Zahar torta/rezina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. jul 2002 18:32

Preskusen prvi rebeccin recept, torta je odlicna, vendar se da postopek nekoliko poenostaviti: maslo in cokolado skupaj stalis in pocakas, da se malo ohladi. Stepaj cela jajca z malo vroce vode, da mocno naraste; pocasi dodajaj sladkor (dobro je, ce das zraven en vanili sladkor in scepec soli), nato pocasi dolij raztaljeno cokolado z maslom, ves cas pridno stepaj, nazadnje vmesaj se presejano moko (malo pecilnega praska ne skodi, ni pa nujno, ce so jajca res lepo narasla). Najbolje je, da moko vmesas z metlico na roke, ker lahko masa pade skupaj. Praviloma se Sacher torta se vroca premaze z marmelado in oblije s cokolado, vendar so to ze izvedbene finese. Kogar zanima zgodovisko ozadje razvoja Sacher torte, pa lahko najde zanimive podatke v Torbergovi knjigi "Tante Jolesch". Dober tek! Sonja Sonja Lojen

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

16. jul 2002 20:59

Velja! Lp, Tatjana

felika  

član od: 11.8.2002

sporočila: 3

16. sep 2002 15:29

Tudi jaz se vam pošiljam svoj recept za Sacher torto. Dobila sem ga od starejše gospe iz Dunaja. Pri nas bi pojedli torto še predno je pečena. Recept za torto je preizkušen, saj jo sama pečem skoraj vsak teden. SESTAVINE POSTOPEK Biskvit: 150 g jedilne čokolade 1 žlica vode 150 g sladkorja v prahu 150 g masla 5 jajc, rumenjake ločimo od beljakov nekaj kapljic vanilijeve esence 150 g moke (gladke) 1 žlička pecilnega praška 350 g pretlačene marelične marmelade Čokoladni preliv: 175 g jedilne čokolade 160 ml vode košček masla 125 g sladkorja v prahu 1. Tortni model s premerom 23-25 cm premažemo z maslom. Čokolado in 1 žlico vode damo v skledo, ki jo postavimo nad kozico z vročo vodo na šibkem ognju. 2. Sladkor in maslo mešamo, dokler ne nastane rahla in penasta krema. Vanjo vmešamo jajčne rumenjake. Dodamo še stopljeno čokolado in vanilijevo esenco. V zmes vmešamo moko in pecilni prašek. Beljakom dodamo ščepec soli in jih stepemo v zelo trd sneg. Sneg vmešamo v testo. 3. Testo nadevamo v pripravljen tortni model. S paletnim nožem pogladimo površino. 4. Torto pečemo v prej ogreti pečici pri 150˚C, približno 1 uro, da torta lepo naraste in je čvrsta na dotik. Približno 3-5 minut jo pustimo v modelu, nato pa jo položimo na kuhinjsko rešetko, da se ohladi. 5. Ko se torta ohladi, jo prerežemo na polovico. Pretlačeno marmelado damo v posodico in jo nad šibkim ognjem zavremo. Na spodnjo ploščo namažemo polovico marmelade. Pokrijemo jo z zgornjo ploščo. Vrh in obok torte premažemo z drugo polovico marmelade. 6. Za preliv stopimo čokolado v 1 žlici vode, dodamo maslo in mešamo, dokler se ne stopi. Ostanek vode zlijemo v kozico, dodamo sladkor in kuhamo, da nastane sirup. Polijemo ga po čokoladi in mešamo, da nastane gladka zmes. Postavimo na hladno in ga vmes večkrat premešamo. Ko se dovolj zgosti, ga polijemo po torti in s paletnim nožem enakomerno razmažemo po vrhu in obodu. 7. Torto postavimo za 2-3 ure na hladno. 8. Kose torte postrežemo s sladko smetano. Sama vedno uporabljam samo Mannerjevo jedilno čokolado in Mannerjev čokoladni preliv za Sacher torte. Upam, da vam bo recept všeč. Želim vam veliko pekovskih uspehov. Lela Lela Hafner

barbya  

član od: 14.7.2004

sporočila: 3

2. sep 2004 14:37

Barbara

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

3. sep 2004 16:32

Živjo! Mi imamo v Kranju tako Sacher rezino, ki ima čudovito kremo, ni pa Sacher. Krema se naredi tako: Stepeš skupaj 250 ml alpske smetane in 250 ml rastlinske smetane. Medtem stopiš 400-500 g jedilne čokolade z nekaj žlicami olja nad soparo . Ko je čokolada stopljena, jo dobro premešaš, da se nekoliko ohladi in jo vmešaš v stepeno smetano. Biskvit dobro namočis s kompotom in namažeš s kremo. Torto obliješ s čokoladno glazuro iz 100g čokolade in nekaj žlic olja.

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

3. sep 2004 20:17

ta kranjska varianta je carska!!!!! sem pristasica Kranjskega kolacka zaradi nje!!! Hvala za recept ursa pogacnik

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

5. sep 2004 9:28

JAp jaz sem tudi delala Sacher torto po receptu iz kulinarike in moram priznati, da je odličen recept. Zelo enostavno za narediti + ne more se ponesrečiti. Nina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. sep 2004 11:11

Tudi jaz sem vceraj pekla sacher torto po receptu iz neke nemske strani, in mi vedno super uspe....ce koga zanima recept, se mi zdi, da sem ze enkrat ali dvakrat poslala link, recept pa je zelo pododben 2. rebeccinemu receptu. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti