Iščem pomoč pri nakupu friteze

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. okt 2007 9:14

Pa še nekaj je res. V fritezo moraš dat kar veliko olja, kar pa pri navadnem cvrenju odpade. Vonj pa je pri vsaki fritezi, pa naj prodajalka še tako zagotavlja, da ga ni. LP! fakin712

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

23. okt 2007 10:18

http://zakuhinjo.enakupi.com/Friteza-TEFAL-Versalio-de-Lux Jaz imam tole in je super. Notranjost oz. posodo v katero naliješ olje preprosto odstraniš in pomiješ v pomivalnem stroju. Za odlit olje pa ima en tak jeziček, tako da nikjer ne polivaš. Jaz ne cvrem velikokrat, ampak takrat ko se odločim mi pride zelo prav. LP alexis

minis  

član od: 15.3.2007

sporočila: 10

23. okt 2007 10:39

Naj še jaz pristavim svoj lonček. Fritezo sem kupila že mnogo let nazaj, ker naj bi bila oh in sploh super, pač na vsak način sem jo hotela imeti in smo se lepo podali v Avstrijo in jo tudi kupila. Po nekajkratni uporabi pa ugotovila, da je bila slaba naložba, nekaj časa je bila v shrambi, potem pa je odšla v smeti. Vonja je bilo tako kot pri vsakem cvrtju, olje sem menjavala vsakič, prav nič se ni prihranilo, kvečjemu še več se je porabilo olja, elektrike, časa... Odločitev pa je tako stvar posameznika. LP, minis minis

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. okt 2007 11:04

Modva sva v fritezi pekla samo 3 x. Potem je romala k tašči, ker mi ni bila všeč. Meni je boljše, da meso vidim, ko se peče, nikoli ne pečem količin za partizane, pomfri pa kupim vedno tistega, ki se speče v pečici in pršparam na olju. Pa tudi cvrem zeeelo redko. Premisli malo, če se ti ta investicija sploh splača. Jelenckova

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. okt 2007 11:33

Nakup friteze - stran vržen denar (to je samo moje osebno mnenje, imam fritezo in zeloooo rada ocvrte stvari). LP cervus

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

23. okt 2007 12:17

Jst sem fritezo vrgla v smeti-namesto pomfrija zdej jemo kuhan krompir v koscih... tejka77

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

23. okt 2007 13:58

Vsem lepa hvala za odgovore! Kadar pečem na štedilniku, olje vsakič zamenjam in ga ne pustim za še enkrat. Pri fritezi sem mislila, da je dovolj praktična, da bi se nakup splačal, no, pri mojih sorodnikih je ni - vsi smo mnenja, da je cvrenje nezdravo...Na vrat na nos je pa tudi ne grem kupit. Res bom dobro premisila, če se sploh splača ta investicija. Pogledala sem si tudi linke, ki ste jih poslale - hvala za trud! Karmen33

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

23. okt 2007 19:23

Karmen, že cel dan razmišljam ali bi se oglasila. Pred nekaj dnevi sem sama hotela postaviti takšno vprašanje, ker se tudi sama odločam za nakup, pa ne zaradi sebe ampak zaradi otrok, ki pač imajo radi pomfrit. Sama prisegam na kuhano, dušeno hrano z minimalno maščob, ker je pač to najbolj zdravo. Zelo koristni so nasveti vseh bralk, ampak menim, da so to izkušnje posameznic, ki so že dolgo nazaj imele friteze, tudi sama sem jo imela bom rekla pred nekoliko manj kot 20 leti, pristala je v smeteh, kot pri drugih uporabnicah. Vendar je treba vedeti, da tehnologija napreduje in so stvari vedno bolj izpopolnjene - npr. deli friteze se lahko perejo v pomivalnem stroju , dodani so filtri, bolj enostavno izlivanje ... Prepričana pa sem, da lahko pomfri 3-4 krat pečeno v istem olju, seveda pa je drugače če cvremo panirano hrano. Jaz se bom kljub napisanemu verjetno odločila za tefalovo, ki ima srednjo ceno, nisem za najcenejše ne najdražje ampak zlata sredina Hobotka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

23. okt 2007 22:02

Karmen! Vem,da se bodo sedaj vse predhodnice zgražale,ampak jaz jo uporabljam in sem zadovolna.Res je ,če bi se pokvarila,ne bi takoj tekla po novo.Ampak, ker smo jo pač dobili za poročno darilo jo imam.Cvrem v njej krompir,pohano,girice,... Je firme DeLonghi,vrteča in nagnjena.Tako ,da rabiš "samo" 1,2I olja.Ima dobro za spustit (zamenjat)olje -cedilo ,posodo,še ročka v katero daš to posodo.Skratka jaz sem zadovolna.Prav mi pride tudi zato,ker imam pač nepredvidlivo službo,mož lahko na hitro pripravi. Povem pa popravici ,da ni vsak teden na pultu. Prednost friteze(tisti,ki ste proti se ne križat),ko končaš zbrišeš in pospraviš.Ni mastnega štedilnika,pa mastne posode,pa manj smrdi,pa manj olja porabiš. Jaz sem bila tudi proti, od začetka se je tudi na njej prah nabiru.Potem me je pa firbec matru,pa sem pristala med tistimi ,ki jo pač uporabljamo.

damjanaf  

član od: 7.6.2007

sporočila: 16

24. okt 2007 8:03

Pa naj se oglasim še jaz, ki uporabljam Philipsovo fritezo model HD6155. Je enostavna za čiščenje, saj se večina delov lahko pomiva v pomivalnem stroju - t.j. posoda za olje,pokrov ter filter! Menim, da je to velik +. Skratka, sem zelo zadovljna s tem modelom. Kar se pa ocvtih stvari na sploh tiče,...vsi vemo, da ni zdravo, ampak včasih pa paše...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti