Na pomoč-status

tema je zaklenjena

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. okt 2007 13:35

Vanya, dobro preberi, kdo prvi omenja instant rešitve... Sicer pa vsak zase ve, kako ima doma pošlihtano in je vsak zase pod svojim klobukom gospod. S hčerjo sva našli rešitev, tudi s pomočjo tistih, ki ste se naj moj poziv k pomoči dobrohotno odzvale. Hvala. Ostalim pa, ki se oglašajo brez namena pomagat, ki iščejo in vedno samo najdejo kakšen klin, na katerega se obesijo in potem meljejo do onemoglosti, pa veliko sreče pri reševanju "resničnih" problemov. Lep pozdrav Juma juma

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

23. okt 2007 13:38

Juma, bom kopirala nekega fanta, ki je opisal točen postopek kako in kje se zavaruješ kot občan v takem primeru: Ravnokar sem izgubil status študenta - iztekel se mi je podaljšani absolvent. Ko sem iskal informacije, so mi tile vaši prispevki prišli zelo prav! hvala! Postopek pri meni je bil takšen (sem iz Ljubljane): klical sem na Zavod za zdravstveno zavarovanje, tam so me napotili na upravno enoto, od tam so me napotili na občino Bežigrad,... itd. Torej, če hočeš imeti obvezno zdravstveno zavarovanje kot OBČAN, potem greš na matično občino (moja je občina Lj. Bežigrad), tam zahtevaš izpisek "Potrdilo o premoženjskem stanju" na oddelku za DURS. Rabiš samo osebno izkaznico. Potem greš v bljižnjo fotokopirnico narest obojestransko kopijo osebne izkaznice (na Mestni upravi je nočejo, čeprav imajo kopirca v sobi kjer te sprejmejo - birokrati pač). Ta izpisek neseš na Mestno upravo, Dalmatinova 1 (zraven Metalke - čez cesto), vrata na desni strani (piše nekaj v zvezi s socialo in zavarovanjem, 01-306-43-52). Predložiš Izpisek in kopijo OI, izpolniš in podpišeš papir in si že zavarovan. Prispevek je 0sit. Vse krije občina. Vedno prej po telefonu vprašaj za uradne ure, ker so le te večinoma samo okrog 8h-12h. Vsakemu vratarju rečeš za "zavaroval bi se kot občan" in te pošlje v tapravo sobo. to je to! Kopirano je iz: http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t= Upam, da ste to zrihtali in tudi dodatno zavarovanje uredite! Sama sem te reči kar sama urejala. Da bi ti zdaj držala pridigo o tem kako so tvoji otroci (ne)samostojni in podobno se mi pa res ne zdi na mestu, saj tebe niti tvojih otrok ne poznam. Poznam pa primere, kjer so starši resda storili veliko škodo svojim otrokom s tem, ko jim niso pustili, da bi se le-ti osamosvojili, razvili, ko so vse namesto njih delali. No, ne da se mi več o tem debatirat. Za kaj takega odprimo raje novo temo. Upam, da ste se malo pomirili( si omenila, da se vam je naenkrat sesul svet) in uvideli, da ni nič tako hudega. Važno, da je hči zdrava in da ima določene cilje, ki jih tudi namerava doseči. Problem nastane, ko otroci ne vedo kaj bi sami s sabo, ko ne vedo kaj bi študirali, počeli oz. s čim bi se ukvarjali v prihodnosti. Nič ne skrbite, vsaka še tako slaba stvar je za nekaj dobra! Miškolina

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

23. okt 2007 13:46

Me veseli da sta našli rešitev. katra55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. okt 2007 14:01

juma, ne vendelina ne frina ne potrebujeta nikogaršnje podpore, a vendar se večinoma strinjam z njunim pisanjem. In če je kdo tu gor pripravljen pomagati, je to frina, saj iz nje govori ena sama izkušnja, tako delovna kot življenjska. Zato ne tako za zlo jemati napotka o funkcionalni nepismenosti, ker tudi samam menim, da se študentje morajo v precejšnji meri znajti sami . Kot sem omenila sama in kot je na koncu zaopisala frina: naj začnejo sami, a ko so v stiski, pa pomagamo mi.

Ne vem, morda je tvoja hči kaj poskušala sama, pa ni šlo. Razbrati je sicer bilo, da vse rešuješ ti, in vrsto nasvetov si tudi dobila. OK, tako pač ravnate. Samo res ti ni potrebno tako žolčno reagirati na dve pisanji, ki nista nič drugega kot nastavljanje ogledala, se pa v njih skriva veliko resnice. Ni nujno, da zadeva tebe, ju tudi nisem tako razmela.

Na koncu koncev bi tudi jaz lahko popenila na Vendelino, ker sem v nekaj stavkih zaznala tudi delček mojega početja v zvezi z otrokoma, ampak sem se potem zamislila in rekla, uppsss, dajmo na stavr gledat tudi drugače.

 

Glavno je, da ste rešili zadeve.

 

Pa še na splošno:

Me je ob predlaganih rešitvah naravnost "navdušilo" mojstrstvo pri iskanju vseh mogočih rešitev predvsem v stilu, kako izigrati čim več ustanov, goljufati z boni, vozovnicami in še čem...Sama sem sinu rekla, naj mu na pamet ne pade, da bo jedel na bone s ponarejenim potrdilom, mesečne voziovnice pa na srečo ne potrebuje. Če bi jo, bi plačal polno ceno, z lastnim zaslužkom.

Ne želim, da mu je ena prvih popotnic za življenje vezana na goljufanje, sploh če se je sam spravil v to situacijo. 

Morda sem neumna, a jaz zadeve rešujem najprej pri sebi. Kako naj kakršno koli zlorabo očitam drugemu, ko pa sama ravnam enako? Saj vemo, da iz malega raste veliko.

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

23. okt 2007 14:06

Jaz ko nisem imela statusa sem se vpisala evidenčno to mora tudi ona, če hoče opravljat izpite in potem gre z evidenčnim vpisom (potrdilo o vpisu) na študentski servis in dela preko študenta 1 leto kot pavzer. Zavarovanje si mora pa sama plačati. LP panaja

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

23. okt 2007 14:24

jej jej jej... kakšni problemi... se strinjam z juminim pisanjem in s pisanjem vendeline in frine, če njuno pisanje ni letelo direktno na jumo....:) na splošno imata prav, ko govorita o nesamostojnosti mladenk in mladeničev, prav pa ima tudi juma, saj sama zase ve, kakšne otroke ima in kako imajo doma urejeno... zato nima smisla grajati... in nadgrajevati destruktivnik debat... pejmo rajši kaj finega skuhat...:) (ali pa pojest:))) lep dan. hruškabanana

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. okt 2007 14:35

Panaja, pavzerji po novem ne morejo delat preko študentskega servisa. Mamamia, ja saj ti dam prav, v večini stvari. Skoraj 20 letnik mora te stvari urejat sam, ampak, kot sem rekla, svet se nam je podrl, vsi smo bili šokirani,( v gimnaziji in na maturi zelo dobro), in ona je kar otrpnila. Vem, kdaj je treba pomagat in vedno pustim, da se samo potrudijo, ampak ko pa je situacija na špici, živci na na robu, ko zavarovanje poteče, takrat pa otrok ne bom pustila na cedilu, ampak je bil ta forum priložnost za kakšno idejo. Verjemi, ne bi tako žolčno reagirala, če bi se to dogajalo nekomu drugemo (ko le gledaš in komentiraš iz razdalje) ali bi od tega minilo že nekaj časa, tako smo pa ljudje, kajne, v takih situacijah bolj občutljivi in ranljivi. Še enkrat hvala za ideje, vse so bile, verjamem, izključno dobronamerne. Lep pozdrav, lep dan vsem! juma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. okt 2007 14:38

Samo da smo umirili žogo. Sem sklepala, da ste bili v stiski, zdaj pa iz situacije potegnite največ, kar se da.

Moj moto je: najsrečnejši ljudje nimajo nujno vsega v izobilju; oni samo izrabijo najbolje od vsega, kar jih doleti...

 

Punce, gremo kuhat. Mamamia

mamamia

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

23. okt 2007 14:58

jaz nisem zasledila, da bi juma dvomila, da ima mamamia polnoletne otroke... lp. hruškabanana

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

23. okt 2007 15:23

to se mi pa ne zdi pošteno....:( hruškabanana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti