Pirina moka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. feb 2015 21:15

zoja2- okolica Ljubljane.

Hvala vama za informacije za Mlin Katič. Sem bila danes na Lj.tržnici pa je polbela po 4 eur.  

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. feb 2015 22:06

rimljanka je napisal/a:

Lady Lana je napisal/a:

Mlin Katič - 2,5 eur

http://shop.mlinarstvo.com/Moke-mlete-na-mlinski-kamen/P



Lady Lana

Trgovino imajo tudi v Ljubljani. Tukaj. Velika izbira in kvalitetna moka.

rimljanka
Hvala za info. Še nikoli nisem slišala za milansko polento (mešanica koruzne in ajdove moke za polento), o prvi priliki grem pogledat. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. feb 2015 22:12

Dobra je, vredna nakupa. Ja, trgovinica je lepa, prijetno diši po mokah, kašah, zdrobih...in na policah je velika izbira, marsikaj, česar zlepa ne najdeš drugje.

rimljanka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

8. feb 2015 9:52

Tudi jaz jemljem moko iz Katičevega mlina, cena ugodna, kvaliteta vrhunska, jemljem pa kar v 25 kg vrečah, črno in belo in si jo delim s hčerko, tako pride cena res zelo ugodna. Slišala sem, da od njih jemlje moko tudi veliko picerij, posebno na Gorenjskem, tudi to nekaj pove.

Dolores

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

8. feb 2015 9:55

Pa v Kalii v Kranju tudi prodajajo njihovo moko,

Dolores

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. feb 2015 10:34

Ja, smo v njihovi trgovini imajo izbiro enako kot v spletni, v nobeni drugi nimajo vseh artikov (so mi rekli v njihovi trgovini). Katičevo pšenoično moko pa v naših koncih prodajajo že desetletje, no, še precej več časa.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. feb 2015 12:19

No, tole je pa zame veliko, prijetno presenečenje, da je trgovina tudi v Ljubljani. Pozimi se ne vozim mimo Velike vasi. Hvala za info.

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. feb 2015 15:11

Je pa razlika v ceni med tisto v trgovini v LJ in npr. v Kalii občutna. In seveda tudi nimajo 25kilogramskih žakljev.

Mi ni problem porabiti takšne količine moke.

Pirino polnozrnato (10kilogramski žakelj) imam iz Štupnikovega mlina, mislim, da Katič nima takšnih pakiranj. S še dvema prijateljicama jo jemljemo parkrat letno. Ob zadnji nabavi je bil kg 2,40 evra. Ajdovo jemljem tudi njihovo, zdaj ne vem, po koliko je kg, je pa cenejša kot Katičeva, sem ravno stresla zadnji paket v posodo. 

Loni Makaroni

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

8. feb 2015 19:27

Ja, tudi jaz jo jemljem v mlinu v Zagradcu (Štupnikov mlin), cena je 2,5 eur, pa tam kupujem še še pirine kosmiče in pirin zdrob. Ker redno pečem kruh, jo večkrat kupim tudi v Mercatorju, njihovo blagovno znamko in je ugodna cena, sploh če izkoristim še kupno z a-20%, pride okrog 1,70 eur, pa je v redu moka.

zoja2

mamimamasta  

član od: 20.6.2013

sporočila: 16

9. feb 2015 9:23

Ima morda kdo izkušnje tudi z eko moko? Kupujem jo v enem od mlinov na kamne in pravzaprav nimam dovolj izkušenj, da bi zaznala kakšna je razlika med to in "navadno". Vsekakor je dražja  (npr. pirina je 4,27 EUR/kg).

Pa iz bele pšenične bio moke ne pride belo puhasto pecivo. To sem se že navadila.

Pripravljena sem plačati več za bolj zdravo moko ampak me muči nejeverni Tomaž v meni. No, saj nekako še zaupam certifikatom, pa vseeno. 

 

Te moke, ki jih omenjate iz raznih mlinov, so mlete iz zrnja klasične pridelave, kajne? Nekateri mlini jo odkupujejo od več kmetov, če prav vem. Niti ne poznaš izvora. Ali pa se motim.

Ima kdo več vpogleda in znanja? Hvala.

mamimamasta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti