Makovo pecivo z celim makom

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

tema odprta - 22. okt 2007 18:05 | ogledi: 6.170 | odgovori: 9

Ker vedno ve vse veste, mi prosim povejte kako se reče pecivu z celim makom, ni pa ga v biskvitu toliko, kot v običajnem receptu, kjer je mleti mak (pecivo je na jogurtove lončke). Gor je še krema, se mi zdi da je spenjen beljak z sladkorjem, mogoče zmešan nad soparo. Gor pa je polito z čokolado. Majo pa to pecivo v Klaseku iz pekarne Kavčič. Tako da štajerke pomagajte. Hvala

gianja

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

27. okt 2007 9:13

To žal niso pravi recepti. Je biskvit z malo maka (tu pa tam kakšno zrno) po vrhu pa je krema in čokoladni preliv. gianja

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

28. okt 2007 17:08

Gianja, me zanima kaj bo, oziroma kaj je ratalo sedaj, ko imaš toliko receptov. Kristalka

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

28. okt 2007 17:50

Sem vprašala fanta, ki je zaposlen v Pekarni Kaučič, in pravi da se mu reče makovo pecivo. Lahko pa še poizvem pri njihovih slaščičarkah če je res tako kot on trdi! zana25

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

29. okt 2007 19:49

Za vse te recepte iz kulinarike sem vedela, a je le en z kremo, ki pa ni prava. Mislim, da je iz beljakov. Biskvit pa je svetel in pa tu pa tam je celo zrno maka. Zana 25 bi te prosila, če je možno da izvemo kakšno je to pecivo. Naslednjic ko ga bom imela, ga bom slikala. Ni takšno klasično makovo pecivo. Hvala vsem za pomoč. gianja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. nov 2007 9:32

Gianja, si že našla pravi recept? Jaz imam sicer eno pecivo, ampak krema ni prava (iz beljakov). Lahko pa jo zamenjaš s tisto iz zamorčkovih rezin.

  

MAKOVO PECIVO                                                         

Biskvit:

4 rumenjaki

2 lončka sladkorja

1 lonček mleka

2 lončka moke

2 lončka celega maka

1 pecilni prašek

4 beljaki - sneg

Rumenjake zmešaj s sladkorjem, dodaj mleko, moko, mak, pecilni prašek in sneg beljakov.

Krema:

15 dag margarine

15 dag sladkorja

3 dcl mleka

3 žlice moke

rum

preliv iz bele čokolade

V hladno mleko daj moko in dobro premešaj. Dodaj sladkor, margarino in malo ruma ter zavri.

Ohlajeno kremo namaži na biskvit, ter prelij z belim čokoladnim oblivom.

 

 Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti