Shranjevanje kostanja

Joja  

član od: 11.10.2007

sporočila: 1

tema odprta - 13. okt 2007 19:58 | ogledi: 14.487 | odgovori: 4

LP!

Ker je kostanj letos tako lepo obrodil,me zanima,če kdo od vas shrani kostanj za zimo.Jaz rada jem kuhanega, zato me zanima kako bi se shranil,da bi tudi poizimi lahko jedla kuhanega.

LEP POZDEAV!!!!!!!!

Joja

Zanima me tudi,če je kostanj močno redilen.

Temo je spremenil(a) Joja dne 13. okt 2007 20:02:44

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

13. okt 2007 20:19

Moj je že v skrinji andreja č.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. okt 2007 8:05

Joja,

brez skrbi ga skuhaj, ohladi, spravi v vrečke - in hop v skrinjo. Ko si ga boste zaželeli, boš dala kar zmrznjenega v vodo, počakala, da zavre, in to je to!

 

Letos smo ga nabavili 20 kg, in ga prav danes kuham. Če ga par dni sušiš, je še bolj sladek...

 

Ja, redi pa, sploh če ga poješ ogromne količine. Ampak po moje je še vedno bolje kot čokolada, bomboni, tortice...

jasna

Optimistična  

član od: 28.7.2010

sporočila: 31

15. maj 2012 12:11

Prebrala sem zanimiv nasvet v eni stari reviji "1001 nasvet za vsakodanjo rabo"-izredna številka revije Naš dom ( ne piše pa letnice izdaje ). Glede shranjevanja kostanja je zapisan naslednji nasvet:

"Kostanj najpre operemo in posušimo. Za shranjevanje potrebujemo velike steklene kozarce in droben, suh pesek. Na dno vsakega kozarca damo pesek, nanj položimo plast kostanjev, nato plast peska in tako nadaljujemo, dokler ne napolnimo kozarca. Na vrhu  mora biti plast peska. Nato kozarec zapremo s papirjem ( celofanom ) in gumicami ter ga pospravimo v shrambo. Še  v globoki zimi boste lahko kostanj kuhali ali pekli, imel pa bo popolnoma nespremenjen okus"

Evo, takole dragi moji, sprobajte. Jaz tega še nisem sprobala, bom pa zagotovo letos, ker se mi zdi ideja izredno zanimiva. Tisti, ki sproba prvi, naj se javi, da vidimo, ali napisano res drži.

Paziti je tudi treba, da med kostanji, ki jih shranjujemo ni kakšnega črvivega, sicer je ves trud potem zaman.

Optimistična

Optimistična

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti