Polhi v ujetništvu

ANŽA  

član od: 20.11.2006

sporočila: 45

tema odprta - 18. okt 2007 18:16 | ogledi: 8.393 | odgovori: 2

Doma imamo polhe.Najstarejšega imamo že 4 leta.Zanima me, če ima tudi izmed vas na kulinariki kdo doma polha in skom ga hrani, da s hrano dobi vse potrebne vitamine za normalno življenje. Namreč hranim jih z različno hrano, ker so pa zelo izbirčni ne jedo vsega.

Lep pozdrav.

ANŽA

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. okt 2007 12:16

Prehrana polhov v ujetništvu naj bo čim bolj podobna naravni.Brez nadaljnega jih lahko hraniš s tem kar najdeš na sprehodu skozi gozd.Čez leto imajo pri meni vedno na razpolago bukovo ali gabrovo vejico,saj zelo radi smukajo listje in tudi dupla nastiljajo z njim.V naravo poglej,kakšno sočivje ali sadje zori in tako hrani polhe.Jagod moji polhi ne marajo,so pa nori na borovnice,maline,tayberi in češnje.Od pečkatega sadja imajo daleč najraje hruške,jabolka le za silo pogrizejo,pa še to morajo biti zelo zrela in sladka.Zelo ljube so jim tudi slive.V poznem poletju jim lahko nabereš želod,ki ga imajo raje kot žir.Čez celo leto imajo obešen storž koruze in občasno kake orehe in lešnike dobijo.Sončničnih semen pa pojedo čez celo leto kolikor jih je volja.Grozdje imajo zelo radi,vendar ga daj samo grolico ali dve vsakemu,sicer dobijo mehko blato.Vedno morajo imeti na razpolago svežo vodo. Pri takem hranjenju so imeli letos dva legla mladičkov,kar dokazuje,da so v zelo dobri kondiciji.Ena od samic je imela v začetku septembra 9 mladih. Sedaj se pripravljajo na zimski spanec,niso več tako aktivni in ješči.V tem obdobju jih ne vznemirjaj po nepotrebnem. ati zlati

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

19. okt 2007 13:18

Mi imamo doma polhe na prostem, so se sami priselili in jim nastavljamo različno hrano. So se že prav udomačili....Se bi nam smilili, če bi bili v kletki. mišika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti