Pasternak

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 15. okt 2007 22:53 | ogledi: 6.521 | odgovori: 4

Ne vem, če sem točno napisala, a dobila sem dva gomolja, ki naj bi bila pasternak (kot zelo zelo velika korenina peteršilja).

Zdaj pa zbiram ideje, kaj naj z njima naredim.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. okt 2007 1:10

Pastinak je stara vrtna rastlina; po okusu nekje med zeleno, peteršiljem in korenjem. Tako ga tudi uporabljamo; pri nas ga imamo najraje v omaki z dušeno govedino, lahko pa tudi samega, skuhanega in zabeljenega z drobtinicami na maslu...

Nasja

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

16. okt 2007 8:54

Nasja, kako pa pripraviš omako? Verjetno podušiš in s podmetom?

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

16. okt 2007 9:12

Mene pastinak nekoliko spominja na krompir, ker je precej moknat. Narežem ga na kolobarje, skuham in zabelim z maslom ter dodam začimbe. Ponavadi ga kuham kar skupaj s korenjem. Kozmeja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. okt 2007 20:11

Ja, govedino opražimo na maščobi, nato na isti maščobi še pastinak in mogoče kaj zelene, korenja, čebule; zalijemo z vodo in kuhamo govedino do mehkega - tako imamo radi -  in potem kar zmiksamo vso zelenjavo v omako. Lahko dodamo še kakšne začimbe - česen, muškat, itd. in po potrebi podmet ali še bolje kislo smetano. Ponavadi je omaka kar gosta tudi brez tega. Zraven pa kakšne kruhove cmoke. Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti