli se ne ve,... Strinjam se tudi s tem delom, ko Katka govori o pripomočkih. Če imaš ustrezne pripomočke (gladilci, ščipalci, barve, spreji ... ) potem je vse dosti bolj enostavno. Same pri sebi pa morate najprej razmislit, ali se vam splača to nabavit, koliko ste pripravljene investirati v ta hobi. Ker mislim, da je totalno brez veze dat 200 EUR ali pa še več ( ko naročam stvari, račun ni nikoli nižji od 150 EUR!!), če boste te stvari uporabljale mogoče 3 do 4 krat letno. Ali pa tudi, kaj pa vem.. to morate same razmislit. Najbolj pomembno je da se naučite delat s tičino maso, vse ostalo pa je, tako kot je Katka rekla stvar domišljije in igranja.. Če nekdo želi, da mu naredim torto, mi mora povedat najmanj teden dni prej, kot jo potrebuje, to mi potem daje dovolj časa, da razmislim o tem, kakšna bo "tema" torte, kakšni bodo okraski itd. Modelirat začnem običajno takoj ko se odločim kaj in kako. To mi daje dovolj časa, da se okraski ustrezno posušijo in so pripravljeni za nadaljno uporabo, hkrati pa imam tudi dovolj časa, da stvari ponovno naredim, če mi kaj ni povsem všeč. Naj vam izdam še en trik, ki vam pri oblikovanju tičino mase ( figurice in rožice) lahko zelooo koristi. Kot vemo, je tičino masa v bistvu "jedilni plastelin", to pomeni da se jo da enako oblikovati kot plastelin. Poiščite v trgovinah za ustvarjanje kakšne revije, kjer so opisani postopki, kako izdelovati razne okraske iz fimo mase. Namesto fimo mase pa lahko potem uporabite tudi tičino maso. Tako bodi dovolj za enkrat. Lep vikend ! Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. okt 2007 19:13

Rina, odlično matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. okt 2007 20:14

Super, rina. Seveda je razumljivo. Matilda, zdej bomo pa profesionalke, aaa katka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. okt 2007 20:17

navodila so razumljiva, profesionalke jaaa matilda

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. okt 2007 20:53

Rina krasna si! Sam ( sej si nemorem pomagat) kje si pa tiste ščipalke kupla?? lep pozdra val

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. okt 2007 23:01

Rina, res hvala za vse dosedanje in bodoče nasvete.........pa če bodo v živo ali pa samo preko sličic na internetu ............ drugače pa saj veš kaj pravijo: poskusiti ni greh. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti