Nasilje v šoli

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

tema odprta - 22. okt 2007 19:22 | ogledi: 2.079 | odgovori: 21

Pozdravljene!

Moj sin doživlja v šoli nasilje s strani sošolcev. Od tega da ga sošolca ustrahujeta, nagajata pri kosilu- jemljeta hrano, tepeta, grozita da ga bosta ubila...

Sin vsak dan toži da ga je strah in da noče v šolo. V šoli tudi noče več kosilat.

Prosim svetujete mi glede tega. Saj nisem mogla verjeti da se kaj takega dogaja v šoli med odmori.

Prosim pomagajte...

korosica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2007 19:30

Se ti ne zdi, korošica, da že zamujaš, že davno bi se morala podati na pot k sinovi razredničarki, se z njo pogovoriti, potem pa morda skupaj z njo še k ravnatelju (ravnateljici) stopiti. In, ke rje to očitno OŠ, imajo še socilano službo, pedagoginjo in/ali psihologinjo..........

Tule se bo morda usul plaz odgvorov, edini pameten pa je, da o tem TAKOJ obvestiš pristojne v šoli. TAKOJ je JUTRI!!!!!! (ker je danes pač že prepozna ura).

Vse ostalo je le obliž ali sol na rano. Tvojo in še posebej sinovo. Ti si tista, ki MORAŠ ukrepati. In to je edina prava pot.

rimljanka

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

22. okt 2007 19:34

V katerem razredu je sin? Takoj k razredničarki! choco frito

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. okt 2007 19:36

Takoj, ampak res takoj pojdi v šolo in do razredničarke. Mi smo imeli osem let, se pravi celo osnovno šolo težave z grožnjami, pretepanjem in ustrahovanjem hčere. Z možem sva bila tolikokrat v šoli samo v enem šolskem letu, kot marsikdo v osmih letih ni bil. Hči je bila že čisto obupana. In ne vprašaj kako je bilo nama pri srcu, ko je skoraj vsak dan prišla domov im jokala kako grdo delajo z njo. Vedno sva jo učila, da se mora branit, jo vzpodbujala, da bi se nekako sama postavila po robu, a žal ni šlo. Je zelo mirna, nikoli se ni z nikomer sprla, kaj šele, da bi koga udarila. In tako so se zgodbe ponavljale iz dneva v dan, celo osnovno šolo. Ko sva posredovala v šoli je bil nekaj časa mir, a po nekaj dneh ali tednih se je zgodba ponovila. Komaj je čakala, da zaključi deveti razred in zdaj ko je v srednji šoli je zelo zadovoljna. Posledično sva zadovoljna tudi midva z možem, ker vidiva, da se res dobro počuti. Zato ti polagam na srce, da pojdi takoj v šolo, ker to se mora nehat. Bogi otrok, kako grozno se mora počutit. Želim ti, da uspešno rešiš problem. Srečno! LP! fakin712

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

22. okt 2007 19:36

koliko je pa sin star ,kam hodi v šolo (srednjo ; osnovno....),moj sin je imel v2. letniku težave ,so ga hoteli nekje počakati in pretepsti nisem cel teden nič spala,samo tuhtala ,kaj bo ,da ne bo prišel domov itd.., potem sem ga poslala ravnatelju poklical je tudi druge ,jim zagrozil z izpisom iz šole ,meni niti v šolo ni bilo treba in zdaj upam da bo mir.hodi že v3.letnik.Razmisli o prijavi ravnatelju ,ker bo potem pa le mogoče mir ,pametno je, da všoli vedo kaj počenjajo učenci (da se izživljajo nad učenci) temu boš morala narediti konec,ker če je še v osnovni šoli,potem naprej je še pa več takih ,ki se radi spravljajo nad mlajše. uspešno rešitev problema želim in lp marjeta10

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

22. okt 2007 19:44

Lahko ti svetujem le to, da takoj zjutraj stopi do razrednika oz.razredničarke in nato pojdite še k ravnatelju oz. ravnateljici, saj dvomim, da se bo vse skupaj "kar samo od sebe" rešilo . Otroku je treba pomagati in za to uporabi vsa razpoložljiva "sredstva" Držim pesti za vaju blažkaa

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

22. okt 2007 20:00

Na žalost se to zelo pogosto dogaja tudi pri nas. Vsekakor je treba stopit v stik z razrednikom ali vodstvom šole, ki naj ukrepajo naprej. In sin naj pove, kdo so tisti, ki ga ustrahujejo, da se bo na pogovor povabilo tudi njihove starše. Upam, da boste zadevo nekako uredili, predvsem pa, da sin ne bo trpel kakšnih posledic in zaničevanja na svoj račun zato, ker si je upal spregovoriti o tem. lp Dana

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

22. okt 2007 20:05

Najlepša hvala za odgovore, pomoč in vzpodbudo... res nimam besed. Sin obiskuje 2. razred OŠ. Dolgo nisem vedela kaj se dogaja ker ni upal povedati. Pri ravnateljici sva z možem že bila in je rekla če ga prestavimo v razred paralelke, pa kaj mi to pomaga če pa je eden od fantov v sinovem razredu drugi pa v paralelki. Je rekla da bo učiteljica malo bolj pogledala na njih med odmori. Ampak meni je to slaba tolažba saj mu je danes rekel da ga bo ubil in sin je to verjel. Zdaj ga je samo še booooooooolj strah. Fakin 712 res grozno da je to trajalo tako dolgo. Saj je vsak tak dan preživet v šoli ena velika mooora. Jutri greva z možem zopet na šolo. korosica

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

22. okt 2007 20:11

Blažkaa kaj si mislila na vsa razpoložljiva "sredstva"? korosica

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. okt 2007 20:16

Ja Korosica res je bilo grozno. In kar stiskalo me je vsak dan posebej, kdaj bo spet kaj narobe. Letos je pesem čisto drugačna in po pravici povedano nam je vsem odleglo. S sošolci se zelo razumejo in tudi na uspehu se pozna, da dekle ni v stiski. Sem ji pa zabičala, če bi se še kdaj kaj takega ponovilo, da nama mora takoj povedat. Zdaj vsaj mirno spimo in upamo, da se to nikoli več ne ponovi. Prav je, da gresta z možem jutri spet v šolo, da uredite zadevo. Res ti želim veliko sreče, ker vem kako ti je pri srcu. LP! fakin712

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

22. okt 2007 20:20

Fakin 712 kakšni pa so bili ves ta čas ukrepi na šoli? Zdi se mi da sploh več ne vem ali naj bom jezna na otroke ali na šolo.... Vsak dan v službi mislim kaj se dogaja v šoli, po pouku pa sin zopet joka in pove kaj se je zgodilo. Vse skupaj je en začaran krog. Saj vem, samo prekinit ga moram pa bo. Res, še enkrat hvala za podporo in dobre želje. korosica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti