Kaj zraven pečene hobotnice

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

tema odprta - 19. okt 2007 13:14 | ogledi: 4.456 | odgovori: 4

V kratkem imam namen pripraviti manjšo pogostitev za par prijateljev in v pečici bom spekla hobotnico s krompirjem, pa nimam idej, kaj bi še zraven kot prilogo, razen dobrega domačega kruha za pomakanje omake.

Kaj naj naredim kot predjed?

A pašejo kot predjed kakšni namazi ali kaj podobnega?

mojcca

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. okt 2007 13:42

Predjed naj bodo slaniki z olivnim oljem in rdečo čebulo ter bel kruh. Poleg hobotnice s krompirjem ponudiš kruh in le izjemoma kakšno solato.Saj je krompir priloga.Solata je lahko kaka lažja - samo narezana zelenjava (paradižnik,paprika,grobo naribano korenje,olive...) nekaj listov zelene solate,rukole in motovilca pokapljano z solatnim prelivom ali belim oljem.Sladico ponudi kakšno dalmatinsko pa bodo vsi zadovoljni. ati zlati

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

19. okt 2007 13:47

Kje bi kupila kakšne dobre slanike? Razen tastovih (ki naredi odlične) se mi zdijo tisti kupljeni, katere sem že kupila, malce neokusni. Katero firmo priporočaš? In ati zlati, hvala za hiter odgovor. mojcca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. okt 2007 19:27

V Mercatorju imajo dve vrsti vloženih filejev ene manjše firme iz Niovega Vinodolskega, sicer so pa dobri v steklenem kozarcu od SMS Split. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. okt 2007 20:33

Pa v Hoferju, taka ploščata, ovalna škatla.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti