Eterično olje vrtnice

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

tema odprta - 22. okt 2007 12:08 | ogledi: 6.505 | odgovori: 14

Zdravo!

Po trgovinah, kjer imajo eterična olja, neuspešno iščem naravno eterično olje vrtnice, prav tako nisem našel ponudnika na internetu. Kup mešanic in mazil ipd. je, a nikjer čistega, naravnega olja vrtnice. Morda kdo od vas kdo ve za KONKRETNEGA ponudnika?

Lep dan vsem skupaj!

dolenjcek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2007 13:38

Na izlet v Bolgarijo, dolenjček. (saj se šalim, ampak slabo pa le ne bi bilo......)

Kolikor se spomnim, so imeli lani pred novim letom v Hoferju naravna eterična olja, se pa res ne spomnim, ali je bilo vmes tudi vrtnično.

Vem pa, da so to bili včasih spominki iz Bolgarije, take male lesene, z vrtničnimi svetovi poslikane lesene fijolice, v njih pa eterično olje v stekleni cevčici.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. okt 2007 13:42:16

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

22. okt 2007 14:15

jaz sem še danes videla eterična olja v hoferju ne upam pa trditi da je bilo med njimi vrtnica, se pa splača pogledati če greš kaj mimo. nektarina

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

22. okt 2007 19:41

Jaz sem ti tule prilepila link podjetja, kjer sama naročam olja. Olje vrtnice imajo samo v kombinaciji z jojobo, ti pa mogoče lahko svetujejo, kje lahko naročiš. http://www.arstrade.si/html/eter_olja/etericna_olja0 P.S.: Olje vrtnice, ki se dobi v Hoferju, pa se lahko uporablja samo za uparjevanje, za masažno olje ali za kake maske in kreme pa ni primerno (vsaj jaz si ne bi upala na sebe mazati). LP Alenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2007 20:38

No, jaz si nobenega eteričnega olja (čistega, koncentriranega) ne bi mazala po sebi. Je premočno. rimljanka

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

22. okt 2007 21:20

Jaz sem prinesla kar nekaj ampul rožnega olja z našega dopusta iz Bolgarije. Na vsakem vogalu tam prodajajo izdelke iz rožnega olja in rožno olje (kreme, losjone,mila, gele za tuširanje, svečke,...). Olje ni čisto, ker pravijo da nima vonja, tako da je rahlo redčeno, pakirajo pa ga v kraju Kazanlak firma Lema v bližini Varne. Morda to kaj pomaga, ker Bolgarija je v EU. Na škatlici ampul perfume Bulgarian rose (rožno olje) imam napisano stran www.lemabg.com, Na milu pa imam napisano www.bulgarianrose-gb.com. Za te strani je dobro malc obnovit znanje cirilice. Veliko uspeha. Vonj je zelo zanimiv. lipa1

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

22. okt 2007 21:24

Eterična olja se tudi ne smejo uporabljati čista (razen sivke in čajevca, in to tudi samo kapljica ali dve - npr. za srbeč komarjev pik uporabljam jaz sivko), ker sicer bolj škodijo kot pomagajo. Sicer pa se morajo vedno mešati z nosilnimi olji (jojoba, mandelj, olje pšeničnih kalčkov,...). Uporaba nekaterih pa je za astmatike, epileptike in na splošno tiste, ki so bolj občutljivi izrecno prepovedana. Alenka

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

22. okt 2007 22:20

Poglejte v trgovine Locctiane! maserka

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

23. okt 2007 10:35

Eterično olje vrtnice dobiš v drogeriji Muller. vanilija76

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

23. okt 2007 12:10

hvala vam vsem za trud. Lex sem našel že prej, jim pisal, a ni (še) odgovora. L"Occitane tega olja nima, sem že prej preveril. Mueller ga sicer ima, a očitno sintetičnega, sicer cena ne bi bila v rangu 2 EUR z a 10 mll. Arstrade sme tudi že prej preveril, a imajo res samo mešanico, kot piše Alenka. Še najbližje je originalu Sanolabor, sicer mešanica, a malo bolj koncentrirana kot drugje. Nič pa nisme rekel o tem, da bi si ga dal na kožo. Moj podpis je dolenjček in ne dolenjka, če bi dišal po vrtnicah, bi moral malo pazit, kdo se mi od zadaj približa, he, he. dolenjcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti