Petelinji zajtrk

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

7. feb 2008 12:30

Končno sem si tudijaz ogledala film in moram rečt, da mi je najboljši do zdaj. Res vsa čast vsem od Ferija naprej... Par dni me je grizlo, kaj pomeni gardelin, malo sem druge spraševala, pa mi nobeden ni znal odgovorit. Zdaj pa sem izbrskala in delim z vami... Gardelin je dalmatinsko ime za ptico pevko (Carduelis carduelis), po naše je to lišček. Ga poznate? Je kar pogosta ptica pri nas. http://www.marjan-parksuma.hr/fauna_druga.asp?7 tigris

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

7. feb 2008 13:10

Tigris hvala za pojasnilo, tudi mene je namreč zanimalo kaj ja gardelin. Sem si ogledala film in bil mi je všeč. Je boljši od marsikaterega ameriškega filma. Ko bom imela čas, si ga bom ogledala še enkrat. Mislim, da tiste globje skrivnosti zgodbe pridejo na plan, če si film večkrat pogledaš, ker prvič res mogoče nisi pozoren na vse, še posebej če ti narečje ni blizu. dascha

tisdno  

član od: 17.11.2002

sporočila: 117

7. feb 2008 13:16

Tudi jaz sem gledala film in sploh ne morem verjet, da je toliko ljudem všeč, ker men sploh ni bil. Vsebina.... kr neki, edino kar pa moram pohvalit, da so igralci igrali fenomenalno.

SILVA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2008 13:20

A veste, da je mojster Gajaš še vedno živ? Nedavno je bil Feri Lainšček pri njemu na klepetu v Radgoni. Se pa strinjam, da v filmu toliko bolj uživamo tisti, ki nam je to narečje blizu, ker nekateri izrazi so res specifični. Po ogledu v kinu smo si film že dvakrat ogledali tudi doma, pa še kdaj bo prišel na vrsto, je tak sproščujoč. mamamia mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

7. feb 2008 13:46

[citat=--mamamia--]A veste, da je mojster Gajaš še vedno živ? Nedavno je bil Feri Lainšček pri njemu na klepetu v Radgoni. Majhen popravek. Ta delavnica se v resnici nahaja v Murski Soboti. Tam se dobivali pajdaši katerim se je včasih pridružil tudi Feri Lainšček. Mislim, da delavnica obstaja še danes. Lep praznik! K

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

7. feb 2008 13:54

Film Petelinji zajtrk mi je bil všeč izključno zaradi igralcev in narečja (in čeprav nisem iz tistih koncev, ne potrebujem podnapisov). Ravno zaradi tega narečja je marsikatera stvar zvenela smešno. Drugače mi je mnogo boljši od zadnjih slovenskih filmov bil Pod njenim oknom. ally

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

7. feb 2008 16:57

Mi je mnogo ušeč .... veliko pa naredi tudi narečje, kije v filmu uporabljeno. Lahko le rečem bravo naši Naj povem pa še to, da je po končanem filmu cela dvorana lp maserka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti