Jedilnik

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

tema odprta - 16. jul 2002 9:22 | ogledi: 24.770 | odgovori: 14

Zivjo!

A mogoce kdo pozna kaksen dober eno tedenski jedilnik za hujsanje?

Lp,

Tatjana

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

17. jul 2002 9:24

DIETA ZA HUJŠANJE (9 KG V 14 DNEH) PONEDELJEK ZAJTRK kava brez sladkorja v poljubnih količinah KOSILO 2 kuhani jajci, osoljena kuhana špinača ali brokoli VEČERJA 1 velik zrezek ali biftek na olju, zelena solata TOREK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja KOSILO 1 velik zrezek, zelena solata, kakršnokoli sadje VEČERJA kuhana šunka v poljubnih količinah SREDA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja KOSILO 2 kuhani jajci, zelena solata in 1 paradižnik VEČERJA šunka, zelena solata ČETRTEK ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja KOSILO 1 kuhano jajce, 10 dag sira, kuhana repa, korenje ali brokoli VEČERJA sadje in jogurt PETEK ZAJTRK repa, korenje ali brokoli z limono, črna kava brez sladkorja KOSILO kuhana riba, 1 paradižnik VEČERJA 1 zrezek, zelena solata SOBOTA ZAJTRK črna kava brez sladkorja, 1 mala žemlja KOSILO piščanec na žaru VEČERJA 2 kuhani jajci, repa, korenje ali brokoli NEDELJA ZAJTRK čaj z limono brez sladkorja KOSILO 1 zrezek na žaru, sadje po izbiri VEČERJA po želji z jedilnika Navodila: 1. Solato pripravi s kisom, oljem in soljo 2. Meso pripravi s poprom in soljo. 3. Sladkaj samo z Natrenom. 4. Pij navadno vodo. 5. Osmi dan začni dieto od začetka in nadaljuj še 1 teden. 6. Po 14 dneh začni z normalno prehrano. 7. Če natančno upoštevaš dieto, shujšaš 9 kg v 14 dneh. S to dieto se naj bi spremenila presnova (metabolizem) in 3 leta ostane takšna. To dieto uporabljajo v UKC. Lep pozdrav in veliko trdne volje, imam pa še kakšni dve dieti. Zvonka Zvonka Zupančič

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

17. jul 2002 10:42

Najlepsa hvala ! Lp, Tatjana

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

18. jul 2002 13:48

POZNAM TO DIETO, KER SEM JO POIZKUSILA NA LASTNI KOŽI.SHUJŠALA SEM ZA KAKŠNIH 7 KG-V DVEH TEDNIH! DRŽATI SE JO MORAŠ DO "PIKE" NATANČNO! JE IDEALNA ZA TISTE, KI IMAJO RADI MESO-MANJ PA ZA TISTE, KI PRISEGAJO NA MLEKO IN MLEČNE IZDELKE! NE DRŽI, PA TISTO KAR PIŠE NA KONCU(VSAJ PRI MENI JE BILO TAKO), DA SE POTEM, KO JO KONČAŠ NE ZREDIŠ-IMELA SEM CELO MANJŠE TEŽAVE S PREBAVO! NASPLOŠNO JE PA TO DIETA, KI MI JE BILA DO SEDAJ NAJBOLJ PISANA NA KOŽO-PA SEM JIH POIZKUSILA KAR NEKAJ! LEP POZDRAV IN VELIKO USPEHA! buci

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

18. jul 2002 20:23

Kaj pa a je mogoce kaksna druga hrana/jed, namesto jajce? Vse drugo mi je cist vredu, sam jajca mi pa glih ne disi prevec... sej ce ni pa se bom pac prsilila jajce jejst ... bom pa zacela naslednji ponedeljek .. ti povem rezultate Tatjana

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

19. jul 2002 8:13

VEM SAMO TO, DA ČE KARKOLI SPREMINJAŠ "TO NI VEČ TO"! JAZ NAPRIMER NISEM MOGLA JESTI REPE Z LIMONO "NA TEŠČE"(MOJ RECEPT NI VSEBOVAL NADOMESTKA Z KORENJEM OZ.BROKOLIJEM-TEGA BI SIGURNO LAŽJE SPRAVILA "DOL"), ZATO SEM IMELA NAJBRŽ TISTE TEŽAVE S PREBAVO, KER SEM REPO ENOSTAVNO IZPUSTILA.MISLIM PA DA IMA JAJCE TAKE SNOVI, KI SO NUJNO POTREBNE ZA ORGANIZEM! LP buci

neznan uporabnik

19. jul 2002 15:48

Če boš hujšala z tedenskimi jedilniki, lahko pričakujes ravno obraten efekt. Pozanimaj se za prehranjevanje in način življenja po principih higienikov. Sicer pa: - 2(3) obroki na dan, ne več - hrano dobro prebavi v ustih, tako, da nastane masa brez koščkov - želodec napolniš 1/3 s hrano, 1/3 s slino in ostalo je prazen. Kot so dejali stari: ko greš od mize si še malo lačen, drugače pa rabiš en del za živeti sebe in tri dele za vzdrževanje zdravnikov in ostalih zdravilcev - čas med obroki 4-5 ur - 3 ure pred spanjem nič piti niti jesti - po 2,5 urah po obroku in 0,5 ure pred obrokom lahko pijes le vodo ali pa blagi čaj - zjutraj do 10h samo vodo, blagi čaj alii pa sokove (sveze stisnjene) - prvi obrok naj bo sadni - drugi obrok zelenjava z beljakovinami ali zelenjava z ogljikovimi hidrati - nič mleka in mlecnih izdelkov, nič iz bele moke in čim manj iz pšenice, nič sladkorja, malo ali nič masti, pa hladno stiskana olja, ne pa rafiniranih - malo čiste morske soli ali morske vode. Morska voda da odličen okus. - morda 2 jajci na teden - meso 1-2x na teden, svinjsko le 1x na mesec - 1x na teden post ob soku ali vodi - 1x na mesec 2-3 dnevni post ob soku in vodi s klistiranjem - 1x na dan razgibavanje npr. "vrelec mladosti" - tibetanske vaje - sledi, da hrana mora biti razlicna, a v obroku čim bolj monotona - čim manj kuhane hrane, morda samo ena zadeva na dan in po možnosti ne dlje kuhat kot 5-10 min. - nobene postane hrane, med to spada tudi industrijsko pripravljena hrana in še posebej konzerve - nobenih industrijskih in umetnih pijač in sokov - pozabi na Apicija - ga sploh ne rabiš - navaditi se moraš ločiti žejo od gladu Opmba: za to doseči rabiš ali psihoterapijo ali pa psiho doping ali pa "močno voljo". Se splača karkoli od tega uporabiti. Ce boš vsaj to upoštevala, lahko pričakujes: - idealen indeks telesne mase 18,5 do 22 - stegna se ti ne bodo drsala ob stegna - roke se ne bodo drsale ob telo - trebuh ne bo iznad nivoja prsnega koša - dobila bos lep vrat - dobila boš čudovit, bister pogled - pri hoji ne bos hodila kot pingvin - maščob boš imela toliko, da lahko brez skrbi preživiš vsaj en teden ob sami vodi - počutje bo odlično - telo bo postalo gibčno - pa še mnogo drugega Pa lepo na delo - čim prej. Veliko uspega Ti želi Drago

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

19. jul 2002 17:42

Drago.. amm hvala .. sam jaz ne rabim shujsati za 18-22 kg .. jaz bi rada shujsala max 5 kg .. ker ce bi vec bi bila pa presuha... tako, da stegna se mi ne kaj prvec drsijo ob nogi... roke se mi sploh ne drsajo ob telesu.. trebuh ni iznad nivoja prstnega kosa .... imam lep suh vrat .. imam zelo lepi pogled (skor vsak mi pravi kako lepe modre-oci imam) .. ne hodim kot pingvin ... glede mascobe pa ... ne vem kuva bi blo ce bi bla en tedn ob sami vodi... sedaj se vredu pocutim ... ampak bi se se boljs ce bi shujsala za 2-3 kg .. imam zelo gibcno telo ... itd... S taksnimi nasveti, ki si jih ti dal sem ze zacela ta teden.. naslednji teden v ponedeljek bom pa se z dieto ki mi jo je dala buci... Lp, Tatjana

neznan uporabnik

31. jul 2002 9:51

Tjanca, sporoči mi kako je bilo z mojo dieto. Sicer pa, moja dieta ni dieta, ampak je stil življenja. Telo se izoblikuje na stil življenja nosilca. Zdravo, lepo telo, zdrav stil življenja ali zdrav duh v zdravem telesu. Večkrat pa mi pride na misel misel nemškega naravoslovca in politika Wilhelma von Humboldta (1767-1835), ki je zapisal:Prišel bo čas, ko bo bolezen veljala za sramoto, kajti človek bo spoznal, da nastaja kot posledica delovanja zlih misli. V to kar si napisala, ti verjamem. Ce ne pretiravaš, si prijetna na pogled. Moti me pa le tvoje ne kaj preveč drsanje stegna ob stegno. Ko boš to rešila boš res čudovita. Seveda pa se lepo telo ne naredi samo ob hrani. Hrana je potreben, ni pa zadosten pogoj. Še veliko drugim pogojem je treba zadostiti. Za začetek vsaj tistim, ki sem ti jih navedel. Seveda pa me zanima tvoja masa in višina. Lažje bova debatirala. Se ti morda ne zdi, da želiš izgubiti nekaj kilogramov malo prehitro. Priporočam ti, da svojo namero uresničiš vsaj v dveh do treh mesecih. V tednu se ne da ničesar doseči. Sama tudi iz prakse to veš. Telo začne izločati odvečne snovi iz telesa šele po treh tednih. Za to pa potrebuje več vode kot pa hrane. Ko to veš, ti je nato jasno zakaj tedenske diete niso uspešne in tudi zdravljenje oz. hujšanje v toplicah ni uspešno. Telo se ravno pripravi na izločanje, pa pacient preide na star režim življenja. V zelo kratkem času nadoknadi "izgubljeno" in še nekaj pridobi. Pridobi tudi zato, ker je telo žejno, tega čuta sodoben človek običajno nima in namesto, da pije seveda je. Med obroki ne poteče dovolj časa, ter ima preveč obrokov in masa je vedno po taki dieti še večja. Pri izgubi mase po mojih priporočilih le malo pretiravaš. Nikakor ne bi po mojih navodilih v enem tednu izgubila 18-22 kg. Po Breussovi proti rakovi kuri, ki traja šest tednov, se izgubi 10-15 kg. Telo se takrat v glavnem očisti, spočije in pozdravi. Kura pa poleg zdravilnih čajev, še obsega njegov sok v količini 1/8 l (dovolj za dnevno dozo) in kot maksimum 1/2 l ter vodo. Včasih pa še čisto čebulno juho. Kaj več pa si lahko ogledaš v njegovi knjigi: Zdravljenje raka in levkemije ter drugih navidezno neozdravljivih bolezni. V tej knjigi boš našla zanimivo ugotovitev o osebah z velikim apetitom. Zasledil pa sem, da je 99,5 ljudi predebelih zaradi njihovega velikega apetita in le ostalih 0,5% je pogojeno nasledstveno. Pa še to ne bi nastopilo, če ne bi bilo danih pogojev. Pomemben pa je pri njegovi kuri zaključek in zelo počasen prehod na nov način življenja. Ali kot je dejal anglež B. Shaw: Postit se zna vsak bedak, zaključit s postom pa malokdo. Tudi gurmani imajo dober apetit. Ti tudi pri pitju ne zaostajajo. In v Starem testamentu pise: ne druži se s pivci in jedci. Zanimivo opozorilo glede zdravja. Za grehe pa pravi: in otroci bodo plačali za grehe svojih staršev tja do tretjega, četrtega kolena. Z leti se začne masa povečevati, tako kot nam po medijih in ordinacijah sugerirajo zdravniki. Naravno pa je ravno obratno. Splošno znano je, da z leti se zmanjšuje mišična masa, kar pomeni, da se mora zmanjševati tudi masa celotnega telesa. Ta zdravniška sugestija pa ima samo en cilj, to pa je isti cilj kot so njihovi štrajki... Zato je nekdo izjavil, da je obisk pri zdravniku lahko nevaren. Moje mnenje je, če se preveč zapustiš, te znajo rešiti, ne pa odrešiti. Meni je mladi študent medicine sugeriral, da imam premalo maščobe za svoja leta. Dejal je, da jo imam le za 22 letnega mladeniča. Ko sem mu poskušal ugovarjati in mu dokazati, da le nima popolnoma prav, je kar odšel in me ni želel poslušati. Zelo veliko maščobe in velik trebuh se da dobiti s pretežno (pre)kuhano hrano. To pa je zlata jama za zdravnike. Iz literature mi je znano, da na zapadu nekaj dni pred smrtjo bolniki bankrotirajo... Komur je dano razumeti, naj razume. Ko bo razumel, se bo krepko zamislil. Znan mi je primer srednjeveškega beneškega plemiča iz šestnajstega stoletja, po imenu Luigi Cornaro. Živel je svojemu stanu primerno. Nikjer ga ni manjkalo. Nobene zabave in požrtije ni izpustil. Ko pa je imel štirideset let, so zdravniki dvignili roke od njega in mu priporočili le še župnika. Ni jih poslušal. Iskal je. Slučajno je srečal nekega zdravnika, ki mu je svetoval, kako se reši svojih težav in kako lahko doseže visoko starost. Njegov nasvet je upošteval, po enem letu je bil zdrav in tako dočakal okrog 100 let. Pri 86em je napisal prvo razpravo o čistem življenju nato pa do 90ega še tri. Očitno je bil zadovoljen s takšno kakovostjo življenja po štiridesetem. Nikola Tesla (Born on July 9/10, 1856 in Smiljan, Lika Austria-Hungary) Died on January 7, 1943 in New York City, New York (USA)) je imel 2m in 64kg. Za zaključek: Človek je to v kar verjame. Tjanca, ne jemlji mojega pisanja preveč resno, je pa dobro, če si kaj le zapomniš. Ko boš kaj rabila, boš verjetno lažje našla in ne boš tavala v temi kot marsikdo. Sicer pa, veselimo se poletja. spp Drago

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

31. jul 2002 19:58

Tatjana

moncu  

član od: 21.8.2009

sporočila: 1

19. apr 2012 18:28

Kaj pa naj naredim če ne pijem kave :O ?  :(

moncu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti