Nadomestek tičino mase

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. okt 2007 15:16

rina...krasno, spet sem padla dol ja ni čudno potem, da gre toliko mase hihi, res enkratno. Zanima pa me, kaj narediš, da se ti masa sveti? Daj prosim pošlji tudi slikice iz MMF...če se ti da, lahko dodaš v album in sem prilimaš :) Pa tudi količino - sestavine, prosim. Mislim, da bomo vse hvaležne :) Ja, začetnica, po moje lahko probaš, pa poročaš, saj nimaš kaj zgubit. Probaj tudi iz ratluka :) katka

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

23. okt 2007 16:19

Mene pa zanima kolko stane 7 kg tičine mase ? lili_stef

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

23. okt 2007 17:06

lili_stef je napisal/a:
Mene pa zanima kolko stane 7 kg tičine mase ? lili_stef
Mislim, da je bila pred 3 meseci cca. 46 EUR. Mijan

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. okt 2007 17:19

Moja sestra živi v Bosni in me je zadnje čase prav lepo založila z raznimi okraski za torte (rožice, perlice, listki, srčki, barve v prahu...). Tam imajo tako lepe izdelke (pa še poceni), da res ne rabiš bit ne vem kakšen umetnik, da ti rata lepa tortica. Oblečeš jo v tičino maso, daš par rožic gor in to je vsa umetnost. Zadnjič sem jo spraševala, če imajo pri njih tudi tičino maso, pa je rekla, da je še ni zasledila ampak da tam delajo nekaj podobnega iz ratluka (tam je tudi ratluk poceni), ki ga pregnetejo in mešajo s sladkorjem v prahu. Enkrat bom poskusila narest to zmes iz ratluka, da malo eksperimentiram, moram pa še sestro malo bolj podrobno vprašat, kako se točno naredi, če se mora tudi torta prej premazat z masleno kremo itd.

 

Lili, 7 kg tičino mase košta 48€ + ddv = 52€.

stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. okt 2007 20:00

Rina kako si naredila torto v nadstropjih, da ti ni skup padla? jade

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

23. okt 2007 21:37

Uf,to je pa prava umetnija.Kapo dol ,res krasno.

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

23. okt 2007 22:50

Dober večer punce ... Malce sem pozna, ampak bolje pozno kot nikoli ane .. :) Gremo lepo po vrsti : Recept pa za MMF: 450g Marshmallows (belih) 1 kg sladkorja v prahu 3 JŽ vode V ognjevarno posodo damo marshmallowse in vodo. Postavimo v mikrovalovno pečico in dvakrat oz trikrat zagrevamo na 600 W po 30 sekund. Nato primešamo 0,5 kg sladkorja v prahu in dobro premešamo. Nato pa umesimo še drugo polovico sladkorja in oblikujemo v gladko maso, ki jo hranimo nepredušno zavito v folijo za živila, vendar ne v hladilniku !! Ta fondat se najlažje uporablja, če je rahlo ogret, tako da ga pred uporabo rahlo zagrejemo v mikrovalovni. Imam sicer navodilo s slikami, ki pa ni moje avtorsko delo, tako da si ga ne upam brez dovoljenja avtorice objaviti v mojem albumu, lahko pa ga tistim, ki ga želijo pošljem preko e-maila. Bom pa poskušala avtorico "prepričati" da mi dovoli objavo v mojem albumu.. Zaenkrat pa vam ga lahko posredujem samo preko emaila. katka, balonka: hvala za kompliment! Sem bila pridna čez vikend ane ane Če se vam smem še malo pobahat, vse kar vidite na toricah je moje ročno delo ( vrtnice, figure,..) in vse je za pojest. Katka ne vem kaj misliš, da se mi masa sveti .. ali misliš masa, s katero je torta prekrita ? To dosežeš s posebnim gladilcem za tičino maso, če pa misliš na vrtnice in številke na sliki, pa je to poseben sprej, ki je polnjen z jedilno barvo( dobiš različne barve: zlata, bronasta, srebrna, perla,.. ) in ga uporabiš kot običajen sprej. Najprej oblikueš vrtnico, figuro, pustiš da se strdi in dobro posuši, nato pa pošpricaš in to je to. Dobra stvar ampak draga ko žafran. 100 ml stane okoli 10 GBP = cca 15 EUR. Vendar se splača, ker se mi zdi, da vrtnice zgledajo, ko da so iz svile... No ribnik pri torti za mojega dragega atija, ki je navdušen ribič, pa je v bistvu navadna voda, ki sem jo obarvala, nato pa ji dodala želatino. Prelila na peki papir in pustila da se strdi, nato pa to želatino previdno zvrnila na oblečeno torto in do konca okrasila. To sem pogruntala, kot nadomestek za piping gel, ki se dobi v tujini in daje res pravi efekt vode na torti. Vendar to ni najboljša rešitev, ker se je tičino masa pod želatino po cca 2 urah začela rahlo topiti. Jade: V bistvu je to sacher torta, ki je dokaj kompaktna ( s sadno si ne bi upala narediti nadstropne), poleg tega pa sem jo podprla. Postopek je sledeči. Najprej oblečeš spodnjo torto. Nato si označiš, kje pride druga plast in v torto zapičiš slamico (tiste za pitje soka, ko so malo bolj debele), odmeriš kako dolga je lahko slamica - to pomeni, ne sme biti višja kot je torta (spodnja), odrežeš in vrneš v pravilen položaj. Za posamezno plast sem jih uporabila tam med 6 in 8. Nato drugo torto postaviš na plastični podstavek in jo okrasiš (podstavek kupiš ali pa se malo znajdeš kot naprimer vzameš malo bolj trdo plastično mapico za odlaganje dokumentov, jo lepo opereš in iz nje izrežeš podstavek, ki ga potrebuješ). Podstavek ne sme biti večji kot je torta. Preden položiš torto na spodnjo torto, po vrhu spodnje torte rahlo namažeš s kremo (jaz sem s čokolado), da zgornjo torto fiksiraš. Za tretjo - vrhnjo torto postopek ponoviš... In to je to...Upam da razumeš kaj mislim. Obljubim pa vam, da bom naslednjič, ko bom delala nadstropno torto slikala postopek in ga objavim v mojem albumu. Bodi dovolj za enkrat .. LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 8:00

rina01, hvala za vse informacije, zlata si katka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2007 9:11

Včeraj potem nisem imela več časa "prečekirati" kulinariko , danes zjutraj pa vidim, da ste stvar že kar dobro predebetirale. rina01, kapo dol pred tvojimi tortami, verjetno si pohvale že slišala in so več kot upravičene. Bi bilo možno tudi meni poslati navodilo za oblikovanje. Zelo bi bila vesela. Verjetno je tudi že tekla beseda kako je možno pobarvati tičino maso (npr steklenička za Jägermaister). Se da komu še enkrat razložiti oz. če ve kje je to napisano, posredovati link, ker forumov na temo tičina masa je sedaj že kar precej in niti ne vek kje to iskat. Ostale pa sporočite kako je uspelo s temi marshmallowsi. Kje se pa ti dobijo? Ker čez dober mesec se imam namen tudi jaz lotiti idelave nekaj okraskov, za to pa ne potrebujem vseh 7 kg. LP katjushka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

24. okt 2007 9:16

Bog vedi da se ne delam norcev ,samo res nevem kaj so::marshmallowsi:: val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti