Iščem pomoč pri nakupu friteze

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

tema odprta - 22. okt 2007 23:44 | ogledi: 5.182 | odgovori: 42

Drage bralke!

No, recepte tud jaz gledam večkrat in preizkušam...Tokrat sem pomislila,da mi boste že znale kaj pametnega svetovati glede na izkušnje pri nakupu friteze.

Kupujem fritezo, pa se ne morem odločit med Moulinex (fridelys keep warm, ima škatlico za hranjenje ene runde pomfrija v spodnjem delu in greje dokler ne spečeš še ene runde vidti je ok, 1 kg pomfrija) in med Philipsovo (Cucina 1.3 kg pomfrija ali tisto zadnjo HD 6180, kjer je vse enostavno glede shranjevanja olja, speče se pa le manjša količina do 800g, ima pa neke dobre funkcije in izgleda ,da je "oh in sploh", cena je pa najvišja, za 40-70 evrov dražja od drugih).

Kaj je bistveno pri fritezah? Kaj najbolj pogrešate in kaj je najbolj praktično???

Mislim si:

-dobro je, če ne vohaš vonjav, če je večja količina za pečt, da je praktična za čistit(morda tudi, da lahko pereš v pomivalnem stroju?) in da ima zvočno opozorilo, kdaj je konec cvrenja.

-ja, no, tudi za shranjevanje olja, ampak to mi ni bistveno. Ga lahko shranim tudi, če ga prelijem v plastično posodo. Vse, ki sem jih gledala imajo za prelit narejeno posodo za pečt, tako stem ne bi bilo težav.

Kakšne izkušnje pa imate ve???? Kakšno fritezo imate ve in kako ste zadovoljne, kako se obnese, koliko časa jo imate in koliko je dela z njo po peki za čiščenje...

Najlepša hvala!

Temo je spremenil(a) Karmen33 dne 22. okt 2007 23:52:22

Temo je spremenil(a) Karmen33 dne 22. okt 2007 23:59:00

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

23. okt 2007 7:58

Jaz imam fritez de longhi. Mi je všeč, ker se jo razstavi in lahko pomije v pomivalnem stroju. Je vrteča, zato porabim manj olja (cca 1l). Glede vonjav, pa mislim, da ni friteze, ki jih ne bi oddajala pri pečenju. Nekajkrat uporabim olje, nato ga odlijem in fritezo operem.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

23. okt 2007 8:12

Če imate radi sami sebe, ne uporabljajte prepečenega olja, ki je že bilo uporabljeno v fritezi, pač pa ga zavrzite, ker je STRUPENO. Fritezo pa uporabjajte čim manjkrat. lep pozdrav Alenka alenka5

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. okt 2007 8:30

Če se mene vpraša je sploh ne bi imela, ker se mi samo prah gor nabira v špajzu. Če pa slučajno kaj cvrem pa delam klasično in potem olje zavržem. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. okt 2007 8:34

Jade tudi jaz imam fritezo na omari, a imam pokrito, da prah ne pride zraven. Sploh je ne uporabljam. Samo enkrat letno za krofe cvret, a olje potem takoj zavržem. LP! fakin712

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

23. okt 2007 9:01

Najlepša hvala, sem vesela odgovora,tako mislim: teorija je eno, praksa (izkušnje) pa drugo. Izkušenj s fritezami nimam, ne bi rada naredila slabega nakupa. Prostora v kuhinji ni prav veliko, da bi mi pa stal tam še velik aparat, ki bi ga redko uporabila, pa....Do sedaj sem menila,da je pač pomfri nezdrav itd...toda naša družina ga rada je, sploh smo bolj "krompirejva " družina. Iskala sem že po internetu po proizvajalcih in lastnostih fritez, pogledala v dveh večjih trgovinah in vem le, da so cene zelo različne, lastnosti pa podobne. Če dam tam okrog 100 evrov, bi bilo fino, če mi ta stvar tudi dobro služi. Cene so pa od 65 evrov dalje do 200. Zato sem radovedna ali ti vse tisto "dodatno" pride res prav, ali pa ni bistvene razlike med modeli (npr. filtre imajo menda vse, menda se vse lahko pomiva v pomivalnem stroju.). Torej na kaj bi bili pozorni, če bi kupovali novo fritezo? Prodajalke pravijo,da pri določenih tipih fritez ni neprijetnega vonja, zato - ali je to res?Ali pa samo zato rečejo, da malo več plačaš. Ja, glede menjave olja se popolnoma strinjam, izgledalo pa je kot da ga ne smeš notri pustiti že po 1 pečenju. Te friteze se pri nas ne dobi, kajne? Sem pa videla na intrenetu nekaj takega. De Longhijeva je pri nas kar draga in dobi se v Merkurju 2 modela, pa ne vem zakaj ima tako ceno? Koliko časa jo pa že imate? Havla za odgovor in prijaznost. :) Karmen33

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

23. okt 2007 9:05

Glede menjave olja- na koliko čsaa se menja? Jaz teoretično mislim,da je fino ga zamenjati pa 3 pečenjih. Torej ste mnenja, da se nakup samo za peko pomfrija ne splača? Karmen33 P. S: Sem mislila, da je cvrenje pomfrija v fritezah bolj varno kot na štedilniku, ker se olje ne pregreje preveč, ampak samo na 180st.? Sporočilo je spremenil(a) Karmen33 dne 23. okt 2007 09:14:52

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. okt 2007 9:08

Kot je napisala Vandelina pri eni temi: Kupi si raje nove čevlje. jade

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

23. okt 2007 9:09

Če bi jaz bila prodajalka, bi tudi rekla, da ni vonjav. Seveda so. Meni se na fritezi nabira prah že veliko let - od takrat, ko mi je bila podarjena. Sama si je nikoli ne bi kupila. Mislim, da olja iz friteze ne kaže uporabiti več kot enkrat. Ocvreš hrano, olje ohladiš in ga odvržeš. Prav tako tudi olje od cvrtja v ponvici. Je čisto pregreto - ožgano in mislim, da je bolje, da svojo družino čimprej navadiš na krompir v kosih in dušeno meso. In kaj potem, če "imajo radi"??!! Bodite zdravi in lep pozdrav! ovčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti