Darilna pogodba za nepremičnino

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

tema odprta - 15. okt 2007 10:45 | ogledi: 16.893 | odgovori: 34

Sicer tema ni kulinarična vendar upam, da bo lahko kdo pomagal. Potrebovala bi namreč vzorec darilne pogodbe za nepremičnino.

Že vnaprej hvala in lep pozdrav.

jagodas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. okt 2007 11:04

Napišeš pač pogodbo kot pogodbo s podatki daritelja, podatki prejemnika darila, če gre za osebe v družinskem razmerju, napišeš, kaj sta si ti dve osebi, podatki o darilu, vključno z vrednostjo in vsemi pomembnejšimi podatki, ki opredeljujejo predmet darilne pogodbe.

 

 

LP 

tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. okt 2007 11:27

Drugače se pa ti obrazci dobijo na www.informiran.si, zahtevana je registracija.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. okt 2007 12:07

Za pogodbo pa je le treba več podatkov. Razmerje med darovalcem in obdarjencem je tak primer. Pa posebne želje darovalca, oba naj bi bila seznanjena, pod kakimi pogoji se lahko taka pogodba razveže, kar predstavlja veliko težav kasneje. Če gre za darilno pogodbo dedičem, je potrebno upoštevati tudi to področje.

Pogodbe niso tako enostavne, kot je videti na prvi pogled. Kar nekaj znanja je treba, pa še tako se stvari najdejo na sodiču, ker se predhodno ni predvidelo vseh zapletov.

 

Jagodas, imaš zasebno sporočilo.

F r i n a

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

15. okt 2007 12:14

Frina, hvala za pomoč, saj vemo, da se je potrebno držati kar nekja pravnih zahtev. Sem ti odgovorila na ZS. jagodas

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. okt 2007 13:38

Jaz bi pa to prepustila kakemu notarju. Notarji (vsaj tista notarka, kamor hodim jaz) nudi brezplačen pogovor preden se sklene pogodba. Opozorila je tudi na navedbo zneska vrednosti nepremičnine. Hočem reči, da je kar nekaj situacij, ki jh sami težko predvidimo. Sweetie

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

16. okt 2007 9:20

Jaz pa bi te opozorila še na dedovanje. Če premoženje pokojnika ne zadošča za pokritje nujnih deležev, se najprej vračajo darila (tudi nepremičnina na osnovi darilne pogodbe), nato pa še kar je dano z oporoko. Vem iz lastnih izkušenj.

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

1. sep 2009 17:05

lepo prosim za pomoč. Od sosede (živi v tujini) bom kupila parcelo in denar ji bom dala danes, ker gre v kratkem v tujino, tako da bomo papirje urejali čez kakšen mesec. Lepo prosim, če mi lahko kdo obrazloći kaj naj zapišem na papir - neke vrste pogodba, samo ne bomo šli s tem k notarju, saj hočem imeti nek dokaz da sem ji denar dala, zato bova imeli tudi priči ki se bosta podpisala na ta papir. Sosedi zaupam,samo za vsak primer če se ji kaj zgodi v tem kratkem času, pa tudi hočem imeti črno na belem, da je parcela moja in da sem jo plačala. kleo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2009 17:36

Pa ravno zapis pri notarju je lahko verodostojen dokaz, da si ji denar izročila za točno določen namen, tako da se ga jaz ne bi ognila. Jaz se ne bi igrala z navadnim kosom papirja in pričami, vse se lahko kdaj izpodbija. Ne vem, jaz sem vedno za previdnost. Mamamia mamamia

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

1. sep 2009 17:41

ma, vse je boljše kot nič. se pa mudi. hvala kleo

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. sep 2009 18:02

Kleo, kleo: Ojoj, jaz se od svojega denarja ne ločim kar tako!

Kaj pa, če se sosedi kaj zgodi na poti v tujino!!! ali pa jo kap eno uro po tem, ko ji daš denar? Kleo, ma ne ga lomit, tudi če je samo 100 Evrov, denarja brez verodostojne pogodbe ne bi dajala vnaprej.

 

Dobro premisli!! In poglej en forum malo nazaj, v katerem je nekdo spraševal, kako naj dobi nazaj posojen denar!

 

Tole:

ma, vse je boljše kot nič. se pa mudi. je sumljivo, pa če sosedi še tako zaupaš. Zemlja bo ostala, tebi pa denar tudi, zato je bolje počakat, če danes nimate časa.

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01. 2009 19:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti