Mušice v kuhinji

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. okt 2011 18:28

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. okt 2011 20:00

SaaRaa je napisal/a:

Jst naredim tole mešanico : 1.5 l vode, 2 žlici sladkorja, 2 žlici belega kisa, 2 kapljici detergenta zmešamo skupaj postavimo na pult pa jih pomori ;)

 



SaaRaa

Pa kakšni ste to ljdje, kar tako izvajate genocid! Mušice so del stvarstva in imajo svoj smisel, če bi ne bile potrebne, a mislite da bi jih un zgoraj ustvaril! Pa na sploh, kako si drznete spreminjat božje stvarstvo!

Če vas morda le motijo, morate izbrat bio ali  eko rešitev. Recimo v en pekač zgnetete eno pol kg grozdja in to postavite na sred kuhinje ( lahko tudi dnevne sobe, za enih štiri pet dni. Mušice so brihtne in se vse bojo tam zbrale. Petega dne, pazljivo ( da ljubke živalice ne prestrašite ) vzamete pekač in ga počasi odnesete ven ( lahko tudi na balkon ). Nenehno se morate z njimi pogovarjat ( kao, ljube moje, sedaj greste na boljše, pojdite, pojdite......... ) in boste videli: večina mušic bo šla z vami, pa imate eko rešitev brez kakršnegakoli genocida.

ežoj

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. okt 2011 20:27

ežoj,

rosie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. okt 2011 22:12

rimljanka je napisal/a:



rimljanka

 

pa ja noooo... če pa nisem vedla da ne znajo plavat..

so pa tud...  bi se  lahk izognile vodi, če točno vedo da niso nikol ble v plavalnem tečaju

www.mojalbum.com/naredilaana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. okt 2011 0:35

Pokrijte vendar sadje in ostale gnijoče stvari, ki jih ne mislite pojesti čisto takoj, vsaj s tortnimi pokrovkami. 

Teh je, glede na recepture in njihov sprejem tukaj tako ali tako  več kot klobukov v naši deželi. 

nola

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

14. okt 2011 10:18

Čujte, jaz se jih vedno znebim tako da vzamem sesalec - odstranim krtačo in grem na lov za njimi, seveda sadje in vse ostalo pa roma v hladilnik. Se mi doma kar malce smejijo ko stojim s cevjo sesalca v kuhinji in čakam, da če sem še kero pustila, oziroma, če se mi je katera packa kam skrila... vam povem precej zabavno...

polalonca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. okt 2011 11:30

pa kako gnijoče stvari. jaz ga pojem še isti dan skoraj ko ga iz trgovine prinesem. limone obožujejo!

 

u bistvu je lepše met en aranžma iz sadja na mizi ali pultu, pa nekje na vrhu omare lovilec za mušice. tako se tudi fant kdaj na sadje spomni, če ne ga pa ne je ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

Mygrace

sporočila: 6506

14. okt 2011 12:17

Eh, mene pa te mušice ne matrajo tolk, vsaj vem, da ni vse skup totalno zagiftan

Sploh v kozarec z vinčkom rade skočjo na wellness, hehe...sploh v mojga, ki pijem bolj počas; saj za tiste, ki zeksajo, se ni za bat, da bi imele muhce cajt notr skočit.

Mene so na kmetih naučil, da te mušice niso nič kej tacga groznega. Tako, da me ne motijo. Pa ostalim našim se tut ne graužajo.

So pa dobre gospodinjske pomočnice, to pa res! Se hitro pospravi, kar je treba, hehe....

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti