Aparat za jogurt

limetka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 59

18. okt 2007 12:11

Hvala za informacijo lesnik, vseeno pa me zanima ali potrebuješ za izdelavo jogurta fazo 1 in 2? Ali je potrebna samo ena. Na strani nisem zasledila cene ... Morda veš ... Lep dan, limetka

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

18. okt 2007 22:16

limetka je napisal/a:
Tudi sama sem pred kakšnim letom kupila novi strojček za izdelavo jogurta in ko sem nesla na informacije potrdit deklaracijo ni bilo notri ničesar, razen navodil v tujih jezikih. Seveda sem takoj zahtevala navodila v slovenščini (zato sem tudi kupila aparat v Sloveniji), pravtako tudi garancijski list. Opravičili so se in čez dan - dva je bilo vse dostavljeno na moj naslov... no sem se morala malo "skašljat". Moj aparat je SEVERIN in tukaj ti pošiljam kratka (zgoščena navodila). Za pripravo jogurta je potrebna ustrezna količina mleka in svež navadni jogurt (brez dodatka sadja ali sadnega soka). Namesto svežega jogurta lahko uporabite tudi gojeno kulturo jogurta v obliki jogurtovega prahu, ki ga lahko kupite (me prav zanima KJE?). Načeloma lahko uporabite katerokoli mleko, najprimernejše je homogenizirano mleko. Vsako drugo morate za kratek čas segreti na približno 90 stopinj in ga ponovno ohladidti. PRIPRAVA V vsak kozarec dajte 1-2 čajni žlički naravnega svežega jogurta. Čas za pripravo 5-6 ur, če ima mleko temperaturo približno 30 stopinj, če uporabite mleko iz hladilnika, se čas priprave podaljša na 8-9 ur. Mleko razdelite v kozarce in ga dobro premešajte z jogurtovo kašo. Med zorenjem aparate ne premikajte. Tople kozarce vzamite iz aparata in jih ohladite v hladilniku. limetka
Najlepša ti hvala za navodila! seherezada

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. okt 2007 1:48

ati zlati, meni rata tudi čisto identičen jogurt, sem ga dala ljudem za probat, naj povejo, kateri je kateri, pa niso ugotovili razlike... Kako kisel bo jogurt je odvisno od tega, kateri jogurt vzameš za kulturo in od tega, kako dolgo ga pustiš - dlje pustiš, bolj bo kisel, malo pa še dobi okusa v hladilniku. Jaz navadno delam tako, da zavrem liter mleka, ohladim na cca 40 stopinj C, vanj stresem 1 navadni jogurt, premešam in napolnim kozarčke. Dam v strojček, za kako dolgo pa je odvisno od temperature in vlage okolice - poleti je lahko narejen v 2-3 urah, pozimi včasih rabi celo 12! Pretečeni jogurti so dali čisto v redu rezultate, če so bili sicer še ok (če niso bili napihnjeni oz. pokvarjeni). Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. okt 2007 19:00

Jaz imam pa tak aparat, v katerega lahko zlijem liter mleka, ker so mi tisti lončki premajhni, ker ga naenkrat pojem vsaj 2,5 dl. Tam bi ga nevemkoliko še po lončkih ostalo.

Kulturo pa jaz kupujem v Avstriji v bio trgovinah. Imam take za navadni kot tudi za probiotični jogurt.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. okt 2007 19:41

Loni, kje si pa tak aparat kupila? Prilepi no kak link s slikco,.......prooooooosim. In - vnaprej hvala. rimljanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

21. okt 2007 20:12

Tudi jaz imam ta aparat (2x naredila jogurt, potem pozabila nanj, zdaj ste me pa spomnile), pa ga ne uporabljam. Ce bi ga katera rada kupila za simbolicno ceno, naj mi poslje zs. Mateja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. okt 2007 20:35

Rimljanka, kupila sem ga v spletni trgovini 5pik, kjer ga zdaj sicer nimajo, a ga imajo pa tu:

http://www.biroshop.com/katalog/hyundai-aparat-izdela

Je pa že osnovna cena simbolična, jaz sem ga dobila pa še v akciji in je bil 2 jurja.

Loni Makaroni

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

27. okt 2007 15:44

Loni, povej še kaj o tem aparatu, a si zadovoljna? In kaj narediš z jogurtom, ki ga ne poješ? Prestaviš v posodico, pustiš v aparatu? Mateja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. jan 2008 14:40

Že skoraj eno leto kupujem aparat za jogurt. Tak literski od Hyundaia, pa je vedno, ko se ga spomnim naročit, razprodan. Potem pa sem našla tole: http://www.tippscout.de/joghurt-selbst-machen-ohne-ma Kratek povzetek: aparati za jogurt niso prav nič varčni.. Za gretje so spomnili uporabiti valilnik za jajca, termosteklenico, hladilno torbo (mislim da bom preiskusila to varianto in ne postelje, kot svetujejo v naslovu)- glavno je, da je segreto mleko s kulturo okoli 8-8 ur na toplem in potem, ga daš v hladilnik.. .. Se splača malo mnenja prebrat... lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti