Mušice v kuhinji

Katarinci  

član od: 30.8.2007

sporočila: 20

tema odprta - 16. okt 2007 7:26 | ogledi: 21.178 | odgovori: 41

na pomoč!!!!

zadje dni opažam, da imamo v kuhiji vedno več mušic...celo v kopalnici jih je nekaj.Odstranila sem vso sadje, smeti redno nosim v kanto..pa je tega "hudiča " se mi zdi vedno več. najraje bi celo kuhno našpricala s kakim pipsom, sam se ne upam...hrena pa posoda pa to.

A ma še kirak podoben primer? kako se jih je znebila?

lp

Katarina

Katarinci

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

16. okt 2007 7:30

Mi smo ji delno pregnali z Raid tekočino proti komarjem. Viden učinek! londonska rezina

dvojčica  

član od: 29.1.2007

sporočila: 85

16. okt 2007 7:57

Imam isti problem, nikakor se jih ne morem znebiti. Sadje je romalo v hladilnik, čistim sproti, mušic je pa vedno več!!! Bom poskusila z Raid tekočino. dvojčica

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

16. okt 2007 8:29

Joj, pa sem mislila, da je to samo pri meni, tudi jaz sem vso hrano strpala v hladilnik, pa še vedno jih je polno, joj ko se spravim kuhat, sproti jih sesam, pa vse sproti pomivam, pokrivam, ampak te golazni je vedno več. Špricati pa se ne bom spravila, ker to se uleže na delovno površino, kaj pa vem koliko bi potem tega vnesli vase. Bom šla še jaz pogledat za to Raid tekočino. Londonska rezina, kam pa jo postaviš (tekočino)? anka

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

16. okt 2007 9:15

Pri nas imamo ta problem vsako jesen. Sicer pa mušice same izginejo ob ohladitvi. So pa izredno zoprne, saj pridejo praktično povsod.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. okt 2007 9:20

Katarinci, nič panike. Takšna situacija je pri nas vsako leto v času, ko se dela vino. V bistvu ne moremo nič proti njim, lahko jih le omejimo, tako da odstranimo tisto kar jih privlači (predvsem sadje in sicer tisto, ki že gnije, jim diši). To traja nekaj časa (cca kakšne 3 tedne), potem pa izginejo tako hitro kot pridejo. Mislim, da lahko vsak dan to že pričakujemo. LP katjushka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. okt 2007 9:48

tudi meni gredo že pošteno na živce. Čakam, da jih mraz prežene.

Dobra ideja je bila lani na forumu: daš dol rolete, da je v kuhinji temno, odpreš okno, pa gredo ven na svetlo. Samo jaz nimam rolet ali žaluzij. Bo treba enkrat še zgodaj zjutraj v akcijo in zračit stanovanje. marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 16. okt 2007 09:49:08

Katarinci  

član od: 30.8.2007

sporočila: 20

16. okt 2007 19:55

ojej...mon pogledla za to tekočino prot komarjemmam pol kufer teh letečih golazni!!!! hahah Katarinci

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

16. okt 2007 21:10

Kot je že omenila Katjushka, gredo na nagnito sadje, zato jaz takšno sadje prestavim v višjo posodico, počakam nekaj ur, da se vse mušice lepo usedejo na sadje, potem jih pa potiho pokrijem, nesem ven in vse skupaj stresem na kompost.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

16. okt 2007 21:40

Jaz večkrat na dan posesam šipe v kuhinji, saj se tam najraje zadržujejo, sicer pa se čez nekaj dni izgubijo v nič od koder so tudi prišle. Pa še to: njihov obisk ni vsako leto enako množičen, je pa zelo nadležen. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti