Nadomestek tičino mase

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2007 12:26

Rina, če prav razumem, si potem vsak delček od steklenice najprej pobarvala z ustrezno barvo, ga oblikovala in namestila na steklenico. Tudi črke? katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2007 14:56

A-haaaaaaaaa, .....sem že skoraj dobila kompleks. Ampak pa moram priznati, da se to iz fotografije skoraj ne vidi. katjushka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. okt 2007 19:18

Rina jaz bi te še prosila, če mi poveš kako narediš zlato barvo? S sprejem, da posprejaš narejeno črko ali z barvanjem s čopičem, ali vgneteš v testo? Rjavo barvo si kupila v pekarni Vrhnika? jade

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

24. okt 2007 20:56

Jade, veš da, ni noben problem, preko ZS mi sporoči tvoj email in ti navodilo pošljem. Zlato barvo imam v spreju. Postopek pa je tak: v tičino maso sem vgnetla Gum Tragacanth in jo pustila počivati čez noč, neprodušno zavito v folijo za živila. Ta mešanica se imenuje pastilliage in je po tem ko se oblikovane figure posušijo trda kot kamen. Nato pa sem številke pošpricala z zlato barvo. Barve sem si naročila preko interneta iz tujine. Uporabljam namreč Sugarflair izdelke. Gre za barve v pasti, ki jih prodajajo v 25g lončkih, so pa izjemno izdatne in jih imajo v vseh možnih odtenkih. V Pekarnah Vrhnika sem kupila samo tekočo črno barvo in moram priznati, da sem bila popolnoma razočaran nad njo. Več ko sem dodajala barve, bolj siva je bila tičino masa in seveda tudi bolj lepljiva. Še dobro, da vedno najprej obarvam en manjši košček tičino mase in nato prignetem preostalo tičino maso, ker bi sicer vrgla kilo tičino mase v koš!! Glede na to da bom čez vikend delala jägermaister torto, lahko poslikam postopek barvanja tičino mase z barvami v pasti in slike postavim v album, seveda če koga zanima ?! LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. okt 2007 21:13

Rina ja daj lepo prosim. Pa še zanima me kje in kako si naročila barve. jade

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. okt 2007 21:25

...mene tudi.....menetudi.....mene tudi.... kobra 1

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

25. okt 2007 7:46

Pa so ti potem barvo ,oz sprej poslali po pošti? val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti