Jabolčni zavitek

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 13. okt 2007 11:01 | ogledi: 21.411 | odgovori: 20

spekla sem kar veliko zavitka-premišljujem ,ali bi se obnesel že pečen,da ga dam v skrinjo

Bernarda

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. okt 2007 11:03

Zakaj pa ne. Samo naj se ohladi. Jaz vedno naredim tako, kadar mi ga mami da pol pekača. Ne morem se cel teden basat z njim, pol se mi lahko že zameri. Jelenckova

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

13. okt 2007 14:32

hvala lepa,ga že pakiram za skrinjo Bernarda

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

18. feb 2013 10:54

Mene pa zanima koliko časa pečete jabolčni zavitek. Ali ga pustite tolko časa dokler ni popolnoma rjav ali le toliko,da dobi barvo. Sama kupujem vlečeno testo v euro spinu. Ko delam zavitek dam 2 testa in vedno se mi zgodi,da mi zgornje testo razpoka. Se vam dogaja isto?

UČENKA T

fila  

član od: 18.2.2013

sporočila: 30

18. feb 2013 11:45

Odvisno od tega, kakšnega imaš rada. Naj bi pa imel lepo rjavkasto barvo. No, jaz imam rada malo bolj zapečenega.

fila

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. feb 2013 15:21

Jaz pečem okoli 40 minut....in vedno ga zalijem s smetano ..nikoli ne poči...

lp goga

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

18. feb 2013 15:29

Jaz tudi dam dve poli testa, samo vrhnji del namažem med plastmi in malo potresem z jabolki umes in potem mi ne razpoka.

Pečem tudi jaz okrog 40 minut odvisno od debeline zavitka.

irena66

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

18. feb 2013 23:06

V eni temi kupuješ vlečeno testo v mercatorju, v drugi pa v euro spinu. Zanimivo.

Vesnuska

Mygrace

sporočila: 6506

19. feb 2013 5:58

V kateri temi kupuje v Mercatorju?

Mygrace

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. feb 2013 6:49

je pomembno kje kupuje? A ni bolj pomembna pripravljenost pomagat, svetovat po svojih najboljših močeh?
Sem mar kriv, ker enkrat kupim red kidney beans v LIDLU, drugič pa v SPARU? Sem morda kaznovan z kamenjanjem, ker sem včeraj kupil POR v TUŠu, prejšnji teden pa v MERCATORJU? A bom mučen ker sem v nedeljo kupil hruško (skoraj ga ni; FRIŠTIKA namreč, brez meni tako ljube hruške ) v SPARU, medtem ko sem jo prejšni teden v LECLERCU???

UČENKA: Kar pogumno dalje. Tudi če razpoka je to nekaj lepega, unikatnega, produkt tvojih rok in truda. Njaaam. Če je razpokan potem tudi hrusta!! Drugače pa jaz/moj papi delamo tako , da ga pred pečenjem namaževa z rumenjakom. Počil še ni. Pred peko ga premaži z mlekom, da se testo napije tekočine. Bo dalo okus + verjetno ne bo razpokalo...hjooo, ti samo čaraj in UŽIVAJ¨!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mygrace

sporočila: 6506

19. feb 2013 7:10

No ja, včasih je pomembno, kje je kaj kupljeno.

Ne razumem pa Vesnuškine pripombe. Še najbolj ne razumem, zakaj naj bi bilo to, kje nekdo (ni napisala, kdo) kupuje testo, zanimivo. Krneki

 

Kar se štrudlčka tiče: jaz tisto kupljeno testo itak položim na vlažen prtič, povrhu še dodatno posprejam z vodo, namažem s stopljenim putrčkom...in potem nadev.

Roladice na pekaču sem in tja piknem z zobotrebcem in jih nežno a odločno () z roko potlačim. Se posledično manj napihne. Ponovno premažem/prelijem s stopljenim maslom. Če bi delala testo sama, bi bilo te maščobe in vode najbrž preveč, kupljeno testo je bistveno bolj suho.

Zavitek režem, ko se nekolikanj ohladi.

 

                                                  

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti