Kislo zelje v vinu

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 20. okt 2007 22:04 | ogledi: 4.490 | odgovori: 4

V Lidlu sem kupila pol kg vrečico kislega zelja, v vinu. Sicer tega ne bi kupila, ampak se nisem zavzela, kaj na zavitku piše, ker kupujem v Hoferju kislo zelje v podobni embalaži, pa je normalno kisano in zelo okusno.

Je mogoče že kdo uporabljal takšno zelje in če ga kdo pozna, je mogoče primerno za joto?

Hvala za nasvet"

galja

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

22. okt 2007 14:41

Ni bijstvene razlike.Ravno joto je žena naredila iz tega zelja,pa sva ugotavljala,da je Hoferjevo zelje okusnejše.Morda malenkostno "moti" okus vina,ki ga v kombinaciji z zeljem nismo vajeni.Lahko pa zelje stisneš in opereš,pa se bo skoraj vsa vinska aroma izprala. ati zlati

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. okt 2007 14:57

Kaj pa če vino spiješ, zelje pa spereš in poješ? Ali tisto vino sploh dobro ni? Jelenckova

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. okt 2007 16:40

Hoferjevo kislo zelje jemo že leta in nam je zelo všeč v vseh oblikah (surovo v solati, v joti, segedinu, dušeno ali kuhano). Ne vem, kako je zdaj, ampak dolgo je bilo tudi občutno cenejše od "naših" po trgovinah. Lep pozdrav, Sonja

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

22. okt 2007 21:31

Taksno zelje uporabljam ze vrsto let,in mi je okus izredno vsec.Je malo manj kislo. Kuham pa tako joto,kot zelje z pecenicami,jemo ga tudi na solato.Je pac stvar okusa. marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti