Radič

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

15. okt 2007 20:48

Grenkobo radiča navadno ublažim z dodano koruzo, fižolom in krompirjem. Takšen nam je najbolj všeč. Moycaa

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. okt 2007 21:39

Solato (torej tudi radič) samo na hitro operemo v hladni vodi. Če jo peremo v topli ali namakamo, izgubi vse vitamine in rudnine, zakar jo uživamo. Če grenkega radiča ne maramo, se mu pač odpovejmo.

kobra 1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2007 22:41

če ne bi rada grenkega vzamem drugo sorto solate. no, razen čez zimo mi ne preostane drugega kot štrucar, ki pa mi je tudi malo grenek. bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2007 22:42

no, namakanje pa res pod nobenim pogojem. bannanna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. okt 2007 15:56

Blanchy je napisal/a:
Če je radič grenak, ga za kakšne pol ure namoči v vodi. Ponavadi pomaga. Blanchy
To zares pomaga, je pa važno, da je radič svež. Če ga kupujete, se ne jezite, če ima glava še kos korenine. Ta zagotavlja, da ostane svež do lonca in tak radič prav gotovo ne bo preveč grenak. Dalj časa čaka, bolj je dehidriran, bolj greni. Radiča sicer ne uporabljam surovega, pripravljam ga v rižoti, s pašto ali s krompirjem. Grenkobo močno omili čebula in jabolko, nikdar ga ne pogrevam, ker pogret grozno greni. nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. okt 2007 17:59

Mi je enkrat gospod Jože Osvald, ki se ukvarja (tudi) s selekcioniranjem novih sort radiča pripovedoval (je z Goriškega konca), kako Italijani hodijo k nam po naš radič (seme, sadike,....) ker ima naš radič še veliko grenčin. Te pač, skupaj še z drugimi snovmi, dajejo radiču tisto, čemur rečemo zdravilnost. Radiči, ki so beli, nič grenki, skoraj brez okusa, so seveda zelo siromašni s temi snovmi.

 

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. okt 2007 5:03

Imam veliko radica, razne sorte- pa me zanima ali ga je ze katera poskusila tudi zamrzniti-mislim dusen radic,ki bi ga kasneje uporabila za rizoto ali kremno juho?Prosim za mnenje, da ne bi eksperimentirala "brez veze"...hvala lucka52

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

17. okt 2007 6:38

Ne boš verjela, pred leti sem zamrznila sveži radič. Imela sem ga ogromno. Nekaj sem ga zavila v časopisni papir in zložila v gajbice, ki sem jih imela v kleti. Držal se je do februarja. Tistega, ki sem ga imela namen kuhati, sem zamrznila. Pred uporabo sem ga zvečer vzela iz skrinje in ga do drugega dne pustila čisto pri miru. Ko sem se vrnila iz služb, sem ga lahko uporabila. V kakšni rižoti je bil, kot da je svež. Ne vem sicer, če je ohranil vse prehranske vrednosti, bil pa je dober. Pred zamrzovanjem sem očistila zunanje liste, ga oprala tako, da sem liste razprla in ga posušila. To je še kar trajalo, ker nisem hotela, da se med listi naredijo zmrznjeni kristalčki. Moja sodelavka je tako hranila tudi radič štrucar, pa tudi vitlof se v skrinji dobro drži. Ne vem pa, kako bi se držal dušeni radič. Ura je še zgodnja, druge ti bodo vedele bolj svetovati. Po moje pa bi nastal poc. Najbrž bi si rada olajšala delo in prihranila čas pri kuhanju? Tudi, če boš uporabljala zamrznjenega - odmrznjenega, ti bo kuha po prihodu iz službe šla zelo hitro. Meni je zelo prav prišlo. LP! ovčka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

17. okt 2007 23:03

Mi imamo radi radič s kuhanim krompirjem in ocvirki. Najprej damo na radič na koščke narezan kuhan krompir in strok ali dva česna, potem pa v ponvi segrejemo žlico olja, ki mu dodamo koščke hamburške slanine ali kraške pancete. To popečemo, da nastanejo ocvirki, pridamo še kis, polijemo po radiču in hitro premešamo, ker je vroče in se radič skuha, če ne pohitimo. S koščkom kruha je to komplet obrok. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti