Na pomoč-status

tema je zaklenjena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. okt 2007 11:27

Dopolnilno zdravstveno zavarovanje lahko sklene tudi kje drugje, ne samo pri Vzajemni.  Na zavod za zaposlovanje je pa dobro iti, ker na podlagi njihovega potrdila  potem lahko zaprosi na Centru za socialno delo za nekajmesečno denarno pomoč -  razen, če se ni v zadnjem času kaj spremenilo. Vprašati nič ne stane, pozanima naj se še o pogojih za tako pomoč. Ravno tako bodo tudi na občini povedali, kaj mora prinesti, ko se prijavi za plačilo osnovnega zdravstvenega zavarovanja Cila

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

20. okt 2007 11:29

Obvezno zdravstveno zavarovanje lahko hčerka hitro in enostavno uredi prek občine, ki jo zavaruje kot brezposelno občanko, pri čemer ni potrebno, da je prijavljena na Zavodu. http://www.ljubljana.si/si/mol/mestna_uprava/ozcv/obr Živi

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

20. okt 2007 12:54

moja hčera je zaključila šolanje (4.leta) v šolo noče več ,papirje sva uredile že vse -zdravstvo....,če hočeš več informacij ,napišem po želji na zs! lep pozdrav marjeta10

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

20. okt 2007 13:45

kot pavzerka preko studenta ne more delat.. ycrna

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

20. okt 2007 15:06

Lepo pavziraš, delaš izpite, seveda so plačljivi in se zavaruješ pri vzajemni, ki ima akcijo prav za take. Dela pa lahko na črno preko napotnice svoje prijateljice. Takih primerov je ogromno in se vse da rešit. Pač ena šola za drugo leto. S tem pa ni konec sveta kajne? Jerča

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

20. okt 2007 16:10

ko se je meni podobna stvar zgodila, sem sla opravljat prostovoljno sluzbo na cesko za eno leto. vec o stvari si pa poglejte na http://mladina.movit.si/content.asp?MenuID=406&UnitID(EVS) in se v anglescini: http://ec.europa.eu/youth/program/sos/index_en.ht se definitivno splaca, meni se je:) takrat se nisem dobro vedela kaj bi sama s sabo, sedaj pa ze skoraj koncujem studij., skratka, za vse ki ne vejo kaj in kako. ce pa koga res zanima, lahko svetujem. lp, sara slovinkita Sporočilo je spremenil(a) slovinkita dne 20. okt 2007 16:10:29

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. okt 2007 17:10

Lahko tudi opravlja in posluša izpite za 2. letinik (odvisno od faksa). Dogovorit se mora s profesorjem ali napiše prošnjo za odobritev opravljanja izpitov in jo oddat na referat- naj se pozanima. Vsaj pri nas ni bilo težav s tem.  

A ne velja več, da lahko prvo leto ko pavziraš še delaš preko študentskega servisa? Naj bi potreboval le potrdilo s fakultete. Naj se pozanima.

Glede zavarovanja pa so povedale že druge.  

marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 20. okt 2007 17:11:36

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. okt 2007 18:05

Mojemu sinu se je zgodilo enako. Za oktober se je takoj zavaroval samoplačniško, potem smo ga pa poslali v službo. Zakaj pa se dekle ne zaposli za to eno leto?

Sin bo ob službi naredil manjkajoče izpite za višji letnik, saj jih lahko dela, čeprav nima statusa študenta, septembra se bo vpisal v višji letnik in zadeva je zame zaključena. Da mi bo samo sedel doma za tistih nekaj izpitov kar mu jih manjka? Navsezadnje pa tudi leto dni delovne dobe prav pride.

Ob rednem delu vsak povprečen študent zmore narediti letnik, razen če gre za bolezen.

Mamamia

mamamia

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

20. okt 2007 20:52

točno to se je meni zgodilo, takoj sem se vpisala na zavod za zaposlovanje z namenom da tam dobim potrdilo, ki sem ga nesla na občino, tam sem izpolnila en obrazec in so me takoj osnovno zavarovali potem pa mi je stopil na žulj še zakon da pavzerji več ne smejo delati preko študentskega servisa, da bi nekje podpisala pogodbo za redno zaposlitev pa nisem hotela, saj sem imela namen dokončati izpite (potreben čas za učenje) in sem naslednjega oktobra spet vpisati tako sem se odločila da ne bom prav stran vrgla eno leto in sem šla v Ameriko kot varuška, da izpopolnim mojo angleščino letos sem se dalje vpisala, pa povem koliko mi je bilo hudo lani na začetku (sem mislila samo na to da bom stran vrgla eno leto), toliko bolj sedaj znam da se vse zgodi z razlogom; sicer ne vem če bi kdaj šla v Ameriko, pa malček oddiha čez poletje, tako sem tudi našla čas da sem našla tole stran tukaj:) zahvala pa mojim staršem in fantu ki so mi takoj rekli da ni konec sveta, sem zdrava, vse se da urediti, na koncu če pogledamo jih ni veliko ki bi končali faks brez kakšne pavze....sploh pa jih veliko nikoli ne konča... letos pa spet pridno gledam šolske klopi:) kordelina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. okt 2007 14:16

kordelina, če bi mo sin kam hotel za eno leto, takole v tujino, kot si šla ti, bi ga takoj poslali, prav zaradi utrjevanja jezika (ker enega od jezikov tudi študira). Ampak on je zapečkar in mu ni za v tujino, pa smo se dogovorili, kaj in kako.

Tudi zame izgubljeno študijsko leto ni konec sveta, daleč od tega, samo zmenit se je potrebno, kako stavri znova postavit na svoje emsto. Ker moj sin je tretjič izgubil letnik, zato zdaj služba in izpiti ob njej. Ko se je zgodilo prvič, nismo niti trepnili, po drugem izgubljenem letu je menjal študij, in zdaj je še v tretje šlo eno leto v franže...Tu se pa verejtno strpnost lahko konča, kajne?

MAmamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti