Se jih še spomnite?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jul 2014 17:19

Hvala. Iščem reklamo za Pingo. Čez nekaj dni grem na prireditev Nostalgična šestdeseta. Ne spomnim se, od kdaj je bil na trgu. Meni se zdi, da kasneje, nekje v začetku sedemdestih. 

 

 

F r i n a

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

18. jul 2014 20:51

Pingo in Dvojni C pijača v doýpak embalaži z belo slamico.......v ponedeljek bom pobrskala v našem arhivu in sporočim.

suziqatro

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. jul 2014 15:50

ha, ha, ha.... Nisem prepričana, da ti bo uspelo dobiti reklamo, morda poizkusi v arhivu RTV SLO. Jaz se še dobro spomnim: ... Pingvinček naš pamet nuca. Ko se na sonce zavali, da ne bi bil pečena štruca, se s sokom Pingo ohladi.

sonci

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. jul 2014 18:40

Pingo pijača naj bi nastala med leto1969 - 71 ...........grem še malo v akcijo, ker postaja vedno bolj zanimivo!

 

 

Sonci......kdja je bila ta reklama na TV (približno leto)? Črno-bela predvidevam.....takrat smo zelo malo gledali TV,jaz samo zajčke pred dnevnikom.

 

 

suziqatro

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2014 22:03

sonci je napisal/a:

ha, ha, ha.... Nisem prepričana, da ti bo uspelo dobiti reklamo, morda poizkusi v arhivu RTV SLO. Jaz se še dobro spomnim: ... Pingvinček naš pamet nuca. Ko se na sonce zavali, da ne bi bil pečena štruca, se s sokom Pingo ohladi.



sonci

 

O, daljša je bila reklama:

 

Ko sonce žge, potem je vroče. In, če je vroče, vsakdo se po svoje ohladiti hoče. Pingvinček tale pamet nuca, ko se na sonce zavali, da ne bi bil pečena štruca, se s sokom Pingo osveži. Zato....(mi je ušlo iz spomina) pijte vsi od kraja Pingo sadni sok, ki Alko nam ga proizvaja. V veselje staršev in otrok. (ni čisto originalno, se mi zdi)

rimljanka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

23. jul 2014 9:14

rimljanka, čestitke za dober spomin. Vem, da je bila reklama daljša, zato sem naredila pred citatom pikice, ker se ostalega dela nisem čisto dobro spomnila. Reklama je iz 70-tih, kdaj natančno, pa ne vem.

sonci

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. jul 2014 15:12

Se pozna , da sva z Rimljanko godišnjakinji. Skoraj tako sem si zapomnila, vendar za vse ne bi dala roke v ogenj.

Se spomniš pesmice na zadnji strani Prvega berila: " Vsem se dobro bo godilo, samo s Petrom bo hudo. Celo leto je lenaril, si počitnice pokvaril". Dobra napoved za popravca. Namig za kako učiteljico. ;-)))) ( pred kratkim sem na bolšjaku za nekaj evrov kupila zmahan izvod tega berila.

Mame na ilustracijah imajo vse na glavi rute. 

V tem berilu avtorji besedil  sploh niso navedeni !!!! 

Ne dolgo nazaj sem kupila Prvo računico, tako kot sem jo imela sama.

Naša zvezdica je vzela računico in najprej vprašala, če lahko rezultate vpiše v knjigo.

Nam ni prišlo niti na misel, da bi v knjigo kaj vpisovali. Te stvari so počeli mlajši bratje, če so se dokopali do knjige in imeli pri roki svinčnik ali barvico.

 


F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 23. 2014 15:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti